Tak jsem si vyzkoušel Ubuntu 20.04 :(

Problémy s ostatními distribucemi Linuxu než je Linux Mint
Zamčeno
Zpráva
Autor
sasa.chetan
Příspěvky: 383
Registrován: 29 kvě 2020, 20:21

Re: Tak jsem si vyzkoušel Ubuntu 20.04 :(

#101 Příspěvek od sasa.chetan »

alojz píše: 20 kvě 2021, 08:50 ...posledny pokus som urobil s ELIVE os-om...celkom zaujimavé,ma predinstalovane aj wine...32bit je zadarmo,zaplatit 64bit som neobisiel,chcelo by to viacej casu...
https://www.elivecd.org/
...chlapici sa snazia... :o :o :o
elive je zadarmo aj 64bit cez linuxtracker
VirtualBox_live_20_05_2021_10_42_40.png
VirtualBox_live_20_05_2021_10_42_01.png
je to 64+32bit

a je mozne stiahnut aj bez donation
https://www.elivecd.org/download/stable/
vpravo vyplni sa email.
pride linka na "donate" download iso pre USB a DVD

Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1384
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: Tak jsem si vyzkoušel Ubuntu 20.04 :(

#102 Příspěvek od alojz »

...a tvoj názor??? :roll: :roll: :roll: ...mne sa to zda,ze su to 32bitovky... :shock: :shock: :shock:
AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

Uživatelský avatar
akojak
Příspěvky: 613
Registrován: 01 dub 2020, 22:22

Re: Tak jsem si vyzkoušel Ubuntu 20.04 :(

#103 Příspěvek od akojak »

Belgičani ohlupujú 32 bitmi :lol: Cieľ je jasný, vytĺcť nejaké many za nič... zadarmo nič nestiahneš ani za email, je to stupidná hra... second hand linux :lol: :lol:

Kvalita z prvej ruky sa volá Debian.

Uživatelský avatar
labeent
Příspěvky: 756
Registrován: 14 lis 2012, 22:57

Re: Tak jsem si vyzkoušel Ubuntu 20.04 :(

#104 Příspěvek od labeent »

Ventero1 píše: 18 kvě 2021, 21:57
No rozpaky. Bez urážky a nic osobního - jen pokus o diagnostiku:

Podle mě další egocentrista nebo pomýlený vysokoškolák, který se nemohl přidat ke stávající zavedené platformě a přispívat tady ...


Mě se to líbí. Vůbec mi nevadí, že to někdo udělal v jiné grafice a slovenštině.

Sám chystám (už dlouho) nový projekt, protože se mi zdá, že je lepší řešit jednotlivé distribuce v sekcích pro ně a společné programy zase jinde nezávisle na distribuci.

Zatím mám v podstatě jen vzhled, nějak nemám čas tam doplnit menu a články. Ale pak by to mohlo už jít celkem rychle.

Také doufám, že by se někteří z Vás zapojili.

Kód: Vybrat vše

https://linux.petatricatnici.eu/
, mám na to zakoupené domény cz eu a sk.
Obrázek

Uživatelský avatar
akojak
Příspěvky: 613
Registrován: 01 dub 2020, 22:22

Re: Tak jsem si vyzkoušel Ubuntu 20.04 :(

#105 Příspěvek od akojak »

Je to dobrý nápad vytvárať nové prezenčné stránky o linuxe akomkoľvek. Dostane sa to pravdepodobne ku viac ľuďom a možno si uvedomia, že ich nepriatelia poriadne oklamali s windowsom...

Zaplavte internet linuxom.
Čo sa stane ked každý vytvorí 1 zadarmo stránku?

sasa.chetan
Příspěvky: 383
Registrován: 29 kvě 2020, 20:21

Re: Tak jsem si vyzkoušel Ubuntu 20.04 :(

#106 Příspěvek od sasa.chetan »

alojz píše: 20 kvě 2021, 14:44 ...a tvoj názor??? :roll: :roll: :roll: ...mne sa to zda,ze su to 32bitovky... :shock: :shock: :shock:
je to debian, je to nestabilne, ma to stare jadro aj ovladace.
64bit s kernelom 3.9....

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Tak jsem si vyzkoušel Ubuntu 20.04 :(

#107 Příspěvek od Ventero1 »

Jasne - a pak je vse nejednotne, roztristene a oslabene. Opravdu me trapi, jak jsou jinak inteligentni lide uz tak pomyleni, ze stale nechapou to, ze i kdyz bude sto odnozi po peti lidech, tak nebudou mit ani polovicni silu a dopad jako jedna o triceti.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

menom
Příspěvky: 2757
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: Tak jsem si vyzkoušel Ubuntu 20.04 :(

#108 Příspěvek od menom »

.

Labeent to mysli tak, aby na 1 stranke bolo mozne pisat o hocijakom linuxe.

To na webe LM zatial neide, musela by zavladnut vseobecna zhoda a transformovat web LM
na web pre akykolvek linux.

Preto chce svoj web, to sa da pochopit.

.
.

Uživatelský avatar
akojak
Příspěvky: 613
Registrován: 01 dub 2020, 22:22

Re: Tak jsem si vyzkoušel Ubuntu 20.04 :(

#109 Příspěvek od akojak »

Ventero1 píše: 20 kvě 2021, 18:12 Jasne - a pak je vse nejednotne, roztristene a oslabene. Opravdu me trapi, jak jsou jinak inteligentni lide uz tak pomyleni, ze stale nechapou to, ze i kdyz bude sto odnozi po peti lidech, tak nebudou mit ani polovicni silu a dopad jako jedna o triceti.
Práveže by to posilnilo linux ako celok. Práve teraz je roztrieštený - sme na stránke linux mint - možno si nepostrehol - okrem lm neexistuje život? Mňa osobne nezaujíma lm ani jeho tvorcovia a nie som fanúšikom žiadneho distra. Čo ma zaujíma je linux na použitie len tak bez prídavkov - zelený, červený, modrý a oslobodenie z otroctva, ktoré nám za many predáva Bill Gates, vlastne fašoun eugenik... díky nemám záujem. Stránok o linuxe nebude nikdy dosť...

Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1384
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: Tak ..jsem si vyzkoušel Ubuntu 20.04 :(

#110 Příspěvek od alojz »

...mala poznamka...ked tu vladol satapuch,tak nic ine okrem mintu neegzistoval...mne zakazal viackrat,ako noveho pouzivatela ubuntu mate,a nie mint,pisat sem,akoze riesit problemy...teraz je to super...aj labentove stranky...zatial jedna,ale nejdeme do detailov...a podla mna diplomaticke,korektne riesenie vždy sa najde...ved orloj ukazuje aj vesmirny čas... :shock: :shock: :shock:
AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

Zamčeno