ICQ via XMPP

Problémy a zkušenosti s programy, softwarovými nástroji nebo balíčkovacími systémy pro jejich instalaci
Zamčeno
Zpráva
Autor
mepp
Příspěvky: 18
Registrován: 12 črc 2016, 16:48

ICQ via XMPP

#1 Příspěvek od mepp »

Je to spíše dotaz na zkušenost, než konkrétní dotaz. Máte to někdo vyzkoušené a fungovalo to někomu?

kamowski

Re: ICQ via XMPP

#2 Příspěvek od kamowski »

mepp píše:Máte to někdo vyzkoušené a fungovalo to někomu?
áno,bez akýchkoľvek problémov
dnes už to však nikto z mojich priateľov nepoužíva

mepp
Příspěvky: 18
Registrován: 12 črc 2016, 16:48

Re: ICQ via XMPP

#3 Příspěvek od mepp »

V Pidginovi to mám také, ale využít to spíše jako transporter. Dostal jsem takovou ideu vše zintegrovat do Thunderbirdu. Zatímco Google Talk jsem bez problému rozběhl, tak na ICQ žádná přímá cesta v Thunderbirdu nevede. Nicméně podporuje protokol XMPP a tak jsem si říkal (a tady začíná už pouze teorie) že bych to nějak propojil. Já sice na Jabberu s podporou XMPP účet mám, ale tam kde jsem je ICQ transport placený.

kamowski

Re: ICQ via XMPP

#4 Příspěvek od kamowski »

hm, TB využívam denne, niekoľko emailových účtov, kalendáre, pripomienky, todo,
na staršiu ver. existoval aj doplnok https://addons.mozilla.org/en-US/thunde ... protocols/
ale túto funkciu so nevyužíval,
akosi sa mi viac pozdáva riešiť to cez pidgin, aj sa mi zdá, že tam je vývoj a údržba tých pluginov lepšia, predsa len je to chatovací sw
a okrem tých klasických protokolov tam vieš nasúkať aj tie dnešné kúlové fb, telgram, skype, viber, whatsapp, ....
čo asi v TB nebude najjednoduchšie, ak vôbec

mepp
Příspěvky: 18
Registrován: 12 črc 2016, 16:48

Re: ICQ via XMPP

#5 Příspěvek od mepp »

O tomto doplňku vím, proto jsem se také už tu ptal jak zrušit kontrolu kompatibility doplňků, nicméně ani pak nefungoval ikdyž se ho podařilo nainstalovat. Souhlasím s tebou, že u klientu bude vývoj rychlejší. Jak říkám mám jen takovou ideu soustředit veškerou komunikaci na jedno místo.

Zamčeno