jedna rada pre hejterov

Podělte se o své zkušenosti, tipy, triky a zlepšováky, které jsou příliš malé na článek na našem webu.
Nehledejte zde odpovědi na obecné dotazy.
Odpovědět
Zpráva
Autor
redhawk
Guru Mintu

jedna rada pre hejterov

#1 Příspěvek od redhawk » 22 pro 2018, 08:42

Vzhladom k tomu, ze LM nepouzivam a v ceste, ktorou ide Clem, z mojich distribucii skoro nic nie je funkcne, lucim sa. Dufam, ze aspon niekomu moje rady pomohli.
na koniec ako 2438 prispevok post cloveka vo FB skupine na pomoc zaciatocnikom.
FB: Houkal Clackson v skupine Linux pro zacatecniky odpoved trolovi.

Já bych taky prispel svoji kapkou do mlyna.
Kdyz uz si stezujete, a poukazujete na to, kde v ktere distribuci jste nasel jakou chybu, reportoval jste ji?
Zkousel jste ji sam vlastnimi silami vyresit?
Nevsiml jsem si.
Nikde jsem nezahlidl nic, jako "poslal jsem bugreport", tady je dmesg, tady je log, resetoval jsem profil aplikace.
V prvni rade nez zacnete plivat na to, jak je Linux nedokonaly, zkuste se zamyslet sam nad sebou.
A nad tim co je open-source. Co je komunita.

To ze budete plivat na to ze Fedora vam po instalaci wine nenabehla, tak zkusim neco jinyho, to spatny pristup.
Nic tim linuxu, komunite, ani open-source nepridate.
To neni jenom o tom, mit "free" operacni system, je to i tom, neco do komunity prinest.
Jako treba, "hej, ted sem rozjel konecne tiskarnu, stravil jsem nad tim tejden, a tady je postup", kde sdilite nejaky navod kde jste neco vlastnimi silami poresil?
Zatim jsem od vas videl jen same plivani na tu konkretni distribuci, a ani jednou jste nic neporesil vlastnimi silami, Ani jednou jsem nevidel, ze by jste nekde nejakou chybu reportoval.
Co vam rika abrt? Bugzilla? Journal? Messages? Nic?
Tak si vemte nejakou knizku, zaklady Linuxu, zavrete se nekde, a ozvete se az budete mit neco, co bude pro Linux prinosem.
Az pochopite co je open-source a co je Linux, vcetne jeho vyhod, i nevyhod, potom se muzeme o necem bavit.
Jo, a jen tak mimochodem, Fedoru, stejne jako zadny jiny linuxovy system, stejne jako unixovy, neshodi prosta instalace wine.
Jestlize neprijdete aspon s historii co jste delal, jen s tim, nejede to, vzdavam to, ze stale jen zkousite, nic jste nedokazal vlastnimi silami dokoncit, jste jen a pouze troll, a mel by jste zustat u systemu, ktery je vam nejblizsi.
A je jedno jestli je to Win, MacOs, nebo cokoliv jinyho.
Pravděpodobně kecám.

Odpovědět