Stránka 1 z 1

Re: Astralinux Comunity Edition

Napsal: 29 zář 2019, 11:47
od Ventero1
A vychozi prostredi?

Re: Astralinux Comunity Edition

Napsal: 29 zář 2019, 18:57
od juhele2014
https://astralinux.ru/en/

ISO do flešky má skoro 4GB, neva, vyzkouším to ... Možná ruský mužík překvapí ... 8-)

Re: Astralinux Comunity Edition

Napsal: 30 zář 2019, 15:57
od vxmery
Že nešmírujúce distro nájdeš zrovna v Rusku, to ma pobavilo, to by som nečakal. :D O fly wm som takisto ešte nepočul. Čo tam majú pobalené keď ISO má 3,8 GB? To je nabotnané jak Win :o

Re: Astralinux Comunity Edition

Napsal: 30 zář 2019, 19:32
od juhele2014
Co tam mají, to ti přesně neřeknu. Ale připomenulo mě to OS Linux, tuším 2008, nebo 2012, už je to dlouho. Každá plocha byla tématicky zaměřená na něco jinýho, na media, na kancl, na nástroje, a pod. Tady jsou defaultně 4 plochy, jednička je základ s košem, my computerem, FF a nápovědou, dvojka je na kancl, trojka na grafiku, čtvtá plocha má ikony na media. Tapeta může být libovolná, to je jasný. Zatím jsem nejvíc zápasil s qwerty klávesnicí, ale už jí tam mám ... Ty repozitáře si doplním, pak uvidíme. Zatim dobrý, video má to lehký tearing, snad to zmizne přes kompozitor.

Re: Astralinux Comunity Edition

Napsal: 01 říj 2019, 21:07
od juhele2014
Abych se přiznal, pocity mám smíšené. Něco funguje vcelku slušně, např. webové prohlížeče, celou řadu jich lze běžně nainstalovat a fungují. K tomu nemám výhrady. Ale v terminálu mě končí chybou zadávání repozitářů, např. sudo add-apt-repository ppa:noobslab/apps , ačkoliv mám ty debianské repo doplněné dle redhavka. To s tím ale nesouvisí, neva, bojujem dále. Potěší Clementine player, kde si z Jamenda poslechnu celkem slušný ambient, nebo něco dobrýho, ale hlavně bez reklamy. Namátkově jsem spustil i qBittorent, umí přes pluginy hledat cokoliv, to sem neznal, to je moc príma ... :) Nemám vyřešení závislosti celé řady knihoven pro amat. radio (gnu-lib, sdr), takže to bude docela fuška, chce to pevný nervy, málčiki ... :mrgreen: