Počítač se pár sekund po vypnutí znovu nastartuje

Obecné dotazy nebo názory k distribuci Linux Mint
Umístěním dotazu do vhodně zvoleného fóra níže urychlíte jeho řešení.
Zpráva
Autor
Funk
Příspěvky: 21
Registrován: 28 pro 2015, 06:55

Počítač se pár sekund po vypnutí znovu nastartuje

#1 Příspěvek od Funk »

Ahoj,

kamarádovi jsem na HP Probook 4540s nainstaloval LM 18 - Cinnamon. Po počátečních problémech s UEFI (vyřešilo se Custom Bootem) jsem se dostal k tomu, že počítač bootuje normálně. Tím se ale objevila nová komplikace :-) Když chci NTB vypnout, tak se po pár sekundách znovu nastartuje. Na zahraničních forech jsem vyčetl, že pomůže deaktivovat wifi před vypnutím. To skutečně funguje. Není ale nějaké inteligentnější řešení? Přeci jen, ne vždycky si vzpomenu na vypnutí wifi. Nelze například nějak do tlačítka vypnutí přidat něco jako killall wifi? :-) Nebo je chyba někde v Biosu? Tam jsem Wake on LAN deaktivoval. Možnost Wake on WLAN tam chybí.

Díky moc za nasměrování!

P.

Uživatelský avatar
milhouse
Příspěvky: 272
Registrován: 03 úno 2015, 09:52

Re: Počítač se pár sekund po vypnutí znovu nastartuje

#2 Příspěvek od milhouse »

Není v BIOSu zapnuta volba probuzení myší atd.? Něco jako probuzení ze stavu S1, S3 či podobně.
"...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

Funk
Příspěvky: 21
Registrován: 28 pro 2015, 06:55

Re: Počítač se pár sekund po vypnutí znovu nastartuje

#3 Příspěvek od Funk »

To: redhawk

Ahoj,

díky za reakci. SecureBoot je vypnut. S legacy bohužel nejsem schopen nabootovat. Teď nejsem u stroje, ale najede tam černá obrazovka s obecnými řečmi ve smyslu, že není nainstalován operační systém. Proto přišel na řadu Custom Boot. Verze BIOSu mi teď také není známá, ale co jsem četl, tak upgrade mnohým nepomohl. I když, to se mého případu samozřejmě nemusí týkat. Mám nicméně hrůzu pokoušet se o update, protože vůbec nevím, jak se dělá :-) Myslíš, že se ta wifina (když je zapnutá, počítač se špatně vypíná) skutečně může týkat špatného nastavení Biosu? Ještě je samozřejmě možnost přeinstalace systému, ale nevím, jestli si v něčem pomohu. Co si matně vybavuji, tak při instalaci systému jsem zaškrtnul možnost Secure Boot a vypisovali jsme tam nějaké heslo. Ihned po instalaci mi ale bylo jasné, že SB musím vypnout. Nevím, jestli právě v tomto bodě jsem to nepohnojil. Abych to ale ještě jednou zkrátil: Bootuje to dobře, nevypíná se (když jde wifi).

Díky.

Uživatelský avatar
milhouse
Příspěvky: 272
Registrován: 03 úno 2015, 09:52

Re: Počítač se pár sekund po vypnutí znovu nastartuje

#4 Příspěvek od milhouse »

Přeinstaloval bych to v Legacy mode...
"...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

Funk
Příspěvky: 21
Registrován: 28 pro 2015, 06:55

Re: Počítač se pár sekund po vypnutí znovu nastartuje

#5 Příspěvek od Funk »

milhouse píše:Není v BIOSu zapnuta volba probuzení myší atd.? Něco jako probuzení ze stavu S1, S3 či podobně.
Také děkuji. To se musím podívat, protože to by mne nenapadlo :-) Na nic totiž nesahám, ale chápu, že to nemusí být rozhodující. Zkusím se mrknout.

Funk
Příspěvky: 21
Registrován: 28 pro 2015, 06:55

Re: Počítač se pár sekund po vypnutí znovu nastartuje

#6 Příspěvek od Funk »

milhouse píše:Přeinstaloval bych to v Legacy mode...
Ech. Moc se mi do toho nechtělo, ale opravdu to možná bude nevyhnutelné.

Funk
Příspěvky: 21
Registrován: 28 pro 2015, 06:55

Re: Počítač se pár sekund po vypnutí znovu nastartuje

#7 Příspěvek od Funk »

Kluci,

dopadl jsem tak napůl. Přeinstalace pomohla v tom, že lze využít legacy boot. Instalátor se mě tentokrát ani neptal, jestli chci aktivovat secure boot. Zapínání po vypnutí notebooku nicméně přetrvává. Jediné co pomůže je zase vypnout před shutdownem wifi. Probuzení ze stavu S1, S3 atd. jsem bohužel nenašel.

Slíbil jsem verzi BIOSu: 68IRR Ver. F.60 pocházející z 15. 1. 2015.

Díky předem

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Počítač se pár sekund po vypnutí znovu nastartuje

#8 Příspěvek od juhele2014 »

:arrow: Funk
S NTB HP mám trochu zkušenost, tento noťas má strýc, já provozuji HP 650 Probook. Cinnamon sice chodí, ale líp by to chodilo např. s LM 17.3 Mate, není tak náročný. To co popisuješ, s tím sem se taky setkal, pokud si dobře pamatuji, vyřešily to aktualizace a vhodná volba jádra. Takže je to o čase, než si to celé sedne, pak to jede bez potíží ...

Funk
Příspěvky: 21
Registrován: 28 pro 2015, 06:55

Re: Počítač se pár sekund po vypnutí znovu nastartuje

#9 Příspěvek od Funk »

To: juhele2014

Ahoj, Cinnamon funguje celkem dobře. Obecně spíš používám XFCE, ale v tomto případě jsem si troufnul nasadit Cinnamon, protože to má Intel Core i3 a 4GB RAM. Také jsem uvažoval o jiném jádru. Teď je ale otázka, jaké vybrat. Downgrade, nebo spíš zkusit upgrade např. na nejnovější?

Uživatelský avatar
milhouse
Příspěvky: 272
Registrován: 03 úno 2015, 09:52

Re: Počítač se pár sekund po vypnutí znovu nastartuje

#10 Příspěvek od milhouse »

"...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

Zamčeno