Změna meta::emblems pomoci conzole

Problémy s příkazy v příkazovém řádku nebo obecně s terminálem
Zamčeno
Zpráva
Autor
roman.morong
Příspěvky: 6
Registrován: 15 zář 2015, 23:59
Kontaktovat uživatele:

Změna meta::emblems pomoci conzole

#1 Příspěvek od roman.morong »

Ahoj mintáci,
Jsem nový uživatel Mintu a nejsem zrovna zkušenej linuxák ale mint mě vyhovuje zatím nejvíc.
Pohrávám si s možností měnit přes conzoly emblemy u souborů a složek, veškeré pokusy selhaly.
Našel jsem si návod http://askubuntu.com/questions/3403/get ... mmand-line přesto že se příklady hlásí že jsou funčkní přesto se změna neprojeví a co hůře smazne nastavený emblem i když použiji stejný název viz.:
příkaz : gvfs-info Prace -a metadata
Výstup při přidané ikonce ručně:

Kód: Vybrat vše

 uri: file:///media/mororo/Elements/Prace
attributes:
  metadata::emblems: [emblem-ohno]
Tedy lze předpoklídat že parametr pro přidání ikonky bude [emblem-ohno] nebo emblem-ohno.
Však příkaz : gvfs-set-attribute -t string Prace metadata::emblems [emblem-ohno] i veškeré modifikace ikonku smaže a v případě ze není nastavená ani nenastaví vystup přikazu gvfs-info Prace -a metadata :

Kód: Vybrat vše

uri: file:///media/mororo/Elements/Prace
attributes:
  metadata::emblems: [emblem-ohno]
Po obnovení adresáře tam ikonka prostě není ať dělám co dělám a musím ji nastavit ručně. žádný rozdíl tam ale nevidím.
Určitě to bude banalita.

Hlavní věc které chci docílit je abych přidal do menu pravého kliku možnost vybrat rovnou emblem a nemuset chodit do vlastnosti... Nejspíš to dělam děsně složitě. Děkuji za rady...
S přáním dobre chuti, skvělé nálady a krásně ztraveného dne.
Zdraví a zároveň se loučí Roman Morong alias MoroRo

kamowski

Re: Změna meta::emblems pomoci conzole

#2 Příspěvek od kamowski »

Ahoj,
ak máš prostredie Mate (nepíšeš nič o svojom prostredí :( ), tak riešenie je jednoduché
V Caja nad ľavým panelom je tlačítko "Miesta" a vedľa šípka, ktorú si rozklikni a máš tam viacero možností
emb1.png
Zvoľ si Emblémy a zvolený emblém myškou pretiahni na ikonu adresára, ktorý chceš označiť.
emb2.png
Je tam aj emblém gumy, ten uchyť a zmaž emblém, ktorý nepotrebuješ.
Niečo je pre Nemo na našej stránke: http://www.linux-mint-czech.cz/?s=embl%C3%A9my
a niečo by sa našlo aj tu na fóre, ak to teda nemusí byť výslovne konzolové riešenie

roman.morong
Příspěvky: 6
Registrován: 15 zář 2015, 23:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Změna meta::emblems pomoci conzole

#3 Příspěvek od roman.morong »

Ahoj, dík za odpověď.
Za to že jsem zapoměl napsat že používám Cinnamon se strašně omlouvám, jinak problem se mě nakonec podařilo vyřešit a jak jsem čekal je to drobnost :-D

Kód: Vybrat vše

gvfs-set-attribute -t string Prace metadata::emblems ohno
Přísahal bych že jsem to zkusil ale asi jsem neobnovil složku :-D

Zatím jsem na to použil nemo_action které se chystám nadále zkoumat ale už je to funkční
pro zajímavost kdyby někdo řešil problém přidávám příklad v složce : ~/.local/share/nemo/actions/test.nemo_action

Kód: Vybrat vše

[Nemo Action]
Name=Vyděl jsem
Comment=Označí soubor %N jako shlédnutí
Exec=gvfs-set-attribute "%F" -t stringv metadata::emblems ohno
Icon-Name=folder
Selection=s
Extensions=any;
EscapeSpaces=false
Aktualně řeším jestli přes nemo lze udělat aby to bylo jako složka akci prostě to myslím takhle

Kód: Vybrat vše

Označit >
-  Vyděl jsem
-  Zajímavé
-  Odpad
-  Vyčistit od značek
Pokud to nejde tak bych to zkusil přes nějaký nemo dialog který jsem zde někde zahlídl.
Rady se určitě hodí i nadále. Dneska mam pracovní 36h :) tak mam hodně hodně času na hrátky.
Diky moc všem...
S přáním dobre chuti, skvělé nálady a krásně ztraveného dne.
Zdraví a zároveň se loučí Roman Morong alias MoroRo

Zamčeno