Picasa ve Wine

Spouštění softwaru pro Windows přes nástroj Wine
Zpráva
Autor
Luban
Příspěvky: 79
Registrován: 25 lis 2013, 09:27

Re: Picasa ve Wine

#11 Příspěvek od Luban »

Luban píše: 21 pro 2017, 06:58 Instaloval jsem Wine a následně pak Picasu (mám stažený instalační soubor poslední verze 3.9).
Picasu jsem naistaloval, ale nejde z menu spustit (pouze ze zástupce na ploše - vytvořil se po instalaci).
V menu se Picasa i Wine zobrazí pod položkou ostatní (položka Wine v menu je prázdná). jediné, co mě napadá, že jsem Picasu přes wine neinstaloval pod rootem.
Zkoušel jsem i PlayOnLinux, ale přijde mi to jako moc velký "moloch" na jeden program (nic mimo Picasy ve Wine nepoužívám).Používáte někdo Picasu pod Wine? Nesetkal jste se někdo v poslední době s problémy Wine? Zatím to fungovalo.
Wine jsem instaloval ve stabilní verzi 1.6
Picasa z menu (v položce "Ostatní") nejde spustit. Funguje zástupce na ploše a zástupce na liště (ve Wine 1.6 je to asi vlastnost).
V Menu je položka "Wine" již OK. Pomohl klik pravým tlačítkem myši na "Menu" (vlevo nahoře) a volba "Znovu načíst pluginy.

Luban
Příspěvky: 79
Registrován: 25 lis 2013, 09:27

Re: Picasa ve Wine

#12 Příspěvek od Luban »

alojz píše: 21 pro 2017, 12:21 ...je este polarr photo editor...je aj frí,aj online...digikam tiez ma funkciu rychlej upravy...
Polarr je teď často doporučovaný. Nicméně mě nejak zlobil a otevírání souborů s fotkami nebylo nijak svižné.
Vyzkoušel jsem již hodně programů na správu a úpravu fotek a zatím si vystačím s XnView, gThumb, Picasa a Gimpem.

Luban
Příspěvky: 79
Registrován: 25 lis 2013, 09:27

Re: Picasa ve Wine

#13 Příspěvek od Luban »

juhele2014 píše: 28 pro 2017, 21:32 :lol: Picasa již nějaký ten rok nepodporovaná je nedostižná, co se týče rychlých úprav fotografií, svižnosti atd. Hmm, proč ne. Mě se líbí program FastStone, viz http://faststone.org/ Stahnout se dá odsud https://filehippo.com/download_fastston ... wer/57100/ :idea: :idea: :idea: :idea: :idea:
Faststone je hodně chválený. Nicméně Picasu bych za něj nevyměnil.

Zamčeno