Linux Mint = spokojenost :)

Obecné dotazy nebo názory k distribuci Linux Mint
Umístěním dotazu do vhodně zvoleného fóra níže urychlíte jeho řešení.
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
skrob
Příspěvky: 1329
Registrován: 18 bře 2015, 15:34

Re: Linux Mint = spokojenost :)

#11 Příspěvek od skrob »

Dobrý den, tak ona ta migrace je zákonitá, politika MS není dobrá a už na to docházejí i větší hráči, než "jenom" jednotliví uživatelé vit město Mnichov. Já jsem se zhoupnul tam a zpět jednou a dodnes nelituju, ukázalo mi to jiný svět a to ve všech ohledech. Win používám jenom v práci, tam si nevyberu. Pár let jsem byl na Ubuntu a nic proti němu nemám, naopak. Začal jsem si ale hrát s Mintem a není cesty zpět. Obrovskou roli hraje ale ještě jeden aspekt. Jsou to lidi. Na forech se pohybuju dost dlouho, abych zobecnil fakt, že uživatelé linuxu se k sobě chovají diametrálně jinak, než ostatní. Proto se třeba teď nedívám na film, ale raději si čtu tady.
Dell 7490 Intel®Core™ i7 - 8650u @ 8M Cache - up to 4,20 Ghz - 4x1,90 GHz - Intel UHD Graphics 620 - ram 16Gb DDR4 2400 Mhz
SSD NVME Intel 256 Gb
Linux Mint 20.3 Una 64 bit - Cinnamon 5.07 - core Linux 5.4.0-91 generic x86_64

Uživatelský avatar
AnickaT
Příspěvky: 122
Registrován: 30 bře 2016, 12:48

Re: Linux Mint = spokojenost :)

#12 Příspěvek od AnickaT »

Zdravím a děkuji za Váš zajímavý příběh, Lukáši. :-) V životě bych neřekla, že aktuálně dokáže Java dělat takový dryje... :-(

Máte pravdu, že občas možná budete muset řešit nějaký problémy také v OS Linux (ať už máte jakýkoli distro), ale IMHO rozhodně lepší než "zamrznout" u OS Windows a bát se, kdy z upgradu (ať už na Windows 8 či na Windows 10) udělají povinnou tzv. "kritickou aktualizaci" anebo jak budou inovovat svůj obchodní model dál. Třeba spekulace o ročním poplatku za legální používání originálního zakoupeného Windows v případě, že odmítnu jejich upgrade (sama jsem na svým ntb měla naistalovanou originální Dellovskou verzi Windows 7, ale bez instalačního DVD, takže jsem i nad tímto musela uvažovat). Je to můj subjektivní názor, který nikomu nevnucuju, protože chápu, že mnozí současní uživatelé Windows mohou namítnout, že výše uvedený úvahy jsou předčasný a paranoidní atd. a nemusí se v budoucnu vůbec potvrdit. Jasně, nemusí: Nejsem Delfská věštkyně... :-)
"Goro bílý pes"

Zamčeno