Co byste chtěli vědět

Diskuze o našem webu, tomto fóru a možnostech jejich vylepšení
Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
snl
Příspěvky: 327
Registrován: 08 lis 2019, 12:45

Re: Co byste chtěli vědět

#61 Příspěvek od snl »

U mě ten výběr byl vyřešen tím hvízdáním monitoru :D Jinak nevím, co bych si nakonec vybral
:ugeek: > :roll:
:cry: > :lol:
:!: > :shock:
:mrgreen:

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Co byste chtěli vědět

#62 Příspěvek od juhele2014 »

Linux se přeci chce podobat widlím, takže JE NAPROSTO SPRÁVNÝ, že uživatel strká na plochu všechno možný, bo to zná a systém to umožňuje. (můj případ : :D Co je na tom divnýho? Kdyby to autoři linuxu nechtěli, tak tu funkci omezí nebo znemožní. To se nestalo. To samý - chci votevřít 50 záložek NAJEDNOU - a ono mě to zamrzne. To není moje chyba, ale chyba firefoxu, že zamrznul. Mají to naprogramovat tak, aby k tomu nedošlo, to dá rozum ... Blbci jsou totiž vynalézaví, víme ... Takže chyba je VŽDYCKY na straně systému, nikoliv BFU, kterej se v linuxu chová jako by byl ve widlích. Je toho plný forum ...

Jedno linuxový distro, jedna koncepce? Nesmysl. Lidi maj sto let starý šunky, nebo nový hyper výkoný stroje, to jedno distro nepokryje ... A krom toho - máme demogracii a svobodu, židobolševik je pryč, takže ať si každej dělá, co chce. S tím nemám ABSOLUTNĚ žádnej problém ... ;)

Uživatelský avatar
snl
Příspěvky: 327
Registrován: 08 lis 2019, 12:45

Re: Co byste chtěli vědět

#63 Příspěvek od snl »

Kdo že je pryč? Tak ono i na tom super výkonným stroji je lepší mít odladěný rychlý systém s okamžitými reakcemi na povel uživatele.
Spíš je to otázka - akcelerovat /neakcelerovat - počítám, že to grafikou "akcelerované" prostředí je dnes už takov standard - mám kompl tak z roku 2011 a i na něm to běží v pohodě, využívám základního stínování oken a když to vypnu, tak se stránky v prohlížeči neposouvají plynule.

Kdo nechce používat plochu coby "základní adresář", tak si může v klidu nainstalovat nějaký ten Fluxbox nebo tak něco :D
:ugeek: > :roll:
:cry: > :lol:
:!: > :shock:
:mrgreen:

Uživatelský avatar
snl
Příspěvky: 327
Registrován: 08 lis 2019, 12:45

Re: Co byste chtěli vědět

#64 Příspěvek od snl »

Asi to byl osud :D Tak já jsem s gtk celkem spokojený.
:ugeek: > :roll:
:cry: > :lol:
:!: > :shock:
:mrgreen:

Livan
Příspěvky: 317
Registrován: 16 kvě 2014, 21:15

Re: Co byste chtěli vědět

#65 Příspěvek od Livan »

juhele2014 píše: 27 kvě 2020, 14:53 Linux se přeci chce podobat widlím, takže JE NAPROSTO SPRÁVNÝ, že uživatel strká na plochu všechno možný, bo to zná a systém to umožňuje. (můj případ : :D Co je na tom divnýho? Kdyby to autoři linuxu nechtěli, tak tu funkci omezí nebo znemožní. To se nestalo. To samý - chci votevřít 50 záložek NAJEDNOU - a ono mě to zamrzne. To není moje chyba, ale chyba firefoxu, že zamrznul. Mají to naprogramovat tak, aby k tomu nedošlo, to dá rozum ... Blbci jsou totiž vynalézaví, víme ... Takže chyba je VŽDYCKY na straně systému, nikoliv BFU, kterej se v linuxu chová jako by byl ve widlích.
Chápu, že toto je myšleno s nadsázkou (snad). Ale to co jsem říkal o používání pc nebylo myšleno jenom v linuxu ale obecně ve všech OS. Člověk prostě musí brát do úvahy i vlastnosti a omezení pc, aby byl ním spokojen. Zkusím analogii s autem. Nemúžeš tam vrazit jedničku a chtít s tím jet 130 km/hod, protože zadřeš motor. Každá rychlost má svúj doporučený rozsah rychlostí, pro který je určena a není dobré to nedodržovat. To samé platí i s pc. Pokud mám málo RAM a slabý procesor, budu se k tomu chovat jinak a budu tam instalovat jiný a méně náročný softvér, než když mám nadupaný stroj. A udržování pořádku v pc je rozumná věc, která se mi určitě vyplatí, i když fungovat to bude i pokud tam bude binec.

Uživatelský avatar
labeent
Příspěvky: 759
Registrován: 14 lis 2012, 22:57

Re: Co byste chtěli vědět

#66 Příspěvek od labeent »

Livan píše: 27 kvě 2020, 19:23
juhele2014 píše: 27 kvě 2020, 14:53 Linux se přeci chce podobat widlím, takže JE NAPROSTO SPRÁVNÝ, že uživatel strká na plochu všechno možný, bo to zná a systém to umožňuje. (můj případ : :D Co je na tom divnýho? Kdyby to autoři linuxu nechtěli, tak tu funkci omezí nebo znemožní. To se nestalo. To samý - chci votevřít 50 záložek NAJEDNOU - a ono mě to zamrzne. To není moje chyba, ale chyba firefoxu, že zamrznul. Mají to naprogramovat tak, aby k tomu nedošlo, to dá rozum ... Blbci jsou totiž vynalézaví, víme ... Takže chyba je VŽDYCKY na straně systému, nikoliv BFU, kterej se v linuxu chová jako by byl ve widlích.
Chápu, že toto je myšleno s nadsázkou (snad). Ale to co jsem říkal o používání pc nebylo myšleno jenom v linuxu ale obecně ve všech OS. Člověk prostě musí brát do úvahy i vlastnosti a omezení pc, aby byl ním spokojen. Zkusím analogii s autem. Nemúžeš tam vrazit jedničku a chtít s tím jet 130 km/hod, protože zadřeš motor. Každá rychlost má svúj doporučený rozsah rychlostí, pro který je určena a není dobré to nedodržovat. To samé platí i s pc. Pokud mám málo RAM a slabý procesor, budu se k tomu chovat jinak a budu tam instalovat jiný a méně náročný softvér, než když mám nadupaný stroj. A udržování pořádku v pc je rozumná věc, která se mi určitě vyplatí, i když fungovat to bude i pokud tam bude binec.
Právě proto neinstaluji Cinnamon na úplnou plečku. Ale nad 2GB RAM a alespoň dvoujádro (staré) od Intelu (rodina Core2Duo) to prostě funguje dobře. Mám to na všech pc, která sparavuji mimo jednoho, kde je LM 17.3 LXDE. Ale to už je skoro kalkulačka rychlejší. :lol: Být to moje, tak už je buď v křemíkovém nebi nebo u někoho jiného, kde bych se o to nemusel starat.
Jinak to je taky důvod, proč si vše, co mohu raději vyzkouším sám. Jak jsem psal s Cinnamonem dobrý. MXlinux, který hodně frčí mě zase například nevyhovoval. Ale nezatratil jsem ho.

No a ukládání na plochu? Taky tam občas něco dávám. Proto, že téměř v každém menu je plocha jako záložka. Nemusím nikam překlikávat. V práci na Widlích to mám přes zástupce na jiný disk, v Linuxu je mi to jedno. Vždy to jednou za čas setřídím a přesunu.
Někdo v práci má místo pc Terminál a tam jinam než na plochu třeba nic neuložíte, nebo případně na síťovou jednotku.
Takže i tyhle skutečnosti k tomu mohou vést. Je nutné si v tom jen udržovat pořádek.
Jednou mě zlobili kluci z IT, tak jsem si dal pár věcí na plochu (na 22" monitor) tak, že už nebylo žádné volné místo na cokoliv. Ti koukali :P
Obrázek

Uživatelský avatar
snl
Příspěvky: 327
Registrován: 08 lis 2019, 12:45

Re: Co byste chtěli vědět

#67 Příspěvek od snl »

Pořádek na ploše řeším pomocí tapety na pozadí, kde jsou ikony viditelné jenom v horní části :D

Obrázek
:ugeek: > :roll:
:cry: > :lol:
:!: > :shock:
:mrgreen:

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Co byste chtěli vědět

#68 Příspěvek od juhele2014 »

Jednou mě zlobili kluci z IT, tak jsem si dal pár věcí na plochu (na 22" monitor) tak, že už nebylo žádné volné místo na cokoliv. Ti koukali :P
Tak to tě chválím, to je potřeba ... :lol: Ta fotka s těma šutrama u moře - to je krásně přehledný ... To moje tapeta v práci - to je peklo. Nic nenajdeš. Něco pošleš na plochu a hledáš to pak půl dne ... ;)

ps: Plzeň vyhrála na Spartě 2:1 :mrgreen:

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2789
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Co byste chtěli vědět

#69 Příspěvek od Ventero1 »

Tak to se zase Pitralon a spol pekne vozrali :D
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Uživatelský avatar
snl
Příspěvky: 327
Registrován: 08 lis 2019, 12:45

Re: Co byste chtěli vědět

#70 Příspěvek od snl »

Jojo, taky jsem koukal, docela dobrý fotbal :mrgreen:

Tak právě v těch šutrech nic nemám - všechny položky na ploše skladuji nahoře v té modré části
:ugeek: > :roll:
:cry: > :lol:
:!: > :shock:
:mrgreen:

Zamčeno