Stránka 1 z 1

Jak napsat svislou čárku nahoře (ne svislítko) [vyřešeno]

Napsal: 09 dub 2014, 15:59
od Janpi
Vyzkousel jsem XUBUNTU z DVD s dobrym vysledkem. Pote jsem ho nainstaloval vedle WINDOWS XP. Po spusteni PC vse zamrzne. Ke spusteni WINDOWS potrebuji zadat prikaz ` + c + svisla carka nahore. Jak tento znak zapsat na klavesnici, kde by byl tento znak dostupny pouze v prepnuti na cz, coz zde nejde. Toto je prvni zklamani z LINUXU. Dekuji za odpoved.
Omlouvám se za nepochopení LINUXU.
Nejde o svislítko, ale o svislou čárku nahoře. Čárka nahoře nakloněná doleva je apostrof, čárka nahoře nakloněná doprava se píše nad písmenem např "ó" a pak je ještě jedna podobná čárka zcela svislá. Nevím, proč zvolili takový znak se kterým jsou problémy.
Dík za snahu. Věc už jsem vyřešil.

Re: Jak napsat svislou carku nahore

Napsal: 09 dub 2014, 16:15
od admin
Nějak nechápu, proč s dotazem,týkajícím se Ubuntu chodíš na fórum Linux Mint? Distribuce Ubuntu má své fórum, tak se prosím obrať tam. U nás je možné diskutovat i o jiných distrech, ale na místě k tomu určeném. V pravidlech našeho fóra (které by si měl každý před položením dotazu přečíst) je jasně definováno, o čem je možné na tomto fóru diskutovat. Proto přesouvám tento topic tam, kam patří.

Re: Jak napsat svislou carku nahore

Napsal: 10 dub 2014, 10:00
od KOLEGA
Říkáme tomu svislítko a píše jako "Pravý alt" "ALT GR" + W ... A souhlas se Satapouchem, Ubuntu má svoje fórum a je větší šance, že dostneš správnou odpověď tam ...