Co byste chtěli vědět

Podělte se o své zkušenosti, tipy, triky a zlepšováky, které jsou příliš malé na článek na našem webu.
Nehledejte zde odpovědi na obecné dotazy.
Odpovědět
Zpráva
Autor
snl
Poradce Mintu

Co byste chtěli vědět

#1 Příspěvek od snl » 09 kvě 2020, 10:33

Už nějakou dobu si hraju s Linuxy a jinými open source programy, resp. s Linuxy si hraju s přestávkami asi tak 150 let (a pak se zas potupně vždy po nějaké době vracím do Windows :oops: )

Takže mě napadlo, jestli by někoho třeba zajímalo něco z témat, o které jsem se tak nějak více či méně otřel a dnes to nebude pískající monitor :mrgreen:

Mohl bych tedy něco málo napsat o:
  • Linux:

Proč si myslím, že by BFU jako já mohl mít v dnešní době zájem o Linuxy. :shock:

Výběr linuxového distra - co a proč mě zaujalo na jednotlivých Linuxech (dokud si to ještě trochu pamatuju :lol:
    Proč jsem nakonec skončil u MX-linuxu, dojmy z instalace, prostředí, co mě zvlášť zaujalo, jak to šlape...
    Jak jsem našel jeden bug (slovy jeden a možná ani to ne :lol: ) O tom, jak jsem psal o tom na MX-forum
  • Opensource:

Firefox - něco málo o úpravách tématu pomocí userChrome.css, nějaké tipy pro about:config, add-ony (=doplňky), případně i "klikací" úpravy do posledního detailu :geek: , nebo co je jinak v Linuxech apod.

Inkscape - jak jsem kreslil avatara, srovnání kvality antialiasingu v nové verzi 1.0 při exportu přímo do výsledného rozlišení (z mé strany asi nejvíc očekávané zlepšení v nové verzi) vs. export ve vysokém rozlišení a následné zmenšení pomocí externího programu

360.png
    360.png (23.94 KiB) Zobrazeno 349 x

Audacity - s tím jsem si taky hodně vyhrál, ale už je to skutečně mnoho let zpět, tak na to se mě neptejte :lol:

Avisynth - kdyby náhodou někdo znal - taky výborná hračka, pro změnu na úpravy videa
  • Ať už jdu do...

Každý doudruh doplní sám podle míry své "frustrace" z mé osoby :mrgreen:

zeleno

Re: Co byste chtěli vědět

#2 Příspěvek od zeleno » 09 kvě 2020, 11:47

No, popísal si toho už dosť, ak by si sa nudil, tak skús nainštalovať Balabolku, aby hovorila aspoň troma jazykmi. :D
Screenshot_20190709_081418.png
Ja používam teraz LinWin, to asi nepoznáš. :)
Screenshot_20190709_132544.png

labeent
Poradce Mintu

#3 Příspěvek od labeent » 09 kvě 2020, 16:35

snl píše:
09 kvě 2020, 10:33

Už nějakou dobu si hraju s Linuxy a jinými open source programy, resp. s Linuxy si hraju s přestávkami asi tak 150 let (a pak se zas potupně vždy po nějaké době vracím do Windows :oops: )

Takže mě napadlo, jestli by někoho třeba zajímalo něco z témat, o které jsem se tak nějak více či méně otřel a dnes to nebude pískající monitor :mrgreen:

Mohl bych tedy něco málo napsat o:
  • Linux:

Proč si myslím, že by BFU jako já mohl mít v dnešní době zájem o Linuxy. :shock:

Výběr linuxového distra - co a proč mě zaujalo na jednotlivých Linuxech (dokud si to ještě trochu pamatuju :lol:
    Proč jsem nakonec skončil u MX-linuxu, dojmy z instalace, prostředí, co mě zvlášť zaujalo, jak to šlape...
    Jak jsem našel jeden bug (slovy jeden a možná ani to ne :lol: ) O tom, jak jsem psal o tom na MX-forum
  • Opensource:

Firefox - něco málo o úpravách tématu pomocí userChrome.css, nějaké tipy pro about:config, add-ony (=doplňky), případně i "klikací" úpravy do posledního detailu :geek: , nebo co je jinak v Linuxech apod.

Inkscape - jak jsem kreslil avatara, srovnání kvality antialiasingu v nové verzi 1.0 při exportu přímo do výsledného rozlišení (z mé strany asi nejvíc očekávané zlepšení v nové verzi) vs. export ve vysokém rozlišení a následné zmenšení pomocí externího programu

360.png

Audacity - s tím jsem si taky hodně vyhrál, ale už je to skutečně mnoho let zpět, tak na to se mě neptejte :lol:

Avisynth - kdyby náhodou někdo znal - taky výborná hračka, pro změnu na úpravy videa
  • Ať už jdu do...

Každý doudruh doplní sám podle míry své "frustrace" z mé osoby :mrgreen:

Tak já bych opravdu uvítal klidně od všeho mimo to poslední.

Seriálek o Inkscapu by byl super, o různých nastaveních Firefoxu také. Audacity a Avisynth se také hodí. Možná i jestli víš něco o Gimpu.
Chtělo by to ale nejlépe napsat na naše stránky, ne jen sem do fóra. Aktuální info, jak se stát autorem na webu má Ventero.
Obrázek

Ventero1
Velkovezír Mintu

#4 Příspěvek od Ventero1 » 09 kvě 2020, 16:40

O tom Audacity a Avisynth by jsi mohl napsat nějaké článečky se základním návodem na ovládání s pár ukázkami nejčastěji používaných praktických úprav a žádoucích funkcí.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

snl
Poradce Mintu

#5 Příspěvek od snl » 09 kvě 2020, 18:02

Tak GImp mně nikdy nesednul - používal jsem hojně paint.net, ale to je jednoduchá záležitost - Inkscape mně dal daleko víc zabrat než jsem to trochu dostal do ruky :D

Audacity už ani neznám, to je mnoho let zpátky, když jsem nahrával něco z gramofonu a snažil se to digitalizovat

Avisynth - tam jsem si vyhrálo hodně - to je výborný prográmek (resp. skiptovací jazyk?), když chcete upravovat video. Třeba takový non-lineární šarpening apod... Ale je to už taky pár let zpátky, co jsem si s tím hrál, takže teď bych ani nevěděl odkud začít - asi běžte na videohelp.com a nainstalujte si Virtualdub a nějakou verzi Avisynthu (je jich taky víc, tak je v tom trochu zmatek) - otázka stavility, multitrýdingu apod...

Aktuálně jsem asi "na vrcholu" co se týče ovládání Inkscape + tedy Firefox, ale to je sranda...

snl
Poradce Mintu

#6 Příspěvek od snl » 20 kvě 2020, 06:42

Tak jsem si založil ten blog:

http://mxlinux.blog.cz

Ventero1
Velkovezír Mintu

#7 Příspěvek od Ventero1 » 20 kvě 2020, 09:43

Pridej k tomu forum a bude to pecka :-)
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

snl
Poradce Mintu

#8 Příspěvek od snl » 20 kvě 2020, 15:13

Však tam je diskuze pod články, to myslím stačí

snl
Poradce Mintu

#9 Příspěvek od snl » 20 kvě 2020, 19:14

Tu je první článek o linuxech - zatím takový úvod:

http://mxlinux.blog.cz/2005/o-linuxech-woknech-a-lidech

alojz
Poradce Mintu

#10 Příspěvek od alojz » 20 kvě 2020, 21:00

...nainstaloval som mate 20.04...advanced mate menu je nenastavitelny,a vzdy pada...wxmp3 gain,alebo ina appka s gui na vyrovnanie hlasitosti nehrozy...ffmulticonverter takisto...indikacny applet v panely ma vynimocne skarede a velke,neforemne ikony...zvuk pri starte systemu\login sound\som skumal hodinku,pokial som spojazdnil...asitolko,prve dojmy... :evil: :evil: :evil:
AMD Ryzen 5 2400G Raven Ridge
AMD A9-9425 Stoney Ridge :roll:

Odpovědět