Nefunkcni zvuk

Problémy s instalací nebo spouštěním systému Linux Mint
Zamčeno
Zpráva
Autor
janmarek
Příspěvky: 2
Registrován: 25 říj 2015, 17:57

Nefunkcni zvuk

#1 Příspěvek od janmarek »

Dobrý den ) dnes jsem si naistaloval Linux Mint.Už mi došla trpělivost na Win.Nainstaloval jsem OS, poté stáhl aktualizace.Prošel jsem si prostředí a začal bloudit po internetu.Chtěl jsem, ale spustit video a zjistil jsem ze nefunguje zvuk.Koukl jsem se do prikazove radky zda mi vypise zvukove karty..tak mi to zadnou nenaslo O.o ani v nastavení zvuku se mi zadna nezobrazuje O.o neuměl by mi někdo s tímto problémem poradit? :) předem děkuji za odpověď :)s pozdravem Honza

Mojmec
Příspěvky: 17
Registrován: 29 zář 2015, 14:40

Re: Nefunkcni zvuk

#2 Příspěvek od Mojmec »

Taky napiš co máš v komplu za "železo",jinak ti nikdo neporadí.To je jak když přijdeš do servisu a řekneš "nejede mi auto",co mám dělat ?
Co je to za zvukárnu pro začátek ?
Linux Mint Cinnamon 64-bit,AMD Phenom II X4 965,AMD/ATI Radeon HD 6850,M-Audio Revolution 5.1

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Nefunkcni zvuk

#3 Příspěvek od juhele2014 »

:arrow: Zadej to terminálu alsamixer a F6 vyber zvukovku. :idea:

Mojmec
Příspěvky: 17
Registrován: 29 zář 2015, 14:40

Re: Nefunkcni zvuk

#4 Příspěvek od Mojmec »

Já sice problém se zvukem nemám,ale cvičně jsem to zkusil a našlo mi to jen zvukovku na grafické kartě. Proč,když mi funguje jiná ?
Linux Mint Cinnamon 64-bit,AMD Phenom II X4 965,AMD/ATI Radeon HD 6850,M-Audio Revolution 5.1

janmarek
Příspěvky: 2
Registrován: 25 říj 2015, 17:57

Re: Nefunkcni zvuk

#5 Příspěvek od janmarek »

Mam ten samý problém jako Mojmec O.o nemam jinou ani na vyber..zvuk stale nefunguje ..objevil se po zadání příkazu nejaky ALsaMixer

Uživatelský avatar
milhouse
Příspěvky: 272
Registrován: 03 úno 2015, 09:52

Re: Nefunkcni zvuk

#6 Příspěvek od milhouse »

Tak prvně, dodejte výpisy:

Kód: Vybrat vše

sudo dmesg | tail

Kód: Vybrat vše

lshw -short

Kód: Vybrat vše

uname -a

Kód: Vybrat vše

lspci
"...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

Zamčeno