Lubuntu 20.04 LTS

Problémy s ostatními distribucemi Linuxu než je Linux Mint
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2789
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Lubuntu 20.04 LTS

#31 Příspěvek od Ventero1 »

Tearing je v základním nastavení stále běžná věc (naprosto nepochopitelně léta letoucí neřešená základní věc) a pokud vím, tak je třeba ho řešit vždy buď konfiguračním souborem (na tomto fóru je o tom také vlákno) nebo zapnutím vyššího správce, který podporuje akceleraci GPU - zatím vím, že to uměl Compiz. redhawk psal, že nastavením Comptonu v MX toho lze také docílit, ale moje výsledky byly stále negativní dokud jsem nevložil konfigurační soubor.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Uživatelský avatar
snl
Příspěvky: 327
Registrován: 08 lis 2019, 12:45

Re: Lubuntu 20.04 LTS

#32 Příspěvek od snl »

Tak jsem zkusil MATE a monitor hvízdá + se to občas zasekává (třeba nastavení nebo Firefox).

Jinak jak jsem psal o tom neplynulém scrollingu Firefoxu - to je ve Windows10 s Intel grafikou. V tom MX to jelo téměř plynule.

Asi zkusím ještě pro úplnost ten Debian a pak asi zkusím dual-boot s tím MX, jestli se mně podaří vyhradit nějaký místo na disku.

Btw. nevíte někdo jestli není problém s tím "hybrid shutdown" nebo jak se to jmenuje ve Windows10, když se použije dual-boot (grub apod.) ?
:ugeek: > :roll:
:cry: > :lol:
:!: > :shock:
:mrgreen:

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2789
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Lubuntu 20.04 LTS

#33 Příspěvek od Ventero1 »

Ten fofrstart urcite vypnout.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Uživatelský avatar
stani
Příspěvky: 511
Registrován: 14 srp 2015, 11:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Lubuntu 20.04 LTS

#34 Příspěvek od stani »

juhele2014 píše: 04 kvě 2020, 19:12 Tady https://linuxos.sk/forum/24452/ je k mání trochu upravený Lubuntu 20.04, nevypadá to zle. Zdá se to rychlý, vcelku jednoduše se dá instalovat inxi, netstat, bmon, atd ... To chce otestovat ... 8-)
Mírný nesouhlas (v mezích zákona :D ). Je třeba počkat do července na 20.04.01, tam už budou vychytané ty největší bugy + nové LXQt 0.15.0 ;)
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci. stani.1blog.cz

Uživatelský avatar
snl
Příspěvky: 327
Registrován: 08 lis 2019, 12:45

Re: Lubuntu 20.04 LTS

#35 Příspěvek od snl »

Ventero1 píše: 05 kvě 2020, 18:14 Ten fofrstart urcite vypnout.
Není to úplně hypernace v pravým slova smyslu, že by se uložilo to co člověk dalá.

Spíš je to takový "fofr-start" :mrgreen:

Tady je to vysvětlený celkem: https://www.windowscentral.com/how-disa ... st-startup
:ugeek: > :roll:
:cry: > :lol:
:!: > :shock:
:mrgreen:

Uživatelský avatar
stani
Příspěvky: 511
Registrován: 14 srp 2015, 11:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Lubuntu 20.04 LTS

#36 Příspěvek od stani »

Tak Lubuntu 20.04.1 je venku.
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci. stani.1blog.cz

Zamčeno