Tak jsem si vyzkoušel Ubuntu 20.04 :(

Problémy s ostatními distribucemi Linuxu než je Linux Mint
Zamčeno
Zpráva
Autor
juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Tak jsem si vyzkoušel Ubuntu 20.04 :(

#31 Příspěvek od juhele2014 »

Tak sem se trefil, holt "profík" se pozná ... :) V prvním příspěvku píšu o zkušenosti s ubunťákem mimo jiné : Ovšem celý OS mě připadal takový neohrabaný, použil bych slova těžkotonážní.

To je velice přesné. Hádejte, jak se bude jmenovat další verze?

CHLUPATEJ HROCH :lol: https://1url.cz/8znWV

Asi maj vývojáři k dispozici hodně kvalitní matroš ... :lol:

Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1384
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: Tak jsem si vyzkoušel Ubuntu 20.04 :(

#32 Příspěvek od alojz »

...bežne hroch neni chlpaty...akože občiansky hroch...niesomcelkomisty...
AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

Uživatelský avatar
akojak
Příspěvky: 613
Registrován: 01 dub 2020, 22:22

Re: Tak jsem si vyzkoušel Ubuntu 20.04 :(

#33 Příspěvek od akojak »

Hroch (Hrochus ethiopicus) je ochlpený iba v intímnych partiách, podobne ako niektorí humanoidi... :geek:
humanoides.jpg

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Tak jsem si vyzkoušel Ubuntu 20.04 :(

#34 Příspěvek od juhele2014 »

Tak sem si toho chlupatýho hrocha vyzkoušel, stáhnul jsem tohle hirsute-desktop-amd64.iso a spustil z flešky. Zpočátku mě sice zarazila hláška že pokud chcete instalovat tento systém z CD, je všechno v poho, ale neni. Ubunťáci jsou opravdu zvláštní. Systém jsem tedy nabutoval. A fungoval. Ovšem - zase chybí kodeky, takže smůla. Ale povedlo se mě přes centrum software stáhnout přehrávač mpv, žel nešel spustit, ikonu sem našel, a nic. Zkusil jsem to s VLC přímo ze stránek, ale psalo to, že to nějak nejde, nebo co. Ani SM player formou deb balíčku se nechytal, takže z videoprodukce tentokrát nic nebylo. Z centra sem instaloval utilitku htop, to šlo, i když bylo podezřelé, že se stahlo asi 140Mb, to je dost na milion htopů, ale asi bere ubunťák sebou abgrejdy. To je možný. Ale každopádně htop funguje. Netstat taky, inxi mě nešlo stáhnout.

Jako jo, dobrý, vyzkoušejte to, napište, a pochvalte. Já pro to moc důvodů nemám ...

Tento OS pro nováčky asi moc nebude, si myslim. Skoro bych si tipnul, že programátoři a vývojáři z majkrosoftu, který už ta firma nebaví, tak jdou dělat jinam a najdou si jiný systém, ale podobnou filozofii. Takže si našli Canonical a Ubuntu, a ti je přijali s otevřenou náručí ... :(

sasa.chetan
Příspěvky: 383
Registrován: 29 kvě 2020, 20:21

Re: Tak jsem si vyzkoušel Ubuntu 20.04 :(

#35 Příspěvek od sasa.chetan »

ja neviem, ale asi maju pravdu :D
ubuntu_bros.jpg

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Tak jsem si vyzkoušel Ubuntu 20.04 :(

#36 Příspěvek od juhele2014 »

Tak to bychom měli - chlupatej hroch je na světě. Ježek o tom zde píše: https://www.root.cz/clanky/ubuntu-21-04 ... sim-gnome/ Zajímavé postřehy, i podstatný informace. Mě zaujal tento odstavec:

Bohužel však musím konstatovat, že Ubuntu 21.04 s GNOME 3.38 je na mém stroji viditelně pomalejší než Mageia 8 s GNOME 3.38. Na zcela identickém železe, které má systém k dispozici výhradně pro sebe. Pokud se v Mageie občas déle spouštěly Soubory, tak v Ubuntu se déle spouští v podstatě vše, od nabídky aplikací až po webový prohlížeč.

Co k tomu dodat - asi nic. Ale v distrowači se mint drží stále na třetím místě, ale ubuntu o jedno spadlo, už je šesté. Bezpochyby smutná záležitost, ale co se dá dělat ... Systém nabídka - poptávka zde funguje. Pomalej systém v roce 2021? Jestli teda někdo chce, ať klidně založí nové vlákno na verzi 21.04, nebo nějaký postřehy s chlupatym hrochem, naostro, sem klidně napište ...

Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1384
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: Tak jsem si vyzkoušel Ubuntu 20.04 :(

#37 Příspěvek od alojz »

...mna osobne uz MATE 20.04-ka sklamala...ako nahradu som vybral BUDGIE na notbukoch...teraz usilovne rozmyslam na MX,ako hlavny OS...lenze,vzdy som mal ubuntu MATE,a tak trocha som zmeteny...zalozeny na debiane,tak asi šecko by mal tak fungovat...teoreticky...potrebujem ten isty programovy repozitar,co uz roky pouzivam...alebooo NIJAKE NAPADY...???
AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

West
Příspěvky: 323
Registrován: 20 kvě 2017, 11:02

Re: Tak jsem si vyzkoušel Ubuntu 20.04 :(

#38 Příspěvek od West »

Ak máte pocit, že má desktop relatívne dlhšie odozvy ako zvyčajne tak preskúmajte či to pri spustení midnight commander nejde na internet. Ak by ano, tak treba správne nastaviť hosts súbor. Myslím, že budete so mnou súhlasiť, že spustenie mc by nemalo vytvoriť požiadavku do internetu.

sasa.chetan
Příspěvky: 383
Registrován: 29 kvě 2020, 20:21

Re: Tak jsem si vyzkoušel Ubuntu 20.04 :(

#39 Příspěvek od sasa.chetan »

alojz píše: 24 dub 2021, 08:30 ...mna osobne uz MATE 20.04-ka sklamala...ako nahradu som vybral BUDGIE na notbukoch...teraz usilovne rozmyslam na MX,ako hlavny OS...lenze,vzdy som mal ubuntu MATE,a tak trocha som zmeteny...zalozeny na debiane,tak asi šecko by mal tak fungovat...teoreticky...potrebujem ten isty programovy repozitar,co uz roky pouzivam...alebooo NIJAKE NAPADY...???
ak sa pouziva repozitak a klasicke repo (nie ppa) tak pod mx nebude problem.
inak v mx je mxpi (vyber programov ) a ten zastresuje skoro vsetky oblubene sw

Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1384
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: Tak jsem si vyzkoušel Ubuntu 20.04 :(

#40 Příspěvek od alojz »

...diky...vcera a dnes som to skusal live...prvy dojem-depresivny vzhlad,zbytocne vela zbytocnych nastaveni,s zbytocne vela klikanim...napr-k panelu je viacero okien s nastavenim,a som musel pohladat spravne okno,kde sa dalo dat panel dole...ale zatial to nevzdavam...NAPADY DALEJ PRIVITAM... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

Zamčeno