Nelze nainstalovat nové aplikace

Problémy a zkušenosti s programy, softwarovými nástroji nebo balíčkovacími systémy pro jejich instalaci
Zamčeno
Zpráva
Autor
pavel678
Příspěvky: 30
Registrován: 17 lis 2016, 17:05

Nelze nainstalovat nové aplikace

#1 Příspěvek od pavel678 »

Dobrý den, od včerejška jsem novým uživatelem Linuxu Mint. Zatím jsem spokojen, ale mám následující problém: Když chci přes správce softwaru nainstalovat aplikaci, která nebyla v základní výbavě, dostávám od systému následující hlášku:"Balíček xxx nelze nainstalovat. Jiná aplikace používá APT. dpkg". Mohl by mi, prosím, někdo poradit, co s tím? Děkuji, Pavel

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Nelze nainstalovat nové aplikace

#2 Příspěvek od juhele2014 »

Nejde např. instalovat najednou 2 programy, jen jeden. Takže jedno okno zavřít ... a počkat, až to doběhne ...

menom
Příspěvky: 2775
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: Nelze nainstalovat nové aplikace

#3 Příspěvek od menom »

juhele2014 píše:Nejde např. instalovat najednou 2 programy, jen jeden. Takže jedno okno zavřít ... a počkat, až to doběhne ...
Trocha to poopravim

Linux ma oproti win (ak sa to nezmenilo, bo win uz hezkych par rokov nepouzivam) jednu z vyhod, ze je mozne instalovat
aj 10 programov naraz, napriklad cez Terminal, alebo Synaptic (to Centum softveru a podobne nepouzivam).

Ta chyba sa objavuje ak neni ukonceny 1 program na instalovanie a spusti sa 2-hy, ktory tiez saha na apt.
Teda je potreba 1 program ukoncit, nez sa pouzije 2.

.
.

pavel678
Příspěvky: 30
Registrován: 17 lis 2016, 17:05

Re: Nelze nainstalovat nové aplikace

#4 Příspěvek od pavel678 »

Děkuji za poskytnuté rady, opravdu jsem asi moc pospíchal a spustil dva procesy - teď už je to v pořádku a to, co jsem chtěl instalovat, je nainstalované. Mnoho díků, Pavel

Zamčeno