Picasa ve Wine

Spouštění softwaru pro Windows přes nástroj Wine
Zpráva
Autor
Luban
Příspěvky: 79
Registrován: 25 lis 2013, 09:27

Picasa ve Wine

#1 Příspěvek od Luban »

Používám Picasu 3.9, kterou jsem vždy instaloval pomocí Wine.
Teď jsem se (z různých důvodů) vracel na Linux Mint 17.3 (čistá instalace).
Instaloval jsem Wine a následně pak Picasu (mám stažený instalační soubor poslední verze 3.9).
Picasu jsem naistaloval, ale nejde z menu spustit (pouze ze zástupce na ploše - vytvořil se po instalaci).
V menu se Picasa i Wine zobrazí pod položkou ostatní (položka Wine v menu je prázdná). jediné, co mě napadá, že jsem Picasu přes wine neinstaloval pod rootem.
Zkoušel jsem i PlayOnLinux, ale přijde mi to jako moc velký "moloch" na jeden program (nic mimo Picasy ve Wine nepoužívám).Používáte někdo Picasu pod Wine? Nesetkal jste se někdo v poslední době s problémy Wine? Zatím to fungovalo.

Wine jsem instaloval ve stabilní verzi 1.6

Po různých "čachrech" s Wine, PlaxOnLinux zůstala v nabídce po kliku pravým tlačítkem na soubor volba otevřít v "Internet Exploreru 7".
nevíte někdo, jak se toho zbavit. Wine i PlayonLinux jsem odinstaloval a smáznul i příslušné adresáře s nastavením (.wine).

Díky.

Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1384
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: Picasa ve Wine

#2 Příspěvek od alojz »

...asi nebola nainstalovana wine 1.6,ale vyssia verzia wine...a tie uz nemaju ovladanie v menu-len cez terminal...
AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

kamowski

Re: Picasa ve Wine

#3 Příspěvek od kamowski »

Luban píše: 21 pro 2017, 06:58 ...Používáte někdo Picasu pod Wine? ...
nie
kedysi som to chvíľočku skúšal ale potom prišlo toto a tak to šlo von
picasu hodil cez palubu jej tvorca, tak nevidím dôvod používať nepodporovaný a nevyvíjaný sw, to je všetko :)

kamowski

Re: Picasa ve Wine

#4 Příspěvek od kamowski »

alojz píše: 21 pro 2017, 09:00 ...a tie uz nemaju ovladanie v menu-len cez terminal...
ale majú, len je to v menu nastavené ako skrytá položka, daj si editovať aplikácie a zruš to "ukrytie"

Luban
Příspěvky: 79
Registrován: 25 lis 2013, 09:27

Re: Picasa ve Wine

#5 Příspěvek od Luban »

redhawk píše: 21 pro 2017, 08:20
volba otevřít v "Internet Exploreru 7".
ake subory?
popripade screenshot by pomohol
Třeba JPG soubory. Ale vypadá to, že to jsou všechny soubory, na které kliknu p-tlačítkem.
Asi to tam zůstalo z nějakého mého neodborného zásahu v PlayOnLinux.

Luban
Příspěvky: 79
Registrován: 25 lis 2013, 09:27

Re: Picasa ve Wine

#6 Příspěvek od Luban »

kamowski píše: 21 pro 2017, 09:18
Luban píše: 21 pro 2017, 06:58 ...Používáte někdo Picasu pod Wine? ...
nie
kedysi som to chvíľočku skúšal ale potom prišlo toto a tak to šlo von
picasu hodil cez palubu jej tvorca, tak nevidím dôvod používať nepodporovaný a nevyvíjaný sw, to je všetko :)
Jsem fotograf amatér. Přesto, že je Picasa již nějaký ten rok nepodporovaná je nedostižná, co se týče rychlých úprav fotografií, svižnosti atd.
Gthumb, ani další programy (Shotwell, Digikam, atd.) mi ji bohužel nenahradily.

Luban
Příspěvky: 79
Registrován: 25 lis 2013, 09:27

Re: Picasa ve Wine

#7 Příspěvek od Luban »

alojz píše: 21 pro 2017, 09:00 ...asi nebola nainstalovana wine 1.6,ale vyssia verzia wine...a tie uz nemaju ovladanie v menu-len cez terminal...
Instaloval jsem verzi, co mám v repozitáři 17.3 - měla by to být ta 1.6

Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1384
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: Picasa ve Wine

#8 Příspěvek od alojz »

...je este polarr photo editor...je aj frí,aj online...digikam tiez ma funkciu rychlej upravy...
AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Picasa ve Wine

#9 Příspěvek od juhele2014 »

:lol: Picasa již nějaký ten rok nepodporovaná je nedostižná, co se týče rychlých úprav fotografií, svižnosti atd. Hmm, proč ne. Mě se líbí program FastStone, viz http://faststone.org/ Stahnout se dá odsud https://filehippo.com/download_fastston ... wer/57100/ :idea: :idea: :idea: :idea: :idea:

Luban
Příspěvky: 79
Registrován: 25 lis 2013, 09:27

Re: Picasa ve Wine

#10 Příspěvek od Luban »

Luban píše: 21 pro 2017, 06:58 Po různých "čachrech" s Wine, PlaxOnLinux zůstala v nabídce po kliku pravým tlačítkem na soubor volba otevřít v "Internet Exploreru 7".
nevíte někdo, jak se toho zbavit. Wine i PlayonLinux jsem odinstaloval a smáznul i příslušné adresáře s nastavením (.wine).
Pomohl tento postup:
Pravým tlačítkem myši na souboru (jakémkoli) zvolit "Vlastnosti" a dále pak záložku "Otevřít s" a odstranit z nabídky programy, co nepotřebujete.

Zamčeno