Akce pří kritickém stavu baterie

Dotazy a názory na pracovní prostředí Cinnamon
Zamčeno
Zpráva
Autor
Jimmy
Příspěvky: 36
Registrován: 09 črc 2015, 12:33

Akce pří kritickém stavu baterie

#1 Příspěvek od Jimmy »

Zdravím všechny Miňťáky. Mám dotaz zda je možno v LM18.1 Cinnamon změnit chování při kritickém stavu baterie notebooku. Mě se můj Lenovo Thinkpad Edge 0196-39G při kritickém stavu baterie uspí na disk, ale nepovede se to úplně. Zůstane stále zapnutý až to totálního vybití baterie a pak se vypne. Tak se vás chci zeptat zda je možnost změnit toto chování na to,aby se ntb. při kritickém stavu jednoduše vypnul přímo,tedy systém řádně ukončil a vypnul ntb, místo polofunkčního uspání na disk. V LM18.1 s prostředím MATE tato možnost ve správci napájen je, ale v Cinnamonu jsem ji nikde nenašel. Děkuji všem za reakce a případné tipy.

Jimmy
Příspěvky: 36
Registrován: 09 črc 2015, 12:33

Re: Akce pří kritickém stavu baterie

#2 Příspěvek od Jimmy »

redhawk píše:18.1 ma celkovo problem s uspavanim.
je to v sprave napajania a napajanie z baterie (System settings, Power Management -> Battery Settings)
Děkuji za reakci,ale v LM18.1 s Cinnamon je jen toto. Akce pří kritickém stavu baterie chybí
Přílohy
Snímek obrazovky pořízený 2017-02-18 22-12-46.png

Jimmy
Příspěvky: 36
Registrován: 09 črc 2015, 12:33

Re: Akce pří kritickém stavu baterie

#3 Příspěvek od Jimmy »

Baterie
Přílohy
Snímek obrazovky pořízený 2017-02-18 22-15-55.png

Jimmy
Příspěvky: 36
Registrován: 09 črc 2015, 12:33

Re: Akce pří kritickém stavu baterie

#4 Příspěvek od Jimmy »

redhawk píše:
Jimmy píše:
redhawk píše:18.1 ma celkovo problem s uspavanim.
je to v sprave napajania a napajanie z baterie (System settings, Power Management -> Battery Settings)
Děkuji za reakci,ale v LM18.1 s Cinnamon je jen toto. Akce pří kritickém stavu baterie chybí
fuha. to je blbe. mam 18.1 s mate na testovanie (kvoli prekladu) ale inak davam prednost 17.3- ak tam toto chyba no spanombohom

JJ v Cinnamonu tato volba chybí bohužel v MATE co vím tak tato volba je. Ale dá se s tím i tak žít :-) Snad to vývojáři do budoucna opraví.

Zamčeno