Jak jste přišli k Mintu?

Obecné dotazy nebo názory k distribuci Linux Mint
Umístěním dotazu do vhodně zvoleného fóra níže urychlíte jeho řešení.
Zpráva
Autor
suiu
Příspěvky: 6
Registrován: 03 kvě 2017, 19:23

Re: Jak jste přišli k Mintu?

#31 Příspěvek od suiu »

mint 18.1 s xfce jsou mnohem lepší
Paradoxne 17.3 sú omhoho lepšie. Sú podporované do r. 2019, vyskúšaj ;)
Mint 18.1 xfce je perfektní ale mě prostě padá. Včera jsem s tím zase zápasil a nakonec jsem nainstaloval mint 17.3 xfce . Sedmnáctka je taky fajn ale já prostě začal u 18.1 xfce a ty mě dostaly . Nevadí budu s 17.3 xfce a časem zase budu zkoušet 18.x verzi . Už jsem si obj. nějaký HDD navíc abych mohl expedimentovat a nemusel čekat na instalaci a asi zprovozním ještě nějaký comp.Padá / nepadá , prostě jsem nadšený , líbí se mi to moc (xfce) .Wxp atd taky padaly a neodradilo mě to. Mimochodem , w7 mi nikdy nevydrží déle něž tři měsíce , pak už zase hledám kde jsem pohodil disk s bitovou kopií. :) Nejstabilnější systém který doma mám je asi Ubuntu. To nejde zničit a já jsem docela ras.

menom
Příspěvky: 2775
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: Jak jste přišli k Mintu?

#32 Příspěvek od menom »

suiu píše: 04 kvě 2017, 18:19:) Nejstabilnější systém který doma mám je asi Ubuntu. To nejde zničit a já jsem docela ras.
Vyskusaj v ubuntu zadat prikaz v Terminali:

Kód: Vybrat vše

sudo apt-get purge unity-scope-home
Ale najprv zalohuj.
Bacha asi to pri dalsom starte ubuntu zkolabuje
:D

.
.

Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1395
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

SUIU

#33 Příspěvek od alojz »

...tu o ubuntu ani zmienku...hned mas primitivnu reakciu...tu je jednosmerka,bez objektivity...
AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

vxmery
Příspěvky: 563
Registrován: 24 úno 2014, 13:39
Bydliště: Čeklís

Re: Jak jste přišli k Mintu?

#34 Příspěvek od vxmery »

...hned mas primitivnu reakciu...
Tak ich sem zopár postni, uvidíme či je to hate, nepochopený humor alebo paranoja :lol:
Linux Mint 21.3 Cinnamon 64b
Dobrá nálada naserie toľko ľudí, že je dobré si ju zachovať

Livan
Příspěvky: 317
Registrován: 16 kvě 2014, 21:15

Re: SUIU

#35 Příspěvek od Livan »

alojz píše: 10 kvě 2017, 08:48 ...tu o ubuntu ani zmienku...hned mas primitivnu reakciu...tu je jednosmerka,bez objektivity...
Pochybujem, že ta reakcia bola preto, že si spomenul Ubuntu. Týkala sa akéhokoľvek linuxu, ktorý by si spomenul. Je iba náhoda, že tá reakcia bola po tom, čo si spomenul Ubuntu.

menom
Příspěvky: 2775
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: SUIU

#36 Příspěvek od menom »

alojz píše: 10 kvě 2017, 08:48 ...tu o ubuntu ani zmienku...hned mas primitivnu reakciu...tu je jednosmerka,bez objektivity...
Kazdy moze pisat co chce, ale na tomto fore mame urcite pravidla.

Co sa tyka ineho distra tak je nutne pisat do sekcie "Ostatní Linuxová distra"

ktora je na to urcena.

Toto hadam dokazes pochopit .....

.
.

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2789
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Jak jste přišli k Mintu?

#37 Příspěvek od Ventero1 »

Osobně se zde běžně zmiňuji o odnožích Ubu, které používám stejně jako se na Ubuntu fóru zmiňuji o LM. Když je to v kontextu, tak ani nedodržuji příslušnou sekci a ještě jsem se kvůli tomu, ani na jednom z těchto fór, nesetkal s ani ostrou ani primitivní reakcí. A proč taky - jedná se spíše o modifikaci a ne o jiný systém.

A nejsem jediný - poznávám tu víc lidí z příbuzného fóra a tak se přidávám se svou troškou do mlýna a dávám ocenění Trefa roku humorné reakci vxmery :D

Omlouvám se, jestli je má reakce příliš primitivní ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

suiu
Příspěvky: 6
Registrován: 03 kvě 2017, 19:23

Re: Jak jste přišli k Mintu?

#38 Příspěvek od suiu »

Zdravím, určitě jsem se nechtěl nikoho a ničeho dotknout. Možná jen ještě úplně nechápu souvislosti . Nicméně, tak jako jsem se x let učil a poznával jiný systém , tak jsem časem přešel na další a nyní se seznamuji s LM . LM se mi velmi líbí , tedy za mě subjektivně má velmi hezké prostředí které jsem si zvolil , vynikajicí vykreslování , přehlednost , celkově bezkonkurenčně nastavitelná přizpůsobitelnost , nosím brýle tak vím o čem píšu , čitelnost , žádné čáry do nekonečna že bych nevěděl kde co začíná a kde končí.V této chvíli mi už bez problémů běží taky disk s 18.1 , původní problém mohl být daný né dobře vypáleným DVD , nekontroloval jsem ho.Učím se užívat terminál, pomalu do něj vnikám a přicházím tomu na chuť. Nikdo učený s nebe nespadl.Jsem velmi rád a děkuji za možnost užívání LM a uvědomuji si kolik za tím je práce.Přemýšlím že LM nasadím na nějakou stanici ještě někomu kdo užívá os jen uživatelsky a bez nějakých expedimentů do takového toho běžného provozu uživatele.

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2789
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Jak jste přišli k Mintu?

#39 Příspěvek od Ventero1 »

Tady slo spise o ten tvuj zaver. Proste jsme se podivili, jak jsi k nemu dosel. Bud jsi ho prevzal a je zde na miste se trochu chytit za nos, anebo jsi tu sam mel negativni zkusenost - coz je mi lito, ale nelze soudit celou komunitu dle jedince, ktery treba jen nemel svuj den.

Bud jak bud je spatne zde prezentovat takove tvrzeni bez podkladu ci souvislosti ...

Jinak se nic nedeje a jak jsi si vsiml, vzali jsme to tu z humorem ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

pepestar
Příspěvky: 235
Registrován: 07 lis 2016, 21:47

Re: Jak jste přišli k Mintu?

#40 Příspěvek od pepestar »

mňa win dosť štvali.vkuse tam niečo nejde,vkuse majú s niečím problém.skúsil som linux,ale ani som nečakal tak stabilný operačný systém.za 15 min som ho nainštaloval a obsahoval všetko.pre bežného užívatela to úplne stačí.jediné čo som doplnil bol chromium a multimediálne kodeky.nič viac.všetko už obsahoval.15 minút,nemrzne.ide super.pre bežného používateľa stačí toto čo som napísal.kto potrebuje viac stačí si doplniť.má na PC aj win 8.1 ale ani ho nezapínam.raz za mesiac

Zamčeno