Následky přechodu z Cinnamonu na KDE [vyřešeno]

Obecné dotazy nebo názory k distribuci Linux Mint
Umístěním dotazu do vhodně zvoleného fóra níže urychlíte jeho řešení.
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rna
Příspěvky: 70
Registrován: 21 úno 2013, 13:18
Bydliště: příležitostné

Následky přechodu z Cinnamonu na KDE [vyřešeno]

#1 Příspěvek od rna »

přešel jsem z Cinnamonu na KDE tím způsobem, že jsem instaloval KDE a pak odinstaloval Cinnamon. Zdá se, že tím vznikl jakýsi nevěstinec v repozitářích, protože při aktualizaci to vždy vypisuje mraky různých hlášek Ignored. Napadlo mi nějak smazat včechny repa a pak nastavit základní výbavu. Jak se takové věc u Mintu dělá?
※※※

admin

Re: Následky přechodu Cinnamon -> KDE

#2 Příspěvek od admin »

Toto nikdy nedělá dobrotu, vždy tam zůstane nějaké smetí z předešlého pracovního prostředí a jeho odinstalace může způsobit řadu problémů. Proto jsou vydávány verze s příslušným pracovním prostředím, pro než je vše již ušito. Pokud chceš mít tedy záruku funkčnosti, doporučuji nainstalovat Linux Mint KDE.

Uživatelský avatar
rna
Příspěvky: 70
Registrován: 21 úno 2013, 13:18
Bydliště: příležitostné

Re: Následky přechodu Cinnamon -> KDE

#3 Příspěvek od rna »

Inu, nepotěšil jste mě. Také jsem uvažoval o přeinstalaci. Ale řekl jsem si, to přece nějak musí jít - no, tak ono to jde, ale pak ty konce....
Myslíte, že nebudou problémy s přenesením profilů Thunderbirda a Firefoxe? Mám tam mraky přístupových údajů v InFormEnteru, (home je šifrovaný), spousta dalšího nastavování a doinstalování programů. 8 účtů v TB, Skype, Dropbox, VPN, VNC, Samba, Remmina ... :(
Je to tak práce na dva dny.
Asi počkám na další vydání.
※※※

admin

Re: Následky přechodu Cinnamon -> KDE

#4 Příspěvek od admin »

Profily si zazálohuj, problém s tím rozhodně není (můžeš si zazálohovat i celou složku /home). Po instalaci systému např. nakopíruješ složku s daty Thunderbirdu do skryté složky .thunderbird v domovském adresáři.
LM 15 ve verzi KDE očekávám někdy v druhé polovině června - čili zvaž posečkání.

ulo
Příspěvky: 481
Registrován: 31 říj 2012, 16:08

Re: Následky přechodu Cinnamon -> KDE

#5 Příspěvek od ulo »

Jen upozorním, že některé aplikace mají uložené nastavení a konfigurace i v /etc (např. zrovna vpn, které používáš), takže rozhodně bych kromě tvého /home zálohoval před přeinstalování i /etc (stačí překopírovat někam jinam a pak po čisté instalaci jen vysosat nastavení a konfigurace k aplikacím, které potřebuješ míti nainstalované).
LinuxMint 17.3 KDE (64b) - AMD Athlon II X2 270, MB ASUS M5A78L LE, RAM 8 GB, ATI Radeon HD4350
LinuxMint 17.3 KDE (32b) - DELL Latitude D530

Uživatelský avatar
rna
Příspěvky: 70
Registrován: 21 úno 2013, 13:18
Bydliště: příležitostné

Re: Následky přechodu Cinnamon -> KDE

#6 Příspěvek od rna »

ulo píše:...že některé aplikace mají uložené nastavení a konfigurace i v /etc
Kdyby jenom tam... Nevím jak na Linuxu, ale na takovém BSD i na /usr/etc a podobně. Nemluvě o aplikacích, které mají svoje adresáře pod / . Prostě zčista nainstalovat a kompletně nastavit celý systém i s aplikacema práce pro vrahy.
※※※

admin

Re: Následky přechodu Cinnamon -> KDE

#7 Příspěvek od admin »

Ale není to zas tak hrozné jak píšeš, jinak složku /usr/etc nějak neznám, ty jí tam máš? Pod / pochybuji, že má nějaká apka složku - to není Windows. V Linuxu je právě na rozdíl od widlí pořádek.

Uživatelský avatar
KOLEGA
Příspěvky: 365
Registrován: 01 lis 2012, 16:04
Bydliště: Nedaleko Mladé Boleslavi

Re: Následky přechodu Cinnamon -> KDE

#8 Příspěvek od KOLEGA »

Satapouch, není to úplně pravda... do /etc/usr se také appky instalují a dělají si tam konfigur. příkladně ty, co pracují s SU... (Edit: Satapouch pravdu má, /usr/etc neexistuje...) Návod na upgrade jsem překládal sem... http://www.linux-mint-czech.cz/upgrade-linux-mint/. To se může týkat i tohohle (jsou tam nějaké tipy...)
Zažraný linuxový liberál
---
HTC One V - 512 MB RAM, 1GHz - Android 4.0.3, HTC Sense
Cubie Board - 1GB RAM, 1GHz ARM, Linaro 13.04
Lenovo IdeaPad - 8GB RAM, i5, Linux Mint 13 Maya, Cinnamon 2.0.?

admin

Re: Následky přechodu Cinnamon -> KDE

#9 Příspěvek od admin »

Ano do etc/usr ano, ale ne do /usr/etc, to neexistuje pokud vím.... KOLEGA čti pořádně!

Uživatelský avatar
KOLEGA
Příspěvky: 365
Registrován: 01 lis 2012, 16:04
Bydliště: Nedaleko Mladé Boleslavi

Re: Následky přechodu Cinnamon -> KDE

#10 Příspěvek od KOLEGA »

Karamba! No faaakt... :D Omlouvám se...
Zažraný linuxový liberál
---
HTC One V - 512 MB RAM, 1GHz - Android 4.0.3, HTC Sense
Cubie Board - 1GB RAM, 1GHz ARM, Linaro 13.04
Lenovo IdeaPad - 8GB RAM, i5, Linux Mint 13 Maya, Cinnamon 2.0.?

Zamčeno