Mint Mate v učebni?

Obecné dotazy nebo názory k distribuci Linux Mint
Umístěním dotazu do vhodně zvoleného fóra níže urychlíte jeho řešení.
Zamčeno
Zpráva
Autor
MilosSramek
Příspěvky: 13
Registrován: 08 úno 2014, 11:42
Kontaktovat uživatele:

Mint Mate v učebni?

#1 Příspěvek od MilosSramek »

Zdravím,

má niekto skúsenosti s Mint Mate v školskej učebni? Ak áno, použivate nejaký nástroj na centrálnu administráciu?
Vopred vďaka
Miloš

MilosSramek
Příspěvky: 13
Registrován: 08 úno 2014, 11:42
Kontaktovat uživatele:

Re: Mint Mate v učebni?

#2 Příspěvek od MilosSramek »

Hm, žiadna odozva. Znamená to, že to nie je dobrý nápad? Alebo len Linux a škola nejdú dohromady?
--
milos

admin

Re: Mint Mate v učebni?

#3 Příspěvek od admin »

Naopak Linux a škola jdou velice dobře dohromady, ale ptáš se na zkušenosti a ty tady asi nikdo nemá, neboť většina škol (nepochopitelně?) preferuje dražší a horší řešení. Proto by to chtělo někde udělat zásadní průlom.....

ulo
Příspěvky: 481
Registrován: 31 říj 2012, 16:08

Re: Mint Mate v učebni?

#4 Příspěvek od ulo »

Já bych spíš řekl, že na tvou otázku, cituji: "má niekto skúsenosti s Mint Mate v školskej učebni?" nemá zatím nikdo odpověď, protože zřejmě nemá s tím zkušenosti a neví, co přesně potřebuješ nastavovat atd. (do této skupiny patřím třeba já).

EDIT: tak jsem zagůglil a našel přímo na LinuxMint blogu malou nápovědu, tak jí můžeš vyzkoušet - oni to tam zkoušeli na starších verzích Mintu, ale prý to fungovalo: http://community.linuxmint.com/idea/view/1985

Jde o balíček "edubuntu-desktop", který jsem našel v repozitáři Ubuntu.
Pro Ubuntu mám nastaveny ve svém LinuxMintu 13 tyto repozitáře:

Kód: Vybrat vše

## -----------------------
## UBUNTU REPOSITORIES
## -----------------------
deb http://cz.archive.ubuntu.com/ubuntu/ precise main restricted universe multiverse
deb http://cz.archive.ubuntu.com/ubuntu/ precise-updates main restricted universe multiverse
deb http://security.ubuntu.com/ubuntu/ precise-security main restricted universe multiverse
deb http://archive.canonical.com/ubuntu/ precise partner
LinuxMint 17.3 KDE (64b) - AMD Athlon II X2 270, MB ASUS M5A78L LE, RAM 8 GB, ATI Radeon HD4350
LinuxMint 17.3 KDE (32b) - DELL Latitude D530

kamowski

Re: Mint Mate v učebni?

#5 Příspěvek od kamowski »

je to tak, nemáme s tým skúsenosti
niečo som kedysi pozeral tu:
http://sospreskoly.org/
tam bola nejaká snaha ale asi nie sú na to ľudia
možno čakajú práve na teba aby sa to pohlo :)
majú aj chat, ale je to tam mŕtve, ak sa pripojíš, musíš im dať o sebe rázne vedieť :)
na každý pád, je to dôležitá téma, a ak si z fachu, budeme len radi ak ju tu budeš rozvíjať a podelíš sa s nami o to, čo zistíš, napr. formou článku

MilosSramek
Příspěvky: 13
Registrován: 08 úno 2014, 11:42
Kontaktovat uživatele:

Re: Mint Mate v učebni?

#6 Příspěvek od MilosSramek »

Ľudí so skúsenosami s Linuxom v školskej učebni naozaj nie je veľa.

Trochu sa snažím, aby sa to zmenilo. Na Slovensku máme neziskovku (http://www.soit.sk), kde je pár ľudí s podobnými cieľmi. Tento rok budeme organizovať "Deň otvoreného SW na škole", kde Linux chceme učiteľom predstaviť a budeme ich presviedčať, aby to s Linuxom skúsili. Na tomto fóre sa pýtam preto, lebo zvažujeme, že by sme im predstavili práve Mint. Ja s Mintom skúsenosti nemám, používam Ubuntu (od 5.10). Lenže Ubuntu nie je to, čo by som si trúfal niekomu ponúkať (asi tušíte prečo). Mint má navyše ešte túto stránku, kde by sa dá spýtať. Preto som sa pýtal aj na tie staršie počítače.

Chceme im hovoriť aj o Linuxe na USB, práve to skúšam.
--
Milos

Uživatelský avatar
KOLEGA
Příspěvky: 365
Registrován: 01 lis 2012, 16:04
Bydliště: Nedaleko Mladé Boleslavi

Re: Mint Mate v učebni?

#7 Příspěvek od KOLEGA »

Přeju hodně štěstí ... Nasazení Linuxu do školství je dobrá otázka, minimálně si myslím, že mezi znalosti gymnaziálních studentů a studentů specifických škol (IT) by měla být znalost existence OSS a možnosti nepirátit licence, ale použít alternativy zdarma (možnost prohlížet source code je 99% lidem s prominutím "ukradená"). Vím, že například jí lituji toho, že jsem se na střední škole nesetkal s Linuxem, mohl jsem dnes být o 2 roky dále ... A když vidím jak mi v "profesním" vývoji zájem o sledování Linuxu a všeho kolem něj rozšířilo obzory, mohu říci, že jsem dnes mohl být opravdu o moc dál...

Bojím se, že učitelé jsou povětšinou pohodlní lidé (moji oba rodiče jsou teď ve školství a já sám o tom velmi vážně uvažuji) a učit se novým věcem převážně nechtějí a i kvalitativní úroveň učitelů není valná (pomiňme to, že peníze schopné do školství nelákají a je to spíše povolání, nebo nouzovka). Proto mám strach, že přes ně to moc nepůjde, znám jen málo výjimek, které v rámci hodin ICT instalují s žáky Ubuntu (příklad) ... Myslím si, že právě pro učitele bude vhodnější Linux Mint díky rozhraní, Ubuntu může u 15 leté mládeže pro změnu vzbudit ten "Wow efekt", díky jinému grafickému prostředí, které my konzervativnější uživatelé nemáme vůbec rádi...

Tak vela štastie do Slovenska ;)
Zažraný linuxový liberál
---
HTC One V - 512 MB RAM, 1GHz - Android 4.0.3, HTC Sense
Cubie Board - 1GB RAM, 1GHz ARM, Linaro 13.04
Lenovo IdeaPad - 8GB RAM, i5, Linux Mint 13 Maya, Cinnamon 2.0.?

vxmery
Příspěvky: 563
Registrován: 24 úno 2014, 13:39
Bydliště: Čeklís

Mint Mate v učebni?

#8 Příspěvek od vxmery »

@Milos: s jednym pedagogom som si asi pred mesiacom pisal, tu je kratky citat, co mi napisal (dufam, ze sa nenahneva):
"Ahoj,ucim na zakladni skole. Dual boot mam na pocitacich v PC ucebne vcelku dlouho, snad 8 let, prvni byl Mandrake 10 (pokud si to pamatuju dobre), pak to bylo Ubuntu, momentalne 10.04. Protoze mam PC ve skole pripojene do domeny, vcelku jsem bojovaval, jak to udelat i tim Linuxem, od Ubuntu 10.04 s tim neni problem a funguje to dobre.Ve skole jsme mivali tridu s rozsirenou vyukou informatiky a vicemene kvuli nim jsem Linux instaloval. Kvuli seznameni. Osobne nejsem "Linuxar", ale taky proti Linuxu nic nemam, nemuzu si pomoct ale sam jsem s Win spokojenejsi."
Nie je to prave Mint ale myslienka Linuxu na skolach zije, len je treba hladat a nebat sa napisat.
Linux Mint 21.3 Cinnamon 64b
Dobrá nálada naserie toľko ľudí, že je dobré si ju zachovať

ulo
Příspěvky: 481
Registrován: 31 říj 2012, 16:08

Re: Mint Mate v učebni?

#9 Příspěvek od ulo »

adobe píše:ještě ti nezakázaly dikutovať a ptát se? :) tady je to běžné když se neptáš jak chtějí administrátoři. moc ti ani nepomohou...
Ono stačí, aby si lidé vyjeli tebou vytvořená témata s dotazy (tlačítko Hledat a zadat jméno autora) a podívali se v těch hafo reakcích na tvé problémy, jak se ti nesnažíme pomoci.
Každý všechno prostě neví a ani my nejsme na vše experti, ale aspoň se tu snažíme v rámci svého volného času nějak reagovat a v rámci možností pomáhat (narozdíl od tvého plivání na naší práci, na kterou ty jsi ani nešáhl). Taky se trochu musíš snažit sám v zase svém volném čase, víme.
A že tu vkládáme linky na manuály z netu? No to je přece jasné - pokud to nevíme hned z hlavy, abychom napsali svými slovy odpověď, tak šetříme svůj čas tím, že nasměrujeme tazatele na možnou odpověď, co jsme našli a až pak, co zkusí návod popř. pomůžeme doladit podrobnosti řešení. Proč si myslíš, že je super, když tazatel rovnou už dá linky na stránky s návody, co už zkoušel? To je normální praxe na fórech i jiných tématických okruhů.

Zajímavé je také to, že se po dobu existence tohoto fóra jenom zvyšuje návštěvnost - kdyby to totiž bylo dle tvé logiky, co jsi tu právě napsal, tak bychom již museli ukončit činnost. Takže naštěstí, ostatní lidé to vidí jinak, než ty a já jim za celý náš tým dobrovolníků moc děkuji.
LinuxMint 17.3 KDE (64b) - AMD Athlon II X2 270, MB ASUS M5A78L LE, RAM 8 GB, ATI Radeon HD4350
LinuxMint 17.3 KDE (32b) - DELL Latitude D530

admin

Re: Mint Mate v učebni?

#10 Příspěvek od admin »

Jelikož následující příspěvky naprosto nesouvisely s tématem a uživatel adobe(fixit), neustále porušoval pravidla našeho fóra, byly tyto odstraněny a jeho účet byl zablokován. Prosím proto další diskutující, aby se drželi tématu. Děkuji a hezký den :)

Zamčeno