Zrychlené přahrávání videí na YouTube a ct24.cz

Prohlížení, úprava a tvorba multimediálních souborů (hudba, video, obrázky, ...)
Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
chemik582
Příspěvky: 65
Registrován: 15 bře 2013, 20:12
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Zrychlené přahrávání videí na YouTube a ct24.cz

#1 Příspěvek od chemik582 »

Kamarád přinesl notebook AMD Athlon X2 Dual-Core (Mint 17.2, 3GB RAM). A nejspíš se jeho dětem povedlo někde kliknout nebo změnit nějaké nastavovátko protože videa z Youtube, ale i z ct24.cz jedou zrychleně !!! Jedná se o jev který se projevuje ve všech prohlížečích. Chrome, Firefox a Opera.
Instalován pro flash není Adobe-flash ale Pepperflashplugin-nonfree - s kterým mám nejlepší zkušenosti. Zkoušel jsem u Firefoxe smazat složku .mozilla aby jel "načisto" ale s tím to evidentně nemá nic společného.
Nasměrujte mě prosím kam se podívat případně co vyzkoušet aby to zas fungovalo v normální rychlosti. Děkuji.
Michal Zbořil
===========
(www.mzboril.cz)

menom
Příspěvky: 2775
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: Zrychlené přahrávání videí na youtube a ct24.cz.

#2 Příspěvek od menom »

.

Mohol by si skusit vytvorit konto noveho uzivatela , odhlasit sa.

Prihlasit pod novym uzivatelom - ci to bude fungovat ....


.
.

Uživatelský avatar
chemik582
Příspěvky: 65
Registrován: 15 bře 2013, 20:12
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrychlené přahrávání videí na youtube a ct24.cz.

#3 Příspěvek od chemik582 »

Tak odpověď je ano - vytvořil jsem nového uživatele a pod ním (aspoň ve firefoxu) video jede tou správnou rychlostí. Samozřejmě bych byl radši kdyby šlo dát do pořádku profil původního uživatele, ale v případě krajní nouze se holt bude stěhovat :(
Nebyl by nějaký nápad kde změnit jaké nastavovátko v tom původním profilu? Evidentně je to jen tím že se mládež někde rozklikala a tím to pos....lala do chyby ;)
Nějaký další nápad?
Michal Zbořil
===========
(www.mzboril.cz)

menom
Příspěvky: 2775
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: Zrychlené přahrávání videí na youtube a ct24.cz.

#4 Příspěvek od menom »

.

Zalohovat o co nechces prist, predpokladam ze aj zmaznuty .mozilla mas nekde odlozeny.

Postupne odmazavat vsetky adresare a subory zacinajuce bodkou z domaceho adresara problemoveho uzivatela.

Po kazdom Odhlaseni / (restarte) by sa mali znova tie skryte subory same vytvorit.

Nevyhoda je ze prides o vsetky nastavenia.

Takze na tom budes podobne ako u noveho uzivatela.

.
.

Uživatelský avatar
chemik582
Příspěvky: 65
Registrován: 15 bře 2013, 20:12
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrychlené přahrávání videí na youtube a ct24.cz.

#5 Příspěvek od chemik582 »

A další kladná odpověď.
Všechny .slozky z domovské složky uživatele jsem smáznul (zálohu dělám samozřejmě vždy :) ) a po restartu už konečně video zas jede jak má. Jen si tak říkám že by s tím zatraceným flashem měl někdo konečně něco udělat :( dyk je to jen k vzteku. Včil to video jede v pohodě v Chrome a Opeře ALE nejde například ct24.cz ve Firefoxu.
To by se z toho jeden zvencnul. Aby to fungovalo musí být nainstalováno aspoň mint-flash-plugin a pepperflashplugin-nonfree a to ještě jak kdy, občas je třeba doinstalovat ještě aj adobe-flashplugin.

Těžko vysvětlovat někomu že je Linux fajn a v pohodě a bezpečný když pak chce sledovat oblíbený pořad nebo video a nic - jen nějaká hláška o tom že je potřeba Adobe Flash player verze 11.xxx.xx.x. To mě na tom hodně moc mrzí a štve :(
Ale dík za rady a já jdu zkusit vysvětlit že všechno sice šlape, ale s podporou flash je to naprd a bude třeba přeskakovat mezi Firefoxem a Chromem.
Michal Zbořil
===========
(www.mzboril.cz)

menom
Příspěvky: 2775
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: Zrychlené přahrávání videí na youtube a ct24.cz.

#6 Příspěvek od menom »

.

U mna v Xfce problemy s prehravanim videi nemam.

Naposledy ked pisalo, ze flash neni bezpecny, stacilo par dni pockat na aktualizaciu a ta to spravila.

Teraz som skusil vo firefoxe ct24 + aj ten novy web a funguje normalne.

Ak chces daj link co nejde prehrat ...

.
.

Zamčeno