Skype zamrzá

Problémy a zkušenosti s programy, softwarovými nástroji nebo balíčkovacími systémy pro jejich instalaci
Zpráva
Autor
Andreas
Příspěvky: 164
Registrován: 12 bře 2013, 21:25

Skype zamrzá

#1 Příspěvek od Andreas »

Ahoj,
při volání přestane skype pracovat. Zkoušel jsem ho odinstalovat a zase nainstalovat a problém setrvává. Vypadá to tak, že se zastaví čas volání nic nereaguje a po chvíli začne počítač reagovat ale skype už ne musím restartovat PC. Stává se to když volám déle než 5 min.. Při chatu se to stane jen občas..

Mám Linux mint 14 xfce.

Díky za každou pomoc..

admin

Re: Skype zamrzá

#2 Příspěvek od admin »

Zkus trochu popsat HW konfiguraci a jaké Skype používáš(verzi a architekturu). Pak můžeme laborovat dál.

Andreas
Příspěvky: 164
Registrován: 12 bře 2013, 21:25

Re: Skype zamrzá

#3 Příspěvek od Andreas »

Konfigurace PC sestavy: Intel Pentium dual core 2GHz, RAM 2GB, grafika Nvidia 9500 - 512GB,

Mám nainstalovaný skype z depozitáře. Momentálně nejsem u svého PC, tak nevím, co je to za verzi, ale jiná tam není..

admin

Re: Skype zamrzá

#4 Příspěvek od admin »

Tam je stará verze... odinstaluj to a nainstaluj novou verzi dle tohoto http://www.linux-mint-czech.cz/vydano-skype-4-1/. Jinek Tě opravím - není to depozitář, ale repozitář.

Andreas
Příspěvky: 164
Registrován: 12 bře 2013, 21:25

Re: Skype zamrzá

#5 Příspěvek od Andreas »

Tak jsem se koukal jaká je verze na tom odkazu a repozitáři a je totožná. Stejně jsem to zkusil odinstalovat a nainstaloval jsem tu z odkazu co jsi posílal a je to stejný problém. Známý má nainstalovaný LINUX MINT 13 XFCE a říkal mi že mu to občas taky dělá. Neproslíchá se jestli nebude nějaká aktualizace skypu? Třeba by to pomohlo..

Není nějaká alternativa programu který se dá používat místo skypu ale kontakty jsou společné a může se z něj volat na skype a obráceně???

Do budoucna bych chtěl volně šiřitelný program jako je skype který pracuje jak v Linuxu tak windows.. Nevíte o něčem spolehlivém?? Že bych si ho odzkoušel a pomalu bych ho zavedl mezi nejbližší..

Podle toho co jsem četl, tak skype odkoupil Microsoft, takže je otázkou času, kdy to bude součástí softwaru a už nebude skype FREE.

admin

Re: Skype zamrzá

#6 Příspěvek od admin »

Ještě mě napadá.... koukám, že máš grafiku Nvidia, jaký máš ovladač? Pokud používáš svobodný, zkusil bych proprietární....

Andreas
Příspěvky: 164
Registrován: 12 bře 2013, 21:25

Re: Skype zamrzá

#7 Příspěvek od Andreas »

Ovladač jsem neměnil nechal jsem po instalaci konfiguraci mintu..

Uživatelský avatar
KOLEGA
Příspěvky: 365
Registrován: 01 lis 2012, 16:04
Bydliště: Nedaleko Mladé Boleslavi

Re: Skype zamrzá

#8 Příspěvek od KOLEGA »

LM 14, Cinnamon, Nvidia GeForce 555m, svobodné ovladače, v pohodě u mne, Skype 4.1
Zažraný linuxový liberál
---
HTC One V - 512 MB RAM, 1GHz - Android 4.0.3, HTC Sense
Cubie Board - 1GB RAM, 1GHz ARM, Linaro 13.04
Lenovo IdeaPad - 8GB RAM, i5, Linux Mint 13 Maya, Cinnamon 2.0.?

admin

Re: Skype zamrzá

#9 Příspěvek od admin »

KOLEGA, ale ty máš asi lepší grafiku nee?? Já bych prubnul proprietární ovladač...

Andreas
Příspěvky: 164
Registrován: 12 bře 2013, 21:25

Re: Skype zamrzá

#10 Příspěvek od Andreas »

Tak si to tu pročítám a jsem trochu zmatený. Nevím jestli jsem to dobře popsal protože píšete at si dám svobodný ovladač grafiky ale vše mi funguje jak má. Filmy bez problémů a zkoušel jsem i hru a taky v poho. Kdyby bylo něco s ovladačem grafiky tak by to zlobilo. Ne?
Mě se skype sekne jak u video hovoru tak i u audio občas u chatu. To asi s ovladačem na grafiku nemá moc společného. Nebo se pletu??

Zamčeno