Bootování z Linuxu do Win8 -> nefunkční výstup na sluchátka

Prohlížení, úprava a tvorba multimediálních souborů (hudba, video, obrázky, ...)
Zamčeno
Zpráva
Autor
Lukyn
Příspěvky: 4
Registrován: 26 zář 2015, 16:21

Bootování z Linuxu do Win8 -> nefunkční výstup na sluchátka

#1 Příspěvek od Lukyn »

Zdravím,
nedávno jsem si na svém Acer-Aspire-S3 udělal dual boot s Win 8.1 Pro a Linux Mint 17.2. Nejprve jsem instaloval Win a poté Linux, také mám oddělené partitions pro každý ze systémů a bootování provádím přes GRUB.
Všechno šlape jako hodinky, až na výstup na sluchátka/repro. Když po zapnutí ntb bootuju přímo do Win, tak jede vše OK. Když restartuju ntb a z Win bootuju do Mintu, tak jede taky vše OK, ale když restartuju ntb v Mintu a nabootuju do Win, tak mi nejde výstup na sluchátka/repro. :shock: :shock:

Hledal jsem pomoc na netu a našel jsem pár rad. Např: napsat do příkazového řádku ve Win příkaz: scf /scannow. Opravdu sluchátka hrála, ale jakmile jsem znovu provedl další reboot z Linuxu do Windowsu, tak už nešla.
Taky jsem někde četl, že mám v Linuxu zapojit sluchátka a spustit nějakou muziku a restartovat a bootovat do Windowsu. Vůbec jsem tomu nevěřil a taky to nefungovalo. :D :)

Je to prkotina, ale stejně je otravný pokaždé vypínat ntb, když jsem v Linuxu a chci jít do Win a používat sluchátka, takže díky za každou radu. ;)

segfault
Příspěvky: 494
Registrován: 29 dub 2013, 21:25

Re: Bootování z Linuxu do Win8 -> nefunkční výstup na sluchá

#2 Příspěvek od segfault »

Useless answer: Odinstalovat windows :D

Useful answer: Přidat si po spuštění baťák, který provede ten příkaz.
Fedora 32 MATE 64bit; kernel 5.8.11
CPU: Ryzen 9 3600X (12 core); RAM: 32 GiB

Lukyn
Příspěvky: 4
Registrován: 26 zář 2015, 16:21

Re: Bootování z Linuxu do Win8 -> nefunkční výstup na sluchá

#3 Příspěvek od Lukyn »

To mě taky napadlo, jenže ten příkaz (scan) se provádí cca 5 minut. To už je rychlejší ten notebook vypnout a spustit Windows jako první. :D :o
A Windowsu se tak lehce nevzdám. 8-) :lol:

Uživatelský avatar
paveha
Příspěvky: 17
Registrován: 07 zář 2015, 18:09
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Bootování z Linuxu do Win8 -> nefunkční výstup na sluchá

#4 Příspěvek od paveha »

Zdravim,
mám notebook Asus a děje se mi to taky. Není to operačním systémem ale ovladači. Grub chodí pře Linux a tak pokud najedeš do Linuxu a potom jen restartem do Windows tak se holt nepřepíšou úplně ovladače pro zvukovou kartu Realtek HD audio a výstup na sluchátka nejde. Stačí přejet do Windows vypnutím pc na cca 5 vteřin a je to.
Linux 17.2 Rafaela x86_64 , kernel - 4.0.0 generic a Windows 7 Pro x64.
Pro Windows jsem našel celkem tři ovladače a děje se to se všemi a pro Linux jsem našel odkazy pouze na instalaci ovladačů pokud zlobí zvuk v Linuxu. Pokud zvuk v Linuxu funguje tak instalace nedoporučuje.
Přišel jsem, viděl jsem, přečetl jsem :o :o Nechápu, odcházím :D :D

Lukyn
Příspěvky: 4
Registrován: 26 zář 2015, 16:21

Re: Bootování z Linuxu do Win8 -> nefunkční výstup na sluchá

#5 Příspěvek od Lukyn »

Takže to nemá žádné řešení? :D Zajímavý je, že zvuk funguje, jen výstup na sluchátka je nefunkční, takže ovladače by měly být OK. A taky je zajímavý, že se mi to stalo i s Live verzí, když jsem si ten Mint jen zkoušel. Jakmile jsem v té Live verzi restartoval ntb, změnil bootování na HDD a najel do Windowsu, tak mi taky nešel výstup na sluchátka/repro. :O

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Bootování z Linuxu do Win8 -> nefunkční výstup na sluchá

#6 Příspěvek od juhele2014 »

:arrow: Když už si hrajete se zvukem, zkuste do terminálu (ctrl + t) zadat alsamixer. Přes F6 vyberete zvukovku a nastavíte úrovně pro váš systém. Třeba to pomůže, funguje to v každém Mintu ... ;)Obrázek

Lukyn
Příspěvky: 4
Registrován: 26 zář 2015, 16:21

Re: Bootování z Linuxu do Win8 -> nefunkční výstup na sluchá

#7 Příspěvek od Lukyn »

Alsamixer jsem již zkoušel bez výsledku, ale díky za tip. Teď jsem přišel na to, že když jsem ve Windowsu a nefunguje mi ten výstup na sluchátka/repro, tak stačí notebook "zavřít" (uspat) a znovu "otevřít", přihlásit se a vše funguje jak má. :D :D Ale stále to není ono řešení, které bych si představoval. ;) :D :)

Zamčeno