Grafický editor Zoner Photo Studio a Linux

Problémy a zkušenosti s programy, softwarovými nástroji nebo balíčkovacími systémy pro jejich instalaci
Zpráva
Autor
Neo75
Příspěvky: 7
Registrován: 18 srp 2015, 10:33

Grafický editor Zoner Photo Studio a Linux

#1 Příspěvek od Neo75 »

Ahoj. Přešel jsem z widli na minta a co mi chybí je zoner photo studio. Četl jsem nějaké diskuze o náhradě v Linuxu a mam teď gimp. Umí taky hodně ale zatím jsem nepřišel na to jak pracovat se všemi fotkami jednotlivych albech. V zoner otevře album a posouvá na další fotku šipkami. No v gimpu se mi otevře jen jedna fotka a a další musím znova otevřít. Možná jen jsem nenašel jak to v něm jde taky. Neví někdo prosím?
Naposledy upravil(a) Neo75 dne 01 zář 2015, 09:02, celkem upraveno 1 x.

menom
Příspěvky: 2775
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: Grafický editor gimp

#2 Příspěvek od menom »

Ahoj. Přešel jsem z widli na minta......
No a to je jedna z veci na ktore si budes musiet zvyknut, ze v linuxe nemas All in One.

Ale napriklad u mna v Xfce, ked si chcem kuknut fotky, spustim gThumb a kukam na fotky (obrazky),

A ked chcem editovat fotky (obrazky) tak ich otvorim v GIMPe.

Tak to proste funguje.

Linux neni win ....

Odmenou ti bude pocit, ze mas operacny system, ktory neodosiela Mrvosoftu kazde stlacenie na klavesnici....


.



.
.

ulo
Příspěvky: 481
Registrován: 31 říj 2012, 16:08

Re: Grafický editor gimp

#3 Příspěvek od ulo »

Na úpravu fotek doporučuji Darktable, ale chvíli jsem se s ním seznamoval a učil. Jak se říká za zkoušku nic nedáš ;-)

Odesláno z tydlyfounu, omluvte překlepy.
LinuxMint 17.3 KDE (64b) - AMD Athlon II X2 270, MB ASUS M5A78L LE, RAM 8 GB, ATI Radeon HD4350
LinuxMint 17.3 KDE (32b) - DELL Latitude D530

Uživatelský avatar
Allconius
Příspěvky: 820
Registrován: 06 čer 2013, 18:42
Bydliště: Brno

Re: Grafický editor gimp

#4 Příspěvek od Allconius »

Neo75 píše:Ahoj. Přešel jsem z widli na minta a co mi chybí je zoner photo studio. Četl jsem nějaké diskuze o náhradě v Linuxu a mam teď gimp. Umí taky hodně ale zatím jsem nepřišel na to jak pracovat se všemi fotkami jednotltlivych albech. V zoner otevře album a posouvá na další fotku šipkami. No v gimpu se mi otevře jen jedna fotka a a další musím znova otevřít. Možná jen jsem nenašel jak to v něm jde taky. Neví někdo prosím?
Ahoj, já používám na prohlížení XnViewMP to je něco podobnýho jak maj widle a tam pak mám nastaveno na pravej klik "otevřít v gimp" pokud chci editovat (XnViewMP umí jen ořez, rotaci a změnu veliosti)
LinuxMint 19 MATE (64bit) # MSI Z77A-G43, i3-3220 CPU @ 3.30GHz, NVIDIA GeForce GT 730, KHX1600C9D3P1K2/32G, WD20EFRX, Kernel: 4.15.0-43-generic x86_64

Neo75
Příspěvky: 7
Registrován: 18 srp 2015, 10:33

Re: Grafický editor gimp

#5 Příspěvek od Neo75 »

děkuji moc za rady. zkoušel jsem i digikam kde sice to přecházení mezi fotkami jde ale zas ty možnosti uprav jsou proti gimpu malé a hlavně ještě hůře se v něm pracuje. ten prohlížeč XnViewMP by byl dobrý jen se mi nepodařilo nastavit aby se mi pravým otevřel obrázek v gimpu. jak na to prosím? pří kliknutí pravým je v nabídce : otevřít v... tam je ale jen přřazený program nebo editor a ani v jedné možnosti nejde najít a přiřadit gimp. díky

Uživatelský avatar
kohak
Příspěvky: 42
Registrován: 11 úno 2015, 20:03
Bydliště: Plzeň

Re: Grafický editor gimp

#6 Příspěvek od kohak »

Ahoj,

pokud jsi zvyklý na Zoner lze jej nainstalovat přes Wine. Četl jsem, že to nejde. Tak jsem to zkusil a jde to. Nainstaloval jsem ovšem verzi 14 free en, kterou jsem počeštil.
Mám pro práci ve windows verzi 17 Pro s licencí, ale tu jsem nezkoušel.
Pokud to chceš zkusit, napiš, pošlu ti soubory.
Snad ti to taky poběží.
Mint 16.1 Serena Mate 1.16.1 Intel DualCore I7 @ 3.50GHz NVIDIA GeForce 940MX RAM 15914 MB

Neo75
Příspěvky: 7
Registrován: 18 srp 2015, 10:33

Re: Grafický editor gimp

#7 Příspěvek od Neo75 »

tak sláva..ono to vážně šlo. všude jsem četl že to prostě na Linuxu nejde rozchodit a ono to jde jako by nic. opravdu díky. ( taky mně to sice mohlo napadnout vyzkoušet :-) )
Zoner normálně naistalovaný přes Wine a jde to. jako neměl bych problém si zvyknout na jine prostředí a rozložení, jen mi prostě zoner co se týka výbavy a ovládání dost vyhovuje.
Mám tam teď starou desítku a budu muset pořešit koupi nejnovějšího Zoneru, ale doufám že i ten tu pujde. ještě jednou díky a snad to bude inspirací i pro jiné. Vladimír

Uživatelský avatar
kohak
Příspěvky: 42
Registrován: 11 úno 2015, 20:03
Bydliště: Plzeň

Re: Grafický editor Zoner

#8 Příspěvek od kohak »

Ahoj, to jsem rád, že ti to funguje. Pokud nechceš kupovat ZPS 17, tak ta 14 je zdarma bez omezení. Měj se.
Mint 16.1 Serena Mate 1.16.1 Intel DualCore I7 @ 3.50GHz NVIDIA GeForce 940MX RAM 15914 MB

Neo75
Příspěvky: 7
Registrován: 18 srp 2015, 10:33

Re: Grafický editor gimp

#9 Příspěvek od Neo75 »

tak tedy pujdu do té ZPS 14. mně postačuje i desítka ale proč nepolepšit.
jen pokud ji někde v té free verzi najdu? normalně je zatím kolem 1000 Kč. díky

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Grafický editor gimp

#10 Příspěvek od juhele2014 »


Zamčeno