Photoshop

Spouštění softwaru pro Windows přes nástroj Wine
Zamčeno
Zpráva
Autor
Majkl1
Příspěvky: 55
Registrován: 28 led 2015, 20:27

Photoshop

#1 Příspěvek od Majkl1 »

Narazil jsem na problém při používání Photoshopu. Když uložím printscreen do paměti, nelze ho vložit přímo z paměti načíst. Jsem total laik, ale vypadá to, jako by photoshop neměl přistup k některým částem paměti právě využívané Mintem.
Nemáte někdo nápad, jak to rozchodit? Takhle musím screen uložit do souboru a ten teprve otevřít ve photoshopu.

A další věc - nejde někde nastavit formát, v jakém se bude printscreen ukládat? Potřeboval bych jpg, teď je to defaultně png. Nikde jsem nenašel návod.

Andreas
Příspěvky: 164
Registrován: 12 bře 2013, 21:25

Re: Photoshop

#2 Příspěvek od Andreas »

:?:

Ahoj,
na začátku dotazu by bylo dobré napsat o jaký Photoshop se jedná. např. název programu a jestli je nainstalovaný přes správce softwaru nebo přes wine.

Z osobní zkušenosti vím, že pokud chceš předělávat v photoshopu obrázek měl by být prvně uložený v nějaké složce nebo ploše a pak se dá s obrázkem pracovat.

A ta další věc. Pokud zná tvůj photoshop obrázky s koncovkou png, tak až si upravíš obrázek, tak si můžeš v photoshopu před uložením nastavit obrázek na jpg.

ps: tento problém s linuxem nemá moc společného.. Jde spíš o uživatelskou neznalost photoshopu. Nebo tento photoshop byl používaný na jiném OS, kde to fungovalo bez uložení? Jaký mint používáš? Verzi a prostředí (Cinnamon, Mate, Xfce, Kde?

---------------------------------------------------------------------------------------------
LM 17.1 Mate x64
intel Pentium dual core 2.00 GHz, RAM 2GB, Nvidia 9500GT

Majkl1
Příspěvky: 55
Registrován: 28 led 2015, 20:27

Re: Photoshop

#3 Příspěvek od Majkl1 »

Zase až takový laik nejsem :-)
Photoshop je verze 7 a jinak než přes wine nainstalovat a spustit nejde. Jak se v něm pracuje vím a zatím jsem nenašel jiné omezení dané používáním linuxu. Jen ono načítání z paměti (předpokládám, že totéž bude platit i o textu), když zdroj byl do paměti uložen v jiné běžící aplikaci.
Zkrátka printscreen uložený do paměti jde načíst a vložit například v Gimpu, ale pro Photoshop běžící pod wine k němu nemá přístup. To je to, co řeším.

Mám Cinnamon, ale tentýž problém je i v dalších prostředích (Ubuntu 12.04 LTS)

Zamčeno