Mint Mate vs Ubuntu Mate vs Lubuntu vs MX Linux vs Mint Xfce vs Xubuntu vs Zorin

Problémy s ostatními distribucemi Linuxu než je Linux Mint
Zamčeno
Zpráva
Autor
juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Mint Mate vs Ubuntu Mate vs Lubuntu vs MX Linux vs Mint Xfce vs Xubuntu vs Zorin

#21 Příspěvek od juhele2014 »

vlastnost okenního manažeru neumožňuje úplnou maximalizaci webového prohlížeče (taby úplně nahoře). Ani bych neřek. Momentálně píšu z Opery 68.0.3618.46 a opravdu ty taby vejš dát nemůžu ... Jsou úúúplně nahoře .... ;)

Uživatelský avatar
snl
Příspěvky: 327
Registrován: 08 lis 2019, 12:45

Re: Mint Mate vs Ubuntu Mate vs Lubuntu vs MX Linux vs Mint Xfce vs Xubuntu vs Zorin

#22 Příspěvek od snl »

Ale zas pak min max zavřít nejsou úplně v rohu
:ugeek: > :roll:
:cry: > :lol:
:!: > :shock:
:mrgreen:

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Mint Mate vs Ubuntu Mate vs Lubuntu vs MX Linux vs Mint Xfce vs Xubuntu vs Zorin

#23 Příspěvek od juhele2014 »

roh1.jpg
roh1.jpg (4.47 KiB) Zobrazeno 2402 x
Už jsem si zvykl, že linuxáci mají různé úchylky, ale fixace na zvětšování oken Ale zas pak min max zavřít nejsou úplně v rohu je pro mě novum. To nevadí. Pro ilustraci - takto vypadá pravý horní roh v LM 19.2 mate, pro změnu, a je to maximalizovaná Opera 68. Všechny tři symboly jsou tam, kde bych je hledal. Víc nakraj, nebo nahoru, to nejde. Ale pokud bys chtěl poladit okna + systém, tak se zeptej na kontkétní věc, někdo se už ozve ...
:arrow: snl
Jaký systém vlastně preferuješ? distro ?

Uživatelský avatar
snl
Příspěvky: 327
Registrován: 08 lis 2019, 12:45

Re: Mint Mate vs Ubuntu Mate vs Lubuntu vs MX Linux vs Mint Xfce vs Xubuntu vs Zorin

#24 Příspěvek od snl »

Zatím Lubuntu mě zachutnalo...
Mám to zatím na flešce s tím oddílem, aby se to zachovalo uložený po restartu.
Mám tam jeden problém - při startu to pokaždý kontroluje disk (tedy tu flešku) - což asi nevadí, resp. je OK, když to člověk chce hned instalovat, ale když to zatím testuji "live", tak to dost zdržuje start.
Díval jsem se do etc/fstab (nebo tak nějak), ale tam nic není ohledně toho skenu.

Pak poněkud bojuji s fonty - už se to zlepšilo - ale některé stránky pořád nejsou OK (některé očekávané fonty asi chybí) - našel jsem toto:

https://needforbits.wordpress.com/2017/ ... ate-guide/

Akorát nevím, kde vzal ty fonty, když některé nejsou free...

Ještě nevím proč, ale hvízdá mně monitor - ale mám ATI kartu, mohl bych zkusit vyndat a nechat intergrovanou Intel, to by mohlo být lepší.
Ve Windows jsem namontoval tu ATI, protože ta integrovaná ve Firefoxu se neposouvaly stránky plynule.
:ugeek: > :roll:
:cry: > :lol:
:!: > :shock:
:mrgreen:

Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1395
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: Mint Mate vs Ubuntu Mate vs Lubuntu vs MX Linux vs Mint Xfce vs Xubuntu vs Zorin

#25 Příspěvek od alojz »

...how to install mscorefonts on ubuntu...tu vzal,su to dostupne microsoft fonty...pre kazdeho...ze ci su frí,alebo nie,to netreba skumat...skusil si instalovat??? :shock: :shock: :shock:
AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2789
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Mint Mate vs Ubuntu Mate vs Lubuntu vs MX Linux vs Mint Xfce vs Xubuntu vs Zorin

#26 Příspěvek od Ventero1 »

--- a zkusil jsi tlačítko "auto adjust" na monitoru nebo vypnout přesnímání, pokud máš připojenou TV jako monitor?
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Uživatelský avatar
snl
Příspěvky: 327
Registrován: 08 lis 2019, 12:45

Re: Mint Mate vs Ubuntu Mate vs Lubuntu vs MX Linux vs Mint Xfce vs Xubuntu vs Zorin

#27 Příspěvek od snl »

Mscorefonts jsem nainstaloval, to zlepšilo některé stránky, pak jsem ještě nakopíroval Tahomu z Windows10, to taky něco zlepšilo, ale někde je to pořád dost nečitelný.

Auto adjust jsem zkoušel, mám normální monitor (Asus 24"), ve Windowsech nehvízdá když zobrazuje - ale hvízdá, když je "vypnutý", tedy v zásuvce, ale neběží.
:ugeek: > :roll:
:cry: > :lol:
:!: > :shock:
:mrgreen:

Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1395
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: Mint Mate vs Ubuntu Mate vs Lubuntu vs MX Linux vs Mint Xfce vs Xubuntu vs Zorin

#28 Příspěvek od alojz »

.font pack pro.1000open type font.pisal som v inej problematike.minuly tyzden.asi.........
AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

Uživatelský avatar
snl
Příspěvky: 327
Registrován: 08 lis 2019, 12:45

Re: Mint Mate vs Ubuntu Mate vs Lubuntu vs MX Linux vs Mint Xfce vs Xubuntu vs Zorin

#29 Příspěvek od snl »

Asi zkusím dual-boot s Windowsema...
Ještě zakázaná otázka - v čem je Mint Mate lepší než Lubuntu?
Zkoušel jsem Mint Xfce, přinde mně to všechno stejný ty Linuxy dnes

...

Tak nemám dost místa na disku - zkusím z flešky ještě ten Mint-Mate, jestli třeba nebude hvízdat monitor
:ugeek: > :roll:
:cry: > :lol:
:!: > :shock:
:mrgreen:

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2789
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Mint Mate vs Ubuntu Mate vs Lubuntu vs MX Linux vs Mint Xfce vs Xubuntu vs Zorin

#30 Příspěvek od Ventero1 »

zeptej se na Ubu fóru Abby - ona ti to vysvětlí asi ze všech nejlépe :D
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Zamčeno