Stránka 1 z 1

Bliss OS

Napsal: 13 úno 2020, 20:21
od faluky
Ahojte, co rikate na tento OS - Bliss OS?
https://blissroms-x86.github.io/
Nemate s nim uz nekdo zkusenost? Stoji to za zkousku? Diky za postrehy.

Re: Bliss OS

Napsal: 13 úno 2020, 22:47
od juhele2014
V domácích podmínkách téměř k ničemu. Vyzkoušel jsem to na plechovce, wifi fleška zabrala až starší, nová (tp link) nikoliv. Je to Android, ale po najetí myší na symbol programu to zmizí, ovšem název programu jde napsat, tak se to spustí. Firefox běžel, s reklamama, je to ale pomalé. Umím si představit, že si na tom někdo bude trénovat nervy, nebo pevnou vůli, ale i tak tomu nedávám moc šanci ...

Re: Bliss OS

Napsal: 14 úno 2020, 06:56
od labeent
Vzhledem k rozšíření Androidu v mobilním světě je možné, že se časem opravdu objeví dobře použitelný systém i pro desktopy. Velkou výhodou takového řešení by bylo využití obrovského množství aplikací. Osobně bych to spíše uvítal jako doplněk k Linuxu. Aby šla prostě (za určitých podmínek) spustit androidová aplikace v Mintu (například navigace apod.).
Ale pořizovat si to teď jako systém (mimo výše popsaných problémů typu hw nekompabilita) mi přijde jako obrovský krok zpět.
Jasně tady přece při různých popisech verzí Mintu (a jiných) popisuji a nejen já, že 32-bitové (neboli x86) verze už jsou pasé. Aby lidé nechali dožít svůj starý hw a pak pořídili nový. Vždyť v podstatě všechny počítače prodávané od roku 2007 jsou vybaveny 64-bitovými procesory (to už byly poslední Pentia 4 HT a všechny Core2 a vyšší, u AMD pak s tím začali snad ještě dříve). Tak proč krok zpět a dávat tam 32-bitový systém?
Ať vývojáři udělají 64 bitovou verzi a pak se můžeme o něčem bavit. Do té doby je to v podstatě mlácení prázdné slámy ...

Re: Bliss OS

Napsal: 14 úno 2020, 08:15
od faluky
Ok, díky za postřehy...bylo to pro mě zajímavé, že můžeš v klidu spouštět aplikace z Androidu i jako OS.
Je pravda, že mě ta 32bit architektura dost zarazila...v dnešní době...