Zničený HDD? Problém s nastartováním Linux Mint [vyřešeno]

Problémy a zkušenosti s hardwarem, perifériemi a jejich ovladači
Zpráva
Autor
Leptor
Příspěvky: 115
Registrován: 13 črc 2016, 10:21

Zničený HDD? Problém s nastartováním Linux Mint [vyřešeno]

#1 Příspěvek od Leptor »

Ahoj,

mám problém s načítáním systému (Linux Mint). Když jsem měl naistalovány XP a Ubuntu (vedleší), tak při odinstalaci Ubuntu mi začal problém s PC. Dlouho se startovat, vydával zvuky, ale načetly se XP a vše v pohodě.

Problém začal, když jsem tam naistaloval Linux Mint a nechal HDD naformátovat. Už s instalací byly problémy - hlásilo to chyby, ale flashdisk jsem dal do jiného USB portu a vše v pohodě. Jenže po vypnutí a zapnutí Linux Mintu začaly problémy s načítáním ve věším měřítku. Pořád to něco píše, hází chyby a já nevím, jak to spustit. Taky pořád bliká logo Linux Mint.

Hlásí to například:

Kód: Vybrat vše

Scanning for Btrfs filesystems / dev/sda1:clean, 219502....
Starting job is running for Tell Plymouth to Write out Runtime Data
A další věci, akorát ve větší rychlosti, tak to nejsem schopný přečíst.

Neví někdo, co s tím, prosím?

Můj pocit je, že je vadný HDD a že se to nemůže z toho načíst.

Leptor
Příspěvky: 115
Registrován: 13 črc 2016, 10:21

Re: Zničený HDD? Problém s nastartováním Linux Mint

#2 Příspěvek od Leptor »

Ještě dodám, že jde o notebook Acer D255, který mám 5 let. Ale je zajímavý, že ani s USB mi nejde Mint spustit.

Leptor
Příspěvky: 115
Registrován: 13 črc 2016, 10:21

Re: Zničený HDD? Problém s nastartováním Linux Mint

#3 Příspěvek od Leptor »

Asi mě přerazíte, možná bude chyba ve stahování LInux Mint, co myslíte.. Co se týká toho kodu SHA256 Hash (Váš je 2238dca5b51f9e2674a7e31c46f19141fbdecff6e44c06ecbc9a7bb59b75a816) , tak ten jsem měl po stažený úplně jiný a kratší (82F33B6A4BFE6B757190D5D961EE2EEE)

Na internetu jsem našel, že je to správný kod (82F33B6A4BFE6B757190D5D961EE2EEE), tak jsem usoudil, že to máte špatně. Několikrát jsem stáhl Linux Mint ze zdejších stránek, ale pořád stejný SHA256 Hash.

Mates732
Příspěvky: 51
Registrován: 14 črc 2016, 19:46

Re: Zničený HDD? Problém s nastartováním Linux Mint

#4 Příspěvek od Mates732 »

Zkuste přeinstalovat systém, dejte si tam např. linux mint 17.3 ,( popřípdě stáhnou ubuntu tweak a podívat se co se děje..)
ale
ntb - 2xAMD e1, 6GB ram DDR3 1600 MHz, radeon graphics, linux mint 17.3 mate 64bit- hp 255 g4
mobil- cores 4x1,5GHz, 2GB ram, graphics Adreno, android 5.1.1
Arduino nano
sudo apt-get upgrade
cd home

Leptor
Příspěvky: 115
Registrován: 13 črc 2016, 10:21

Re: Zničený HDD? Problém s nastartováním Linux Mint

#5 Příspěvek od Leptor »

Zkoušel jsem obojí akorát s jiným Linuxem, ale nešlo to, pořád ty stejné problémy. Podle toho, co jsem mohl načíst, tak problém bude v bootování. Budu muset něco změnit v BIOS.

Leptor
Příspěvky: 115
Registrován: 13 črc 2016, 10:21

Re: Zničený HDD? Problém s nastartováním Linux Mint

#6 Příspěvek od Leptor »

Stahuji Boot repair, tak uvidím, co to udělá. Dám pak vědět, jinak nevím, co bych měl udělat jinak.

Leptor
Příspěvky: 115
Registrován: 13 črc 2016, 10:21

Re: Zničený HDD? Problém s nastartováním Linux Mint

#7 Příspěvek od Leptor »

Děkuji, ten program stáhnu. Jen info, Boot repair se mi ještě stahuje.

Podle toho, co jsem se díval na internet, tak bych měl mít BIOS Legacy. Díval jsem se do BIOS a žádný z těch dvou názvů jsem tam nenašel, tak nevím, jak jinak bych to měl zjistit.

Děkuji ohledně toho ext4. Musí to takhle být nastavený z instalace na BTRFS, já bych to takhle nenastavoval. Nerozumím tomu.

Leptor
Příspěvky: 115
Registrován: 13 črc 2016, 10:21

Re: Zničený HDD? Problém s nastartováním Linux Mint

#8 Příspěvek od Leptor »

Díval jsem se na video, kde ukazují, jak změnit v BIOS UEFI na Legacy. Problém je, že já v Boot mám pouze Boot priority oder. Nic jiného. Nemám to tady.

Leptor
Příspěvky: 115
Registrován: 13 črc 2016, 10:21

Re: Zničený HDD? Problém s nastartováním Linux Mint

#9 Příspěvek od Leptor »

Tak Legacy by to být nemělo, protože předtím vše šlo nainstalovat, i když s problémy, ne hned.

Kromě toho to píše např.:

Failed to start Show Plymount Boot screen.

Leptor
Příspěvky: 115
Registrován: 13 črc 2016, 10:21

Re: Zničený HDD? Problém s nastartováním Linux Mint

#10 Příspěvek od Leptor »

Tak to bude zajímavý. Tak jsem se dostal při startu do Linux - Mint - Recovery mode a teď je otázka, co tady změnit, aby to šlo.

Teď mi to zobrazilo.

Recovery Menu (filesystem state: read only)


Timed out waiting for device dev-di.../x2d97ad/....

Dependency failed for .... podobné jak nahoře

Dependency failed for Swap.

Zamčeno