A zas ten Gůgl...

Témata mimo Linux, o dění okolo světa PC a o moderních technologiích

Moderátor: Ventero1

Pravidla fóra
Tato sekce obsahuje témata, která se nemusí týkat distribuce Linux Mint. I zde ale dodržujte pravidla fóra.
Zamčeno
Zpráva
Autor
hank
Příspěvky: 123
Registrován: 10 lis 2015, 16:56

A zas ten Gůgl...

#1 Příspěvek od hank »

Tak se mi stalo, že mi strejda gůgl začal blokovat vyhledávací dotazy se zdůvodněním, že z mé IP adresy odchází podezřelý provoz a že si via captcha musí ověřit, jestli nejsem robot. Při podrobnějším ohledání jsem našel (kromě jiných nepodstatných keců) dvě zdůvodnění, která mi otvírají kudlu v kapse.
1. Strejdovi se nelíbí některé doplňky prohlížeče.
2. Strejdovi vadí VPN. Zvlášť tohle do nebe volající zdůvodnění stojí za plnou citaci:
Blokování může souviset s tím, že používáte program nebo plugin prohlížeče pro správu sítě VPN. Zkuste síť VPN z počítače nebo sítě odinstalovat, abyste zjistili, zda se tím problém vyřeší.
Pokud jste poskytovatelé internetových služeb, vysvětlete uživatelům, proč je důležité z jejich zařízení a sítí odinstalovat sítě VPN, které odesílají provoz porušující podmínky používání webových stránek nebo právní předpisy. Jakmile škodlivý provoz směřující do sítě Googlu ustane, příslušné IP adresy a poskytovatele internetových služeb automaticky přestaneme blokovat.


Zajímaly by mě vaše názory na tento postup a také které vyhledávače používáte resp. které vám dávají nejlepší výsledky.

mstanke

Re: A zas ten gůgl...

#2 Příspěvek od mstanke »

Docela zajímavý je Qwant, ale zatím dává pro hledání na "českém" internetu dost špatné výsledky ještě pod úrovní DDG. A trochu ideologicky se mi nelíbí, že má ČR zařazenou do východní Evropy. ;)

hank
Příspěvky: 123
Registrován: 10 lis 2015, 16:56

Re: A zas ten gůgl...

#3 Příspěvek od hank »

Já jsem trochu na rozpacích nad yandexem. Jeho ruský původ je zřejmě v některých ohledech omezující. Hledal jsem výrobce železničních modelů - firmu Arnold a yandex mi stejně i při různých postupně zpřesňovaných formulacích dotazu neustále vnucoval Arnolda Schwarzeneggera... :lol:

Když eliminuju strýčka, tak z toho redhawkova seznamu mi zatím pro hledání v češtině a germánských i románských jazycích nejlíp vychází yahoo. A zajímavé je, že už před 20 lety, kdy vyhledávače byly ještě v plenkách, o dnešní míře komerce a špiclování ani nemluvě, mívalo yahoo - aspoň s ohledem na tehdejší moje potřeby - slušné výsledky.

kamowski

Re: A zas ten gůgl...

#4 Příspěvek od kamowski »

no fakt, ak si dám do yandexu "arnold", vyhodí mi kopu odkazov na Schwarzeneggera, hm, to je blbý ruský vyhľadávač
ak si to isté dám do gúgla ...., vyhodí mi takú istú kopu odkazov na Schwarzeneggera, hm,
kto by to čakal?
ak si dám "arnold vagon" do jedného, či druhého .... ááááá, už sme doma!!!
:lol:

kocour
Příspěvky: 25
Registrován: 08 čer 2015, 11:29
Kontaktovat uživatele:

Re: A zas ten gůgl...

#5 Příspěvek od kocour »

Jak to vidíte se StartPage? Používáte ho někdo? Já běžně, výsledky jsou dobré. Opravdu to nevypadá, že by mne Google viděl. Co se týká Yandexu, není pravděpodobné, že o mně bude shromažďovat data podobně jako Google?
...No one is illegal...

kocour
Příspěvky: 25
Registrován: 08 čer 2015, 11:29
Kontaktovat uživatele:

Re: A zas ten gůgl...

#6 Příspěvek od kocour »

To mne právě zajímá. Samozřejmě vím, že Startpage používá onoho strejdu G. ale jestli je při vyhledávání z Kali Linuxu vidět, že i tak jsem sledován, tak jak přesně se to děje? Resp. mám přestat vyhledávat přes Startpage, jestli nechci být sledován?
Můžete prosím popsat podrobnosti ohledně SP? Díky

Jinak, tohle jsou dvě dilemata:
1. Nechat se sledovat, protože přece nevyhledávám nic nezákonného?
2. Používat službu, která mne sleduje, protože je nejlepší?

Pro mne v obou případech NE, NE.

Jak kdosi napsal: kolika lidem bude vadit, že jsou sledováni, když k tomu dostanou zadarmo prohlížeč, vyhledávač, cloud, a tak dál a tak dál?
...No one is illegal...

menom
Příspěvky: 2757
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: A zas ten gůgl...

#7 Příspěvek od menom »

.
ale jestli je při vyhledávání z Kali Linuxu vidět, že i tak jsem sledován, tak jak přesně se to děje?
V Kali spusti ten iceweasel alebo co tam je , do adresneho riadku napis about:config
potvd ze budes dobry, a zadaj do vyhladavania http.
Uvidis ze je to podobne ako vo firefoxe, kam sa moze vsade browser pripajat.

Sukromie uz neexistuje, ked vidim slovo telemetry tak mam dost, blee.

.
.

kocour
Příspěvky: 25
Registrován: 08 čer 2015, 11:29
Kontaktovat uživatele:

Re: A zas ten gůgl...

#8 Příspěvek od kocour »

Díky za odpovědi. Jak to vidíte s použitím VPN? Používám Operu, kde je velmi jednoduché VPN zapínat a vypínat. Chápu že nejde zabránit tomu, aby byla shromažďována data ohledně toho co vyhledávám, ale je možné být anonymní, myslím pro plošné shromažďování dat? Samozřejmě, pokud by někdo cíleně hledal, předpokládám že anonymita by byla velmi těžká (o to mi ani nejde).
...No one is illegal...

kocour
Příspěvky: 25
Registrován: 08 čer 2015, 11:29
Kontaktovat uživatele:

Re: A zas ten gůgl...

#9 Příspěvek od kocour »

Předpokládám, že VPN v Opeře zabalí moji komunikaci s nějakým Opera serverem (a případně ji přesměruje tak, že to vypadá že se nacházím někde jinde než ve skutečnosti). V tom případě by to mohlo fungovat jako anonymizer, tedy kromě Opery, protože ti budou vědět kde jsem a kdo? Ale, jsem běžný uživatel, proto se ptám, abych neumřel blbej.
...No one is illegal...

Zamčeno