Náhrada Adobe Acrobat v Linuxu

Problémy a zkušenosti s programy, softwarovými nástroji nebo balíčkovacími systémy pro jejich instalaci
Zamčeno
Zpráva
Autor
Sikkim76
Příspěvky: 38
Registrován: 05 kvě 2014, 21:44

Náhrada Adobe Acrobat v Linuxu

#1 Příspěvek od Sikkim76 »

Dobrý podvečer.

Jsem velmi spokojeným uživatelem LINUX MINTU a už jsem ho rozinstaloval i v rodině a po známých. Chválím. Někdo má čistou instalaci a někdo multiboot s widlema. Moje přítelkyně na mně vznesla dotaz, na který neznám odpověď a proto se ptám zde Vás zkušenějších a moudřejších. Poraďte mi prosím někdo, čím v LINUXU nahradit ADOBE ACROBAT - plnou verzi, který je jen pod Windows.

Děkuji Vám moc.

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Náhrada ADOBE ACROBAT v LINUXU

#2 Příspěvek od juhele2014 »

:idea: Co se týká ukládání a tvorby pdf, tak to dobře zvládá LibreOffice. Pokud chceš něco jednoduchého na čtení, zvládá to program Document Viewer https://wiki.gnome.org/Apps/Evince Akrobat je moloch, obávám se, že tyto dva ho plnohodnotně nenahradí.

migrena6
Příspěvky: 134
Registrován: 16 led 2014, 21:27
Bydliště: Topľčany

Re: Náhrada ADOBE ACROBAT v LINUXU

#3 Příspěvek od migrena6 »

Ja napríklad PDF vytváram vo všetkých programoch, čo dokážu tlačiť (tlačím do súboru). Poprípade odporúčam Okular. Je síce pre KDE, ale úspešne ho prevádzkujem na Mint 17 XFCE a poskytuje veľa užitočných funkcií. Jedno upozornenie- veľmi sporadicky padá.
Linux Mint 20.2 Xfce, Lenovo IdeaPad l340-17irh Gaming, Intel Core i5-9300HF, NVIDIA TU117M [GeForce GTX 1650 Mobile / Max-Q], 16GB RAM

Litta
Příspěvky: 1
Registrován: 15 led 2015, 19:50

Re: Náhrada ADOBE ACROBAT v LINUXU

#4 Příspěvek od Litta »

A v tom pripade sa mi zda jednoduchsie zalohovat vsetko co mas v Linuxe Mint a nainstalovat ho na cely disk.
Ale samozrejme de to presunutim oddielu (particie) na zaciatok disku, len to dlhsie trva a moze dojst k chybam.
NAT

Kebab

Re: Náhrada ADOBE ACROBAT v LINUXU

#5 Příspěvek od Kebab »

dotaz
Naposledy upravil(a) Kebab dne 13 čer 2016, 23:08, celkem upraveno 1 x.

DrShame
Příspěvky: 145
Registrován: 12 dub 2014, 11:44

Re: Náhrada ADOBE ACROBAT v LINUXU

#6 Příspěvek od DrShame »

Co se týče toho vyplňování tiskopisů, tak zrovna jsem si přes Wine zkusil nainstalovat Acrobat Reader verze 11.0 a instalace proběhla hladce, program se spustí a otevírá pdf bez problémů. Po ukončení sice zůstáva viset proces, ale to už je jen kosmetická vada :)

kamowski

Re: Náhrada ADOBE ACROBAT v LINUXU

#7 Příspěvek od kamowski »

Kebab píše: tady pomůže už jen asi se modlit tj. že toto zvládne i postarší verze Adobe Reader 9 portovaná do Linuxu (obvykle je v angličtině) a v repozitářích bývá dostupná pod jménem "acroread".
to máš odskúšané alebo len tipuješ?
ten adobereader alebo acroread je tiež len reader a tak aj evince by to mohlo zvládnuť
nemám také tlačivo po ruke ale celkom by ma to zaujímalo

Kebab

Re: Náhrada ADOBE ACROBAT v LINUXU

#8 Příspěvek od Kebab »

Sam
Naposledy upravil(a) Kebab dne 13 čer 2016, 23:09, celkem upraveno 2 x.

kamowski

Re: Náhrada ADOBE ACROBAT v LINUXU

#9 Příspěvek od kamowski »

hm, tak to je fakt všetko "do preč", no jo
ale celkom ma ten problém zaujal
stiahol som si http://www.socpoist.sk/ext_dok-poistne- ... lfo/56492c zo Soc. poisťovne
evince to neotvorí, to je fakt
tak som si nainštaloval anglickú ver. adobereader 9.5.5-1 pre linux
a v tomto ten formulár viem vyplniť
zobrazuje mi síce upozornenie, že nie je možné formulár uložiť, ale viem si ho predsa hneď tlačiť do pdf
dokonca funguje aj kalendár napr. v časti 11
výsledok je tu:
poistne-12122013-2014-RLFO.pdf.zip
(43.01 KiB) Staženo 183 x
---
problém je, že každý sw môže mať iný výstup, tzn., nie je nikde záruka, že tento reader otvorí každý pdf formulár (a to vynechám ľudský faktor :D )
tí, ktorí upravujú pdfka, vedia, o čom hovorím
ale snáď to niekomu pomôže
---
žiaľ, ak niekto potrebuje odoslať späť uložený formulár, ktorý sa má ďalej spracovať, hmmmm, tak to má ozaj smolu
(kým nám niekto neponúkne nejaké funkčné riešenie :) )

hank
Příspěvky: 123
Registrován: 10 lis 2015, 16:56

Re: Náhrada Adobe Acrobat v Linuxu

#10 Příspěvek od hank »

Tak jsem resuscitoval toto vlákno jen proto, abych si postěžoval, že VZP ČR je snad poslední óřad, který vyžaduje vyplňovat on-line formuláře zásadně v Adobe Readeru pod Windows. Samozřejmě mám VirtualBox, ale óřad je neprůstřelný a jeho arogance nebetyčná: Adobe Reader vyžaduje pro otevření tohoto formuláře nainstalovat do prohlížeče JavaScript! :evil: Takže zítra si potupně pofrčím na óřad pro papír... :evil:
Catch-22 forever!!!

Zamčeno