Mint16 zástupci wine

Spouštění softwaru pro Windows přes nástroj Wine
Zamčeno
Zpráva
Autor
oudrnicky
Příspěvky: 20
Registrován: 04 lis 2012, 19:51

Mint16 zástupci wine

#1 Příspěvek od oudrnicky »

Zdravím narazil jsem na problém, v novém Mintu který se týká vytvoření zástupců Wine v hlavním menu. Pokud je program nainstalován ve složce Program Files (x86) tak se po vytvoření zástupce v Menu editoru zástupce nevytvoří :(
Pokud je program umístěn v drive_c tak se v menu editoru zástupce normálně vytvoří. Prosím poradil by mi někdo jak tento problém vyřešit nebo obejít? Pokud bych programy umístil přímo do drive_c musel bych u každého přepisovat konfigurační soubory.
Za případnou radu předem moc děkuji.

admin

Re: Mint16 zástupci wine

#2 Příspěvek od admin »

A proč toto téma dáváš k Cinnamonu, když se týká Wine. Od toho je tu subfórum Wine v Linux Mintu....

oudrnicky
Příspěvky: 20
Registrován: 04 lis 2012, 19:51

Re: Mint16 zástupci wine

#3 Příspěvek od oudrnicky »

satapouch píše:A proč toto téma dáváš k Cinnamonu, když se týká Wine. Od toho je tu subfórum Wine v Linux Mintu....
Protože se vůbec netýká Wine samotného, ale vytváření zástupců pravě v Cinnamonu!

admin

Re: Mint16 zástupci wine

#4 Příspěvek od admin »

No já mám poněkud odlišný názor a topic přesunu. Vytváření zástupců v menu je jasná záležitost a už tu byla probíraná. Wine je trochu specifický soft.

oudrnicky
Příspěvky: 20
Registrován: 04 lis 2012, 19:51

Re: Mint16 zástupci wine

#5 Příspěvek od oudrnicky »

No dobrá tedy ať je to na správném místě. Ale když je věc tak jasná tak jak tedy vytvořit z Wine Program Files (x86) položku v menu pomocí menu editoru? V Mint 15 to jde zcela normálně - právě vyzkoušeno.

admin

Re: Mint16 zástupci wine

#6 Příspěvek od admin »

Úplně stejně - právě vyzkoušeno, u Wine nevím, nepoužívám.

Uživatelský avatar
KOLEGA
Příspěvky: 365
Registrován: 01 lis 2012, 16:04
Bydliště: Nedaleko Mladé Boleslavi

Re: Mint16 zástupci wine

#7 Příspěvek od KOLEGA »

určitě to půjde jako když je voláno Wine z terminálu wine "<cesta_k_souboru.exe>" --přepínače
Zažraný linuxový liberál
---
HTC One V - 512 MB RAM, 1GHz - Android 4.0.3, HTC Sense
Cubie Board - 1GB RAM, 1GHz ARM, Linaro 13.04
Lenovo IdeaPad - 8GB RAM, i5, Linux Mint 13 Maya, Cinnamon 2.0.?

oudrnicky
Příspěvky: 20
Registrován: 04 lis 2012, 19:51

Re: Mint16 zástupci wine

#8 Příspěvek od oudrnicky »

Děkuju za odpověď. V terminálu program spustit jde. Ale podle mě menu editor v novém Cinnamonu nechce za žádnou cenu akceptovat cestu přes Program Files (x86). Pokud se do této složky nakopíruje jakýkoli program, třeba i linuxový, nebo Java program tak při pokusu vytvořit zástupce pomocí menueditoru skončí tím, že se požadovaný zástupce prostě nevytvoří :( a to bez jakéhokoli chybového hlášení. Pokud se program umístí přímo do drive_c tak to funguje. Zkoušel jsem i možnosti příkazu pomocí uvozovek, ale ale nneuspěl jsem.
V Mintu 15 s Cinnamonem to funguje a cesta v menu editoru zkopírovaná do Mintu 16 opravdu také nejde použít.
Zkusil jsem použít funkčního zástupce programu který byl přímo v drive_c a pokud jsem cestu přepsal do Program Files (x86) zástupce zmizel :(

Uživatelský avatar
KOLEGA
Příspěvky: 365
Registrován: 01 lis 2012, 16:04
Bydliště: Nedaleko Mladé Boleslavi

Re: Mint16 zástupci wine

#9 Příspěvek od KOLEGA »

Tak zkuste ještě tyhle uvozovky - ' ' ...
Zažraný linuxový liberál
---
HTC One V - 512 MB RAM, 1GHz - Android 4.0.3, HTC Sense
Cubie Board - 1GB RAM, 1GHz ARM, Linaro 13.04
Lenovo IdeaPad - 8GB RAM, i5, Linux Mint 13 Maya, Cinnamon 2.0.?

Zamčeno