Lubuntu 20.04 LTS

Problémy s ostatními distribucemi Linuxu než je Linux Mint
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
snl
Příspěvky: 309
Registrován: 08 lis 2019, 12:45

Re: Lubuntu 20.04 LTS

#21 Příspěvek od snl »

Když je to LTS verze, tak tam dávají novější LXQt?
:ugeek: > :roll:
:cry: > :lol:
:!: > :shock:
:mrgreen:

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Lubuntu 20.04 LTS

#22 Příspěvek od juhele2014 »

Tady https://linuxos.sk/forum/24452/ je k mání trochu upravený Lubuntu 20.04, nevypadá to zle. Zdá se to rychlý, vcelku jednoduše se dá instalovat inxi, netstat, bmon, atd ... To chce otestovat ... 8-)

Uživatelský avatar
snl
Příspěvky: 309
Registrován: 08 lis 2019, 12:45

Re: Lubuntu 20.04 LTS

#23 Příspěvek od snl »

Jojo, to mě právě zaujalo na MX, že se tam dá udělat nějaký ten - teď neřeknu bylo to už moc informací za poslední dobu :D - že prostě máte systém, kde děláte různý úplravy, a pak to zkomprimujete do ISO a máte prakticky svoje nový distro :D

V tomto by byla právě velká výhoda těch LTS verzí

Např. bych určitě udělal pár úprav typu:

1) odebrat nepoužívaný programy - kdo používá mail-klienta že...
2) přidat a nakonfigurovat chybějící programy - Redshift, M$ fonty, programy na úpravu grafiky vč. klávesových zkratek apod...
3) podrobné nastavení Firefoxu (add-ons, preferences, about:config, userChrome.css, nějaké ty záložky, bookmarklety, custom filtry uBlocku)
4) nastavení prostředí toho Linuxu, nějaké ty lepší ikonky, úpravy barev, fontů a rozložení... (typicky z toho Lubunta co nevypadá na první pohled moc slavně by se dal udělt systém jak z praku :lol: ), btw. už jsem si s těm rc souborama hrál někdy před 100 lety, ale to bylo ještě LXDE
5) nainstalovat poslední aktualizace

Tak s tím Lubuntem to bude asi podobný...

Jinak by mě tedy zajímalo, na jakou velikost to lze až zmenšit, to asi vyzkouším :mrgreen:
:ugeek: > :roll:
:cry: > :lol:
:!: > :shock:
:mrgreen:

Uživatelský avatar
labeent
Příspěvky: 756
Registrován: 14 lis 2012, 22:57

Re: Lubuntu 20.04 LTS

#24 Příspěvek od labeent »

snl píše: 04 kvě 2020, 19:39 Jojo, to mě právě zaujalo na MX, že se tam dá udělat nějaký ten - teď neřeknu bylo to už moc informací za poslední dobu :D - že prostě máte systém, kde děláte různý úplravy, a pak to zkomprimujete do ISO a máte prakticky svoje nový distro :D

V tomto by byla právě velká výhoda těch LTS verzí

Např. bych určitě udělal pár úprav typu:

1) odebrat nepoužívaný programy - kdo používá mail-klienta že...
2) přidat a nakonfigurovat chybějící programy - Redshift, M$ fonty, programy na úpravu grafiky vč. klávesových zkratek apod...
3) podrobné nastavení Firefoxu (add-ons, preferences, about:config, userChrome.css, nějaké ty záložky, bookmarklety, custom filtry uBlocku)
4) nastavení prostředí toho Linuxu, nějaké ty lepší ikonky, úpravy barev, fontů a rozložení... (typicky z toho Lubunta co nevypadá na první pohled moc slavně by se dal udělt systém jak z praku :lol: ), btw. už jsem si s těm rc souborama hrál někdy před 100 lety, ale to bylo ještě LXDE
5) nainstalovat poslední aktualizace

Tak s tím Lubuntem to bude asi podobný...

Jinak by mě tedy zajímalo, na jakou velikost to lze až zmenšit, to asi vyzkouším :mrgreen:
Já bych zase řekl:
1) Kdo nepoužívá emailového klienta? :lol: největší nebezpečí jsou Ti uživatelé, co si například otevírají email v prohlížeči, pak se neodhlašují a nakonec se pak diví. Emailový klient je také super, pokud chcete obsloužit více mailových schránek. Vše na jedno kliknutí. Samozřejmě, pokud to nechceš, tak si to vyhodit OK, ale trend by měl být spíše uživatele na toho klienta navést a naučit ho to používat.

2) Naprostý souhlas. Navíc by se mi líbilo, kdyby člověk mohl lehce vytáhnout věci třeba z Mintu a dát je jinam (např. Ubuntu nebo MX).

3) To by šlo jednodušeji udělat profilem a jeho nakopírováním ...

4) Proto mám Cinnamon :D :lol:

5) Souhlas, ale v linuxu to v podstatě vyřešíš spuštěním aktualizací a do 10 minut je hotovo.
Obrázek

RadekD
Příspěvky: 314
Registrován: 19 lis 2012, 19:28
Bydliště: Nedaleko Vyškova

Re: Lubuntu 20.04 LTS

#25 Příspěvek od RadekD »

1) .... Třeba já. Přijde mi rozumnější stáhnout si mejl k sobě a na serveru ho smazat, než to nechat někde válet, často ani nevíš kde. Jeden z mých mejlů používám už asi 20 let a dnes se přes web k němu ani nedostanu, protože původní poskytovatel "zmizel". Schránka normálně funguje a je snad někde u O2, ale na webu ho normálně nejde najít ....
Acer Swift1, N4200 2.5 GHz max., 4GB RAM, 64+250GB SSD, Intel graphic, Debian 12 Cinnamon
Intel NUC, Celeron J3455, 4GB RAM, 256GB SSD, Debian 11 server, LAMP...
AS8940G, Intel i7 ..., LM19 xfce

Uživatelský avatar
labeent
Příspěvky: 756
Registrován: 14 lis 2012, 22:57

Re: Lubuntu 20.04 LTS

#26 Příspěvek od labeent »

snl píše: 24 dub 2020, 21:29 TTF-mscorefonts-install už mám.
Akorát nevím jak to je třeba když nějaký web má nějaké fonty definované, tak jestli se vybere pak automaticky ten správný, když je nainstalovaný.
Dříve to tak fungovalo. Dnes je možné, že to třeba i něco načítá přímo z redakčního systému webu, to netuším ...
Pokud jsi to písmo neměl, tak se to samozřejmě zobrazovalo úplně jinak (hlavně, pokud jsi měl nějaké ozdobné písmo). To potom byla sranda :shock:

Jinak taky úprava ohledně písem v linuxu byla popsána zde:

Kód: Vybrat vše

https://www.linux-mint-czech.cz/2015/12/mso-loaoo-mala-uprava-na-zlepsenie-kompatibility/
Třeba vám to taky pomůže ...

Co je zajímavé, já nainstaluji Mint Cinnamon a pak písma už většinou neřeším a nepřijde mi to jako problém. Maximálně někdy přenastavím něco na písmo Ubuntu, které mi přijde fajn ...

A potom tedy pro vyznavače MS písem. Teď neřeším nějaké licence a nikoho k tomu nevybízím. Pokud si otevřete v Linuxu vaše Windows disky a dostanete se do adresáře Windows/ Fonts, tak si poklepejte na jednotlivé fonty a tím je nainstalujete do linuxu. Samozřejmě tím porušujete licenci od Microsoftu, a proto toto nelze doporučit ...
Obrázek

Uživatelský avatar
snl
Příspěvky: 309
Registrován: 08 lis 2019, 12:45

Re: Lubuntu 20.04 LTS

#27 Příspěvek od snl »

Tak písmo je hodně o zvyku...

JJ, to s tím přenesením písma z Windowsů znám (nevím tedy proč by to porušovalo licenci když má člověk legální Windows - ale těžko říct...) lepší je asi vystačit si s těmi volně dostupnými, pro ten pocit.

Jinak - zkusil jsem tedy Lubuntu s interní grafikou - a taky to hvízdá, tak buď jediná možnost pro mě ten MX-linux (což není špatný a aspoň už nemusím testovat další distra :D ) nebo nějaká extra nastavení v tom systému, ale to by asi bylo na dlouho...
:ugeek: > :roll:
:cry: > :lol:
:!: > :shock:
:mrgreen:

Uživatelský avatar
labeent
Příspěvky: 756
Registrován: 14 lis 2012, 22:57

Re: Lubuntu 20.04 LTS

#28 Příspěvek od labeent »

snl píše: 05 kvě 2020, 10:20 Tak písmo je hodně o zvyku...

JJ, to s tím přenesením písma z Windowsů znám (nevím tedy proč by to porušovalo licenci když má člověk legální Windows - ale těžko říct...) lepší je asi vystačit si s těmi volně dostupnými, pro ten pocit.

Jinak - zkusil jsem tedy Lubuntu s interní grafikou - a taky to hvízdá, tak buď jediná možnost pro mě ten MX-linux (což není špatný a aspoň už nemusím testovat další distra :D ) nebo nějaká extra nastavení v tom systému, ale to by asi bylo na dlouho...
No, máš sice licenci, ale pouze k použití s Windows, které si nesmíš upravovat. Takže tady bych viděl problém.

Jinak k tomu hvízdání. Přijde mi divné, že by Ti to hvízdalo na Ati i na interní grafiku a nebylo to monitorem nebo jeho zdrojem.
Pokud to MX linux nedělá, tak by to mohlo být buď ovladačem, nebo tím, že zatím ten monitor nezatížil, jak ty ostatní linuxy. Ale podle mě to dopadne tak, že to začne hvízdat i v tom MX. Asi bych fakt spíš hledal HW problém ...
Obrázek

Uživatelský avatar
labeent
Příspěvky: 756
Registrován: 14 lis 2012, 22:57

Re: Lubuntu 20.04 LTS

#29 Příspěvek od labeent »

Zkus schválně ještě Cinnamon na flashce, jestli Ti to bude také hvízdat.
Obrázek

Uživatelský avatar
snl
Příspěvky: 309
Registrován: 08 lis 2019, 12:45

Re: Lubuntu 20.04 LTS

#30 Příspěvek od snl »

No mám tady distra Mintu Mate a Xfce, tak asi zkusím to MATE...

Jinak ve Win10 to nehvízdá nikdy, ale zas na té integrované Intel grafice je neplynulý scrollování ve Firefoxu (v Chrome je plynulé). Ale v tom MX-linuxu je ten Firefox plynulý...
Naposledy upravil(a) snl dne 05 kvě 2020, 12:46, celkem upraveno 1 x.
:ugeek: > :roll:
:cry: > :lol:
:!: > :shock:
:mrgreen:

Zamčeno