Co byste chtěli vědět

Diskuze o našem webu, tomto fóru a možnostech jejich vylepšení
Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
snl
Příspěvky: 327
Registrován: 08 lis 2019, 12:45

Re: Co byste chtěli vědět

#51 Příspěvek od snl »

Já bych tedy osobně šel dál - nejlépe kdyby ten OS vůbec nenastaratoval - stejně lidi u těch počítačů zbytečně moc vysedávají :mrgreen:
:ugeek: > :roll:
:cry: > :lol:
:!: > :shock:
:mrgreen:

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2791
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Co byste chtěli vědět

#52 Příspěvek od Ventero1 »

Ty jo - doporucovat Cinnamon - podle zaznamu na forech nejproblematictejsi prostredi poslednich min. 4 let ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Uživatelský avatar
snl
Příspěvky: 327
Registrován: 08 lis 2019, 12:45

Re: Co byste chtěli vědět

#53 Příspěvek od snl »

No a to je přesně vono - kdyby bylo jedno prostředí tak se nikdo o tom nebude dohadovat
:ugeek: > :roll:
:cry: > :lol:
:!: > :shock:
:mrgreen:

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2791
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Co byste chtěli vědět

#54 Příspěvek od Ventero1 »

Je dobre, ze je vic prostredi - podle vykonosti PC. Jen je skoda, ze jak to neni ucelene zastresene, tak se v tom prase vyznej hned z kraje uzivani.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Co byste chtěli vědět

#55 Příspěvek od juhele2014 »

Pořádek je pro blbce, inteligent zvládne chaos ... ;)

Uživatelský avatar
snl
Příspěvky: 327
Registrován: 08 lis 2019, 12:45

Re: Co byste chtěli vědět

#56 Příspěvek od snl »

Intelitentů moc není a nebo mají na práci jiný věci než linuxovej chaos
:ugeek: > :roll:
:cry: > :lol:
:!: > :shock:
:mrgreen:

Uživatelský avatar
labeent
Příspěvky: 759
Registrován: 14 lis 2012, 22:57

Re: Co byste chtěli vědět

#57 Příspěvek od labeent »

Ventero1 píše: 26 kvě 2020, 21:46 Ty jo - doporucovat Cinnamon - podle zaznamu na forech nejproblematictejsi prostredi poslednich min. 4 let ...
No vidíš. A já mohu říct, že je to blbost a spíš předsudky. Používám ho od doby, co vzniklo, je naopak více odladěné a jde v něm nastavovat více věcí než dřív, má perfektní témata, applety a rozšíření. Lze jej přizpůsobovat lehce k obrazu svému.
Dnes již ani není nějak extra náročné. Potřebuje o trochu více paměti než lehká prostředí, ale s tím nebývá problém. Systém s míň než 1 (2)GB RAM už dnes provozuje málokdo.

Já osobně ho provozuji od Celerona, přes Quad až po I7. A rozhodně nevidím nějaký problém. Mám ho i v jiných distribucích co mám, nebo jsem zkoušel (MX linux, Ubuntu Mate, Ubuntu Studio, Ubuntu Cinnamon, Antegros či jak se jmenovala ta distribuce, Debian, Devuan). A všude pokud byl problém, tak byl jinde, ne v Cinnamonu.
Takže tvrdit něco je jedna věc a zda to tak je je druhá. Třeba ty problémy jsou ale jen s konkrétním (třeba mírně exotickým) hardwarem. Na běžných pc se s tím nemusíš vůbec setkat.

A zkoušel jsem dost prostředí a v současné době bych Cinnamon rozhodně neměnil.
Obrázek

Livan
Příspěvky: 317
Registrován: 16 kvě 2014, 21:15

Re: Co byste chtěli vědět

#58 Příspěvek od Livan »

snl píše: 26 kvě 2020, 21:17
Livan píše: 26 kvě 2020, 20:59 Kupodivu, to co ty považuješ za vadu, já považuju za výhodu. Kopírování čehokoliv na plochu považuju za zhovadilost. Snesu tam maximálně pár nejdúležitějších ikon. Když vidím na windows u dětí 200 čehosi na ploše, tak mě chytají mrákoty. Lidi to učí nepřehlednému nepořádku a i když to mají na ploše na očích, tak často tam nemohou nic najít. Pokud takovou možnost nemají, ukládají to pěkně na disku do adresářú a je v tom pořádek.
Tohle je přesně ukázka toho, proč linux nikdy nemůže uspět :lol:
Tak ono je to o tom, naučit uživatele pracovat s pc efektívně a s rozumem. Kdysi jsem vyučoval práci na pc s textovým procesorem. Lidi furt stláčeli Enter, kdykoliv ji došel kurzor na kraj řádku. Dalo nenormální práci je naučit, že Enter se stláčí jenom na konci odstavce a program si to sám zalomí jak je třeba. Potom nenastane chaos při případné úpravě textu. Stačilo upravit text a všechno se rozházelo, pokud to nedodržovali. To samé je to s ikonama na ploše. Ikony na plochu nepatří a když tak tak jenom pár spouštěčú programú nebo hlavních adresářú. Potom je to přehledné a je s tím radosť pracovat. Čiže to co dělá hodně uživatelú jsou jenom špatné pracovní návyky, které vznikly jenom proto, že jim to systém umožnil. To je něco podobného, jako když si někdo otevře 50 záložek v browseru (i když má jenom 2 GB RAM) a naříká, jak je ten browser žravý na paměť a pc pomalé. Navíc se setkávám s tím, že už při startu browseru jim tam těch 50 tabú naskáče, i když nevědí, zdali je vúbec budou potřebovat. :roll:

Uživatelský avatar
snl
Příspěvky: 327
Registrován: 08 lis 2019, 12:45

Re: Co byste chtěli vědět

#59 Příspěvek od snl »

"To je něco podobného, jako když si někdo otevře 50 záložek v browseru (i když má jenom 2 GB RAM) a naříká, jak je ten browser žravý na paměť a pc pomalé."

Tak tohle bych tesal do kamene.
S tím jsem se už taky hodněkrát setkal, že všude každý tvrdí, jak je ten web dnes náročný a že pod 256 GB ram ani neotevře prohlížeč...
Přitom aspoň z mých zkušeností když je v počítači aspoň těch řekněme 2GB RAM, tak se to dá úplně v pohodě používat. To spíš to pak všechno brzdí pomalý HDD (start systému, start prohlížeče)


Btw. další článek na blogu - tentokrát obsáhlejší úvod do Inkscape:

http://mxlinux.blog.cz/2005/jak-funguje-inkscape
:ugeek: > :roll:
:cry: > :lol:
:!: > :shock:
:mrgreen:

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2791
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Co byste chtěli vědět

#60 Příspěvek od Ventero1 »

Předsudky ne - vycházím z případů a jejich četnosti jak na tomto fóru, tak i na jiných. Proběhla dokonce i měření, která prokázala, že tento DE je nejméně efektivní a má velice špatnou správu RAM i výkonu v multitaskingu. Kdokoliv neměl vyloženě dělo, tak to pocítil a i tam se objevovali potíže se zasekáváním a zamrzáním. Každopádně, jestli je už vše napraveno do únosné míry či rovnou k dokonalosti, tak to určitě uživatelům, kteří si tento DE oblíbily, přeji.
Osobně jsem u Cinnamon nepostřehl nějaké zásadní rozdíly oproti Mate, které vždy bývalo lépe doladěné a tím efektivnější a spolehlivější - dokonce se s přimhouřeným okem dalo použít i na starší netbooky s Atomem, což bylo a počítám stále je u Cinn spíše fantasy.
Zatímco Xubuntu 14.04 jsem na takovém strojku užíval k plné spokojenosti - mírně nižší svižnost oproti lxde byla vysoce kompenzována výbornou koncepcí a lepší grafikou xfce. Jediný problém, který jsem řešil bylo časté spínání HDD, ale to se tuším dalo řešit změnou konfigurace hdparm - nevím už jistě po těch letech.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Zamčeno