Ve Wine nejde spustit multimediální soubor

Spouštění softwaru pro Windows přes nástroj Wine
Zpráva
Autor
Marek
Příspěvky: 26
Registrován: 15 led 2016, 16:35

Re: Ve Wine nejde spustit multimediální soubor

#11 Příspěvek od Marek »

Je vidět,že ti těch 18 roků ještě pořád nestačí.

menom
Příspěvky: 2757
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: Ve Wine nejde spustit multimediální soubor

#12 Příspěvek od menom »

Wine nie je náhrada za Windows.
Presne tak, niekomu co toto neprijme sa clovek nezavdaci, ani keby si mu davala jedno riesenie za druhym

ako na podnose ...

:-)


.
.

Redmarx
Příspěvky: 32
Registrován: 13 říj 2015, 21:22

Re: Ve Wine nejde spustit multimediální soubor

#13 Příspěvek od Redmarx »

Koukam, ze typicka situace pro linuxove frkuliny, spousta kecu a reseni nikde!!!

Ano, samozrejme vim, ze pro linux existuje skvely prehravac SMPlayer, ale napadlo me, zkusit windowsovsky PotPlayer pres Wine, dela mi to stejne co tazateli, tak hledam na netu reseni a na co nenarazim, na spoustu kecu tady na foru. :(

kamowski

Re: Ve Wine nejde spustit multimediální soubor

#14 Příspěvek od kamowski »

Redmarx píše:Koukam, ze typicka situace pro linuxove frkuliny, spousta kecu a reseni nikde!!!

Ano, samozrejme vim, ze pro linux existuje skvely prehravac SMPlayer, ale napadlo me, zkusit windowsovsky PotPlayer pres Wine, dela mi to stejne co tazateli, tak hledam na netu reseni a na co nenarazim, na spoustu kecu tady na foru. :(
:lol: :lol: :lol:
áno, samozrejme viem, že na bmw existuje množstvo krásnych diskov s piatimi dierami ale napadlo ma cez redukciu namontovať parádny osemdierový disk z traktora zetor a ......
to auto je úplne na ... a tí čo na ňom jazdia ... "spousta kecu tady na foru :("
:lol: :lol: :lol:
priznaj sa, ty si z nás uťahuješ
jeden nemôže byť taký ....
dnes som sa zle zobudil ale podarilo sa ti ma rozosmiať, ďakujem :)

migrena6
Příspěvky: 134
Registrován: 16 led 2014, 21:27
Bydliště: Topľčany

Re: Ve Wine nejde spustit multimediální soubor

#15 Příspěvek od migrena6 »

Koukam, ze typicka situace pro linuxove frkuliny, spousta kecu a reseni nikde!!!
Zaujímavé. Ja tu vidím riešení alebo nasmerovaní hneď niekoľko.
1. Ak ja poskytnem plne funkčnú alternatívu k požadovanému programu, je to úplne legitímne riešenie.
2. Nasmerovanie od Lombardo1981:
Snažiť sa rozchodiť prehrávač pod Wine je nezmysel. Môžu tam byť závislosti, ktoré bránia spusteniu. A tie zistíš spustením programu cez terminál. A nie vždy je dobré ich "nasledovať".
2a. Keď budem pri Minte, vyskúšam rozchodiť tento slávny prehrávač a dám vedieť, či sa mi to podarilo.

Toto som nepochopil:
Marek napísal:
Zdravím nemáš pravdu - no codecs bylo bez codeků...
Ona ani nič iné nepovedala:
Lombardo1981:
Ak si stiahneš Linux Mint, ktorý NEMÁ označenie NO CODECS, tak tam sú kodeky už implementované.
K SMPlayeru: Pre mňa je to najhorší prehrávač, s ktorým som sa stretol pod Linuxom. V 95% som musel videosúbory spúšťať na dva razy. Osobne používam obdobu prehrávača Mplayer2.
Linux Mint 20.2 Xfce, Lenovo IdeaPad l340-17irh Gaming, Intel Core i5-9300HF, NVIDIA TU117M [GeForce GTX 1650 Mobile / Max-Q], 16GB RAM

migrena6
Příspěvky: 134
Registrován: 16 led 2014, 21:27
Bydliště: Topľčany

Re: Ve Wine nejde spustit multimediální soubor

#16 Příspěvek od migrena6 »

Takže: postupoval som presne podľa tohto videa:

Kód: Vybrat vše

https://www.youtube.com/watch?v=GKKCLJho9bI
Prehrávač funguje, ale:

1. Nemám veľa rôznorodých videoformátov, aby som to otestoval vo veľkom rozsahu.
2. Nie je to žiadna sláva (ale to bude asi mojím počítačom).
3. Keď zastavím (nie pozastavím) video a spustím iné, je vysoká pravdepodobnosť, že prehrávač spadne.

Oproti videu som ešte doinštaloval aj

Kód: Vybrat vše

winbind
z repozitára- kvôli chybe uvádzanej v debugovacom logu.
Linux Mint 20.2 Xfce, Lenovo IdeaPad l340-17irh Gaming, Intel Core i5-9300HF, NVIDIA TU117M [GeForce GTX 1650 Mobile / Max-Q], 16GB RAM

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Ve Wine nejde spustit multimediální soubor

#17 Příspěvek od juhele2014 »

:arrow: 2. Nie je to žiadna sláva (ale to bude asi mojím počítačom). No právě - zadej do terminálu inxi -F ,výpis sem postni a můžeme ti fundovaně pomoct ...

migrena6
Příspěvky: 134
Registrován: 16 led 2014, 21:27
Bydliště: Topľčany

Re: Ve Wine nejde spustit multimediální soubor

#18 Příspěvek od migrena6 »

Ja nepotrebujem pomôcť. Ja ako prehrávač používam vyslovene iba obdobu Mplayera2 a v nevyhnutných prípadoch VLC.

Moja odpoveď smerovala Marekovi a Redmarxovi ako ponúknutie tzv. skutočného riešenia (aj keď zrejme iba čiastkového)- dá sa to síce rozchodiť, ale nech nič moc nečakajú.

Ale ďakujem za ochotu pomôcť. ;)
Linux Mint 20.2 Xfce, Lenovo IdeaPad l340-17irh Gaming, Intel Core i5-9300HF, NVIDIA TU117M [GeForce GTX 1650 Mobile / Max-Q], 16GB RAM

Redmarx
Příspěvky: 32
Registrován: 13 říj 2015, 21:22

Re: Ve Wine nejde spustit multimediální soubor

#19 Příspěvek od Redmarx »

Ahoj,
omlouvam se, ze po takove dobe, ale nebyl jsem na Mintu a tenkrat jsem na dotaz narazil nahodou.

Treba to nekomu stejne pomuze:

Navod pro zprovozneni PotPlayeru pres WINE je na youtube.

Ono je to v podstate jednoduchy, je potreba nainstalovat PotPlayer pres PlayOnLinux a potom prepnout video a audio render z defaultniho na jiny, ale uz ted nevim na jaky, no staci to prozkouset a neco se chytne.

Ja nakonec stejne zustal u pouzivani SMPlayeru, on ten PotPlayer sice funguje, ale dost to pres to WINE vytezuje procesor, takze ikdyz ne, ze by se sekal obraz, ale vyssi zatez PC, vic se roztoci vetraky a pocitac je hlucnejsi, tak to za to moc nestoji.

Zamčeno