Časový posun při importu souborů [vyřešeno] Vyřešeno

Zkušenosti, tipy a zlepšováky, které jsou příliš malé pro článek na webu.
Nehledejte zde odpovědi na obecné dotazy.
Zamčeno
Zpráva
Autor
Divinek
Příspěvky: 7
Registrován: 06 bře 2015, 22:18
Bydliště: Bratislava, SK

Časový posun při importu souborů [vyřešeno]

#1 Příspěvek od Divinek »

Desktop s Linux Mint 18 Sarah Xfce + dualboot s WinVista. V LM Xfce při kopírování souború (např. z USB) se mi samovolně posune čas změny souboru o +2 hod. Všiml jsem si to při fotkách, když foto, co jsem udělal před 10 min. a nakopíroval přímo z SDHC karty do pc, má čas změny posunutý o 2 hod. dopředu, tedy budoucí, ještě neexistující čas. Trošku jsem s tím laboroval a zjístil jsem, že se mi tak posouvají časy všech do systému kopírovaných souború (*.doc, *.xfs, *.pdf atd.). Tato chyba se ale projevuje jen na pc, kde mám dualboot, tam kde je čistý linux (ať už Xfce nebo Cinnamon), tam jsou časy správné. Zrovna tak na pc dualboot, ale ve WinVista jsou časy správné. Bios má nastaven UTC a časové pásmo je nastaveno správně. Lokální čas LM Xfce se ukazuje správně. Ve WinVista je čas někdy rozhozen ale to neřeším, protože s wokny pracuji minimálně (vím, že tento problém je popsán). Není to fatální problém, ale z principu bych to chtěl vyřešit. Může mi někdo poradit?

Livan
Příspěvky: 317
Registrován: 16 kvě 2014, 21:15

Re: Časový posun při impurtu souborů

#2 Příspěvek od Livan »

Časové pásmo s tým nič nemá. Robí to aj mne na počítači s dualbootom win/Linux. Najzaujímavejšie to, že opravím čas vo windows, ide dobre. Prebootujem do Linuxu, je tam posun o dve hodiny aj keď časové pásmo je OK. Opravím čas, prebootujem do windows a znova je tam posun o dve hodiny. Inými slovami neviem dosiahnuť stav, kedy by správne išli hodiny v obidvoch systémoch. Jeden z nich je vždy posunutý o 2 hodiny voči druhému a čo je horšie, vzájomne sa ovplyvňujú.

menom
Příspěvky: 2759
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: Časový posun při impurtu souborů

#3 Příspěvek od menom »

.

Zamčeno