LMDE 2

Diskuze o ostatních prac. prostředích (MATE, Xfce, ...)
Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
George111
Příspěvky: 18
Registrován: 01 led 2013, 22:38

Re: O LMDE 2

#1 Příspěvek od George111 »

LMDE 2 Betsy je založen na současném Debianu stable (Jessie) - tedy bude mít i stejně dlouhou podporu - tj. minimálně 5 let, ale velmi pravděpodobně dá se očekávat, že i déle. tzv. end of live debianu Jessie byl prozatím stanoven na květen 2020.
Ubuntu 14.04 LTS 64b

Uživatelský avatar
George111
Příspěvky: 18
Registrován: 01 led 2013, 22:38

Re: O LMDE 2

#2 Příspěvek od George111 »

Mělo by to stačit, protože Debian je tzv. rolling release distribuce a vývojáři Mintu toto vyzdvihují jako výhodu LMDE nad LM, kde se musí skákat po jednotlivých verzích a upgrade je u LM obecně složitější (tím nemyslím uživatelsky složitější).
Ubuntu 14.04 LTS 64b

Radar Cz
Příspěvky: 38
Registrován: 31 kvě 2016, 16:57

Nelze dokončit instalaci Linux Mint LMDE edition

#3 Příspěvek od Radar Cz »

Zdravím. Potřeboval bych poradit s problémem, který se vyskytl při instalaci výše uvedené distribuce z USB na Dell Latitude E4300 vedle Windows 8.1. Instalace se korektně spustí, zvolím jazyk, zvolím typ klávesnice, zvolím časové pásmo, zadám jméno, uživatelské jméno, hesla, název počítače, kliknu na "forward" a tím instalace končí. K rozdělené disku se už nedostanu. Mohu klidně dále zkoušet v live LMDE, dělat co chci, ale okno instalace zamrzne a nejde kliknout ani na "back" ani na Quit ... prostě nevím jak dál pokračovat. Jedná se o verzi Cinnamon a instalačka byla stažena z oficiálních stránek a úspěšná byla i kontrola na SHA. Nevíte někdo kde dělám chybu? Díky za každou radu.

Radar Cz
Příspěvky: 38
Registrován: 31 kvě 2016, 16:57

Re: O LMDE 2

#4 Příspěvek od Radar Cz »

I rozdělit disk před instalací jsem zkoušel - nic.
Pochopitelně jsem vždy při instalaci volil instalaci vedle Windows - nic.
I MATE jsem samozřejmě zkoušel - výsledek naprosto stejný, bohužel.
Teď jsem vyzkoušel kompletně smazat SSD a vypadá to že chyba byla tam. LMDE prostě nejde instalovat na disk kde už je nějaká partition. MATE a Cinnamon jsou jenom grafická rozhraní, možnosti nastavení systému jsou v obém stejné, takže je to myslím jedno :-) Já jsem konzervativní a oboje mi přijde jako strašná omalovánka a v kombinaci s obyčejným Mintem je to fakt akorát tak na hraní, tak jsem chtěl vyzkoušet robustnější a rychlejší LMDE .... a shořel jsem jako papírový čert :-)

Radar Cz
Příspěvky: 38
Registrován: 31 kvě 2016, 16:57

Re: O LMDE 2

#5 Příspěvek od Radar Cz »

Instalovat LMDE na prázdný disk (potažmo disk kde už nějaký system je) je něco úplně jiného než multiboot. To že nejde LMDE instalovat na HDD (SSD) kde už je nějaká partition vůbec nevylučuje že nakonec může být součástí multiboot :-)

Radar Cz
Příspěvky: 38
Registrován: 31 kvě 2016, 16:57

Re: O LMDE 2

#6 Příspěvek od Radar Cz »

munu píše:Re:
MATE a Cinnamon jsou jenom grafická rozhraní, možnosti nastavení systemu jsou v obém stejné, takže je to myslím jedno
Až tak jedno to podľa mňa nie je. Každý desktop má svoje zvláštnosti, špecifiká. Inak by to bolo potom fakt jedno, na jedno kopyto.
Rozdiely môžu byť dosť veľké, tie zisťíš len pri skúšaní.
S MATE a Cinnamonem jakož i s jinými GUI mám naběhány stovky hodin, už tak trošku vím o čem píšu ;)

Uživatelský avatar
skrob
Příspěvky: 1329
Registrován: 18 bře 2015, 15:34

Re: O LMDE 2

#7 Příspěvek od skrob »

Já bych měl takovou blbost. LMDE2 mi jede parádně, wifi jsem nesportovně obešel přes wifiusbstick. Akorát nevím, proč se v Grubu objevuje vše 2x, jako bych tam měl systém 2x.
Dell 7490 Intel®Core™ i7 - 8650u @ 8M Cache - up to 4,20 Ghz - 4x1,90 GHz - Intel UHD Graphics 620 - ram 16Gb DDR4 2400 Mhz
SSD NVME Intel 256 Gb
Linux Mint 20.3 Una 64 bit - Cinnamon 5.07 - core Linux 5.4.0-91 generic x86_64

admin

Re: O LMDE 2

#8 Příspěvek od admin »

Zkus si Grub upravit pomocí Grub-Customizeru - http://www.linux-mint-czech.cz/vylepsen ... ustomizer/.

Uživatelský avatar
Tomas
Příspěvky: 26
Registrován: 31 kvě 2016, 10:36
Bydliště: SR

Re: O LMDE 2

#9 Příspěvek od Tomas »

Sem to mrsknem, taku blbosticku.
Ked som presiel z LMDE1 na LMDE2 sa pokazila farba napovedy (ked nad niecim zastavite s mysou/sipkou ta bublinova napoveda), je to necitatelne. Zltosede to mam.

Aj som hladal cez okienka kde sa da nastavit farba, ale nenasiel.

Linux Mint 19.2 Tara 64-bit MATE 1.22
based on
Ubuntu 18.04 LTS (Bionic Beaver)

Zamčeno