Linux Mint = spokojenost :)

Obecné dotazy nebo názory k distribuci Linux Mint
Umístěním dotazu do vhodně zvoleného fóra níže urychlíte jeho řešení.
Zpráva
Autor
zirafak
Příspěvky: 3
Registrován: 13 pro 2015, 15:28

Linux Mint = spokojenost :)

#1 Příspěvek od zirafak »

Pěkný den, vyzkoušel jsem neuvěřitelné množství distribucí. Už cca 6 měsíců používám Mint. Naprostá spokojenost. Ano, Debian - Ubuntu - Linux Mint....více vymazlené než Ubuntu. Žádné odpojování wifi, případné změny kanálů a podobně. Konečně mohu pracovat jen na Mintu, a windows 7 jako herní konzola ;) :D.

Uživatelský avatar
Allconius
Příspěvky: 820
Registrován: 06 čer 2013, 18:42
Bydliště: Brno

Re: Linux Mint = spokojenost :)

#2 Příspěvek od Allconius »

Ahoj, já už dávno rozstříhal a vyhodil instalační cd windows co sem doma našel :-D I hry sem hrál normálně na linuxu přes playonlinux a jeli mi na tom všechny hry, které mě zajímali. Teď jsem zkoušel co mi funguje protože přijde synovec na vánoce a jede mi skyrim, world of tank, Hearthstone, World of Battleship, Tomb raider .. :-) Ale zase chápu, že na wydlích je s tím míň práce, pořád reju do kamaráda ať už si ty wydle konečně smaže, ale on ten PC používá jen na hraní her a na surfování takže to neřeší když mu to klekne :-)
LinuxMint 19 MATE (64bit) # MSI Z77A-G43, i3-3220 CPU @ 3.30GHz, NVIDIA GeForce GT 730, KHX1600C9D3P1K2/32G, WD20EFRX, Kernel: 4.15.0-43-generic x86_64

Kebab

Re: Linux Mint = spokojenost :)

#3 Příspěvek od Kebab »

Obvykle
Naposledy upravil(a) Kebab dne 13 čer 2016, 22:53, celkem upraveno 1 x.

zirafak
Příspěvky: 3
Registrován: 13 pro 2015, 15:28

Re: Linux Mint = spokojenost :)

#4 Příspěvek od zirafak »

Děkuji za Vaše komentáře. Pravda Xfce mám nejraději připomíná starší Gnome. Proto nejraději využívám Mate. V tomto jsem strašně zaostalý, přišlo Gnome 3 a ne a ne se s ním s kamarádit. Čím jsem starší tím je to horší :) (77 ročník).Jak si zvyknu...... . Pěkný večer.

Uživatelský avatar
Allconius
Příspěvky: 820
Registrován: 06 čer 2013, 18:42
Bydliště: Brno

Re: Linux Mint = spokojenost :)

#5 Příspěvek od Allconius »

no mě se vlastně líbí jenom MATE, asi taky zvyk (76 ročník) :-D
LinuxMint 19 MATE (64bit) # MSI Z77A-G43, i3-3220 CPU @ 3.30GHz, NVIDIA GeForce GT 730, KHX1600C9D3P1K2/32G, WD20EFRX, Kernel: 4.15.0-43-generic x86_64

Uživatelský avatar
AnickaT
Příspěvky: 122
Registrován: 30 bře 2016, 12:48

Re: Linux Mint = spokojenost :)

#6 Příspěvek od AnickaT »

Ahoj, jmenuji se Anna Taliánová a samozřejmě jsem začínala s Windows 98 (roku 1999) na tehdy drahém a na dnešní poměry malém noteboku Compaq Armada. :-) Ale jsem za něj vděčná, dobře mi sloužil. Linux (konkrétně Ubuntu a pak Debian) jsem používala jako one-boot system 3 roky a také jsem fungovala na českém fóru Ubuntu. ;-) Kvůli rozšířeným nastavením tiskárny Samsung (úroveň toneru, možnosti tisku a kopírování jako zesvětlit, ztmavit, zvětšit, zmenšit atd.) jsem přešla v roce 2010 zpátky na Windows (Samsungu ke cti je že jeho tiskárna SCX-3200 má ovladače pro Linux a jak v Ubuntu, tak nyní v Linux Mintu fungují bez problémů, stačí zapojit USB kabel). Nestal se všk ze mě "zhrzený Linuxák", naopak, znalost Linuxu na uživatelské úrovni mi rozšířila obzory a zůstalo mi vědomí, že kromě Windows a MacOS je ještě jeden zajímavý operační systém... I když samozřejmě mě Ubuntu taky trochu potrápilo, ale téměř vždy se konkrétní problém vyřešil. Používala jsem tehdy dnes již legendární notebook IBM ThinkPad T30. Windows XP byly celkem dobrý (až na tu pomalost, která se vždy časem dostavila a rostla) a Windows 7 nejsou špatný... ;-) Tak proč tady vůbec píšu? Řeknu to upřímně: Důvodem pro opuštění OS Windows jsou v mém případě peníze. I když se za některé programy pro Windows platí jen jednorázově (například Total Commander, Desktop Reminder PRO, PDF Architect (plus jeho moduly), PoEdit atd.), neplatí to o všech (například ESET Smart Security (roční platba), PC Translator (platí se upgrade, pokud o něj mám zájem, ale není to nutnost, starší verze bez problému funguje), BS Player PRO (roční platba) atd.). A přidávat si každoročně další povinné výdaje - když nejde jen o jeden anebo dva programy - se mně osobně zdá zbytečné. Tím samozřejmě nechci říci, že uvedené programy jsou nekvalitní. Ale umím si představit, že můj seznam potřebných programů pro Windows bude pomalu, ale jistě pokračovat a kam se dostanu... Tak proto znovu Linux. Nemluvě o bezpečnosti systému, jeho rychlosti, obnově zazálohovaných e-mailů plus místních složek (Thunderbird) a internetových záložek (Firefox plus doplněk FVD Speed-Dial): to vše hovoří jednoznačně pro Linux. Ještě dodávám, že k Ubuntu jsem se nevrátila pro jeho pro mne zvláštní a skokové inovace, i když to samozřejmě někomu jinému plně vyhovuje. Omlouvám se, že jsem se nějak moc rozepsala a díky, jestli jste to dočetli až sem. :-)

P.S.:
Poslední kapkou, kterou přetekl pohár mé trpělivosti, bylo opakované půlhodinové kompletní zamrzání Windows 7 kvůli JRE (jedna chybová hláška hovořila o nedostatku paměti v notebooku, druhá zase vypsala: "Error encountered while invoking Java Web Start (Sys Exec) C:\Program Files\(x86)\Java"), Nepomohla ani pověstná trojkombinace Ctrl + Alt + Dell, vše bylo strašně zpomaleno a ve finále jsem milou Javu z Windows vyhodila. Až to pomohlo. :-) A pak nastal čas pro další úvahy, co dál...
Naposledy upravil(a) AnickaT dne 01 dub 2016, 09:44, celkem upraveno 1 x.
"Goro bílý pes"

Uživatelský avatar
Allconius
Příspěvky: 820
Registrován: 06 čer 2013, 18:42
Bydliště: Brno

Re: Linux Mint = spokojenost :)

#7 Příspěvek od Allconius »

Ahoj, díky za příspěvek, možná Tě to překvapí, ale já jsem tu z úplně stejného důvodu. Chtěl jsem si prostě jen poskládat PC z komponentů a mít na něm legální SW. Ale když jsem zjistil, že licence Windows stojí stejně jak ten poskládanej PC a ještě ta jejich pitomá licenční politika s OEM, přenosnou licencí a očesaný verze home, professional tak jsem se tak naštval, že jsem začal okamžitě hledat jaké jsou jiné OS, pač jsem samožřejmě chtěl přenosnou licenci. A tak se dostal k linuxu. Podle mě hodně lidí to neřeší a má klidně nelegální SW. Kdyby se po tom víc šlo tak by najednou spousta lidí byla ve stejné pozici jako já a linux by používalo mnohem víc lidí. Na druhou stranu ať si ty Wydle nechají a je to stále primární OS pro viry :-)
LinuxMint 19 MATE (64bit) # MSI Z77A-G43, i3-3220 CPU @ 3.30GHz, NVIDIA GeForce GT 730, KHX1600C9D3P1K2/32G, WD20EFRX, Kernel: 4.15.0-43-generic x86_64

zirafak
Příspěvky: 3
Registrován: 13 pro 2015, 15:28

Re: Linux Mint = spokojenost :)

#8 Příspěvek od zirafak »

Aničko Vás si pamatuji s Ubuntu fóra. Velmi jste mě pomohla abych se na Linux nevykašlal ;). Jinak souhlasím, Windows 7 používám jako herní konzoly :).

Uživatelský avatar
AnickaT
Příspěvky: 122
Registrován: 30 bře 2016, 12:48

Re: Linux Mint = spokojenost :)

#9 Příspěvek od AnickaT »

zirafak píše:Aničko Vás si pamatuji s Ubuntu fóra. Velmi jste mě pomohla abych se na Linux nevykašlal ;). Jinak souhlasím, Windows 7 používám jako herní konzoly :).
Ahoj! Díky, Žirafáku, to potěší.
:-)

Taky zde vidím některé známé tváře z fóra Ubuntu.cz a tak je zdravím. ;-)
"Goro bílý pes"

mlukym
Příspěvky: 2
Registrován: 02 dub 2016, 17:16

Re: Linux Mint = spokojenost :)

#10 Příspěvek od mlukym »

zdravím Aničko

Hodně hezký/á článek / myšlenka / životní zkušenost . Krásně se četl a docela jsem se i místy pousmál ..A to je co říct na mojí "zvláštní povahu " ..
Jinak musím s tebou souhlasit .. Windows vydává různé nové verze, nasoukává tam moduly / pluginy , které Vás mají lépe chránit ( Microsoft vás má víc pod dozorem :-D ) , ale přesto časem , když člověk zmáčkne ctrl+ alt+ del a zaměří se na strom procesů .. tak se začne divit . Každopádně jsem změnu nepotřeboval jelikož to co jsem chtěl / úžíval tak na windows jelo ( JRK / JDK ) .. Ale poslední dobou java začala blbnout , ve správci úloh byla java snad 1000x , začla zamrzat , padat a scripty sem psal furt a furt dokola z důvodu nevčasného uložení / odeslání na server . Hledal jsem nedávno verze linuxu a jelikož šlo o závažné rozhodnutí tak jsem si dal tu práci a čas (14 dní ) a pročetl jsem si + a - o proti windows.. Nakonec i když jsem byl stále na vážkách (přitom boot usb vytvořeno ) tak jsem šel s nejistotou do toho a usb vložil do pc slotu a nejistě jsem zmáčkl " Formát disku a nainstalovat Linux Mint bez možnosti instalace jako druhý systém " .. Jsem stále velice zmatený , ale hodně učenlivý a hlavně teď ohromen .. Instalace programu .. ty možnosti výběru .. To je hotový balzám pro mojí duši . Zvlášť instalace JDK bez problému o proti windows 7 . kde člověk dva dny nastavoval proměnou ve správcích systému a furt ne a ne to windows sežrat i když to bylo 100% správně .

Jelikož nevím zda jiné verze linuxu jsou lepší / horší ..ale 100% vím , že tohle je má první OS verze, ve které rád pracuji momentálně.. Je to jak první , ženská v životě :-D . Věřím , že mě dokáže potrápit , ale díky možnostem a volnosti OS se rád nechám otrkat tímhle systémem ..

Pac a pusu Všem novým uživatelům / kteří přemýšlí nad Linux Mint !

Zamčeno