Jak napsat svislou čárku nahoře (ne svislítko) [vyřešeno] Vyřešeno

Problémy s ostatními distribucemi Linuxu než je Linux Mint
Zamčeno
Zpráva
Autor
Janpi
Příspěvky: 1
Registrován: 09 dub 2014, 15:10

Jak napsat svislou čárku nahoře (ne svislítko) [vyřešeno]

#1 Příspěvek od Janpi »

Vyzkousel jsem XUBUNTU z DVD s dobrym vysledkem. Pote jsem ho nainstaloval vedle WINDOWS XP. Po spusteni PC vse zamrzne. Ke spusteni WINDOWS potrebuji zadat prikaz ` + c + svisla carka nahore. Jak tento znak zapsat na klavesnici, kde by byl tento znak dostupny pouze v prepnuti na cz, coz zde nejde. Toto je prvni zklamani z LINUXU. Dekuji za odpoved.
Omlouvám se za nepochopení LINUXU.
Nejde o svislítko, ale o svislou čárku nahoře. Čárka nahoře nakloněná doleva je apostrof, čárka nahoře nakloněná doprava se píše nad písmenem např "ó" a pak je ještě jedna podobná čárka zcela svislá. Nevím, proč zvolili takový znak se kterým jsou problémy.
Dík za snahu. Věc už jsem vyřešil.
Naposledy upravil(a) Janpi dne 10 dub 2014, 14:01, celkem upraveno 2 x.

admin

Re: Jak napsat svislou carku nahore

#2 Příspěvek od admin »

Nějak nechápu, proč s dotazem,týkajícím se Ubuntu chodíš na fórum Linux Mint? Distribuce Ubuntu má své fórum, tak se prosím obrať tam. U nás je možné diskutovat i o jiných distrech, ale na místě k tomu určeném. V pravidlech našeho fóra (které by si měl každý před položením dotazu přečíst) je jasně definováno, o čem je možné na tomto fóru diskutovat. Proto přesouvám tento topic tam, kam patří.

Uživatelský avatar
KOLEGA
Příspěvky: 365
Registrován: 01 lis 2012, 16:04
Bydliště: Nedaleko Mladé Boleslavi

Re: Jak napsat svislou carku nahore

#3 Příspěvek od KOLEGA »

Říkáme tomu svislítko a píše jako "Pravý alt" "ALT GR" + W ... A souhlas se Satapouchem, Ubuntu má svoje fórum a je větší šance, že dostneš správnou odpověď tam ...
Zažraný linuxový liberál
---
HTC One V - 512 MB RAM, 1GHz - Android 4.0.3, HTC Sense
Cubie Board - 1GB RAM, 1GHz ARM, Linaro 13.04
Lenovo IdeaPad - 8GB RAM, i5, Linux Mint 13 Maya, Cinnamon 2.0.?

Zamčeno