Dolphin

Diskuze o ostatních prac. prostředích (MATE, Xfce, ...)
Zamčeno
Zpráva
Autor
janjasmin
Příspěvky: 23
Registrován: 20 kvě 2016, 21:12

Dolphin

#1 Příspěvek od janjasmin »

Dobrý večer, potřebuji pomoct s Dolphinem
Po instalaci LM 18.1 KDE mi z Dolphinu zmizela všechna hodnocení (hvězdičky) značky nebo popis a aby toho nebylo málo tak u všeho mi svítí pět hvězdiček a nejde to změnit
Potřeboval bych radu co s tím a pak ještě jednu kam se tohle nastavení ukládá abych to při příští instalaci zazálohoval,Dík za radu

janjasmin
Příspěvky: 23
Registrován: 20 kvě 2016, 21:12

Re: Dolphin

#2 Příspěvek od janjasmin »

Tak na foru Ubuntu jsem našel starší članek že to může způsoit Xfce a nebo Thunar,měl jsem ještě nainstalovaný Cinnamon a tak jsem tedy zazálohoval složky a provedl čistou instalaci.
Všechna nastavení tedy pryč ale Dolphin BYL bez hvězdiček.

Pouze do té doby než jsem aktivoval v Nastavení/Dodatečné informace a Postraní panel/Informace. Nyní opět u všeho je pět hvězd a nejde to změnit
Je to trochu stresující,mám stovky fotek a měl jsem u nich hodnocení,komentář atd,že je to pryč to se nedá nic dělat ale že to nejde mě štve a to ještě nevím jestli jsem někde neudělal chybu já

Přidat značku nebo komentář jde ale hvězdy ne

janjasmin
Příspěvky: 23
Registrován: 20 kvě 2016, 21:12

Re: Dolphin

#3 Příspěvek od janjasmin »

Nejdřiv oboje
Nyní pouze Kde
Ne format Home ne
Přesunul jsem osobní složky na ext disk a home jsem jen smazal ale včetně skrytých souborů
PS:Vlastně nevím proč jsem to udělal tak blbě složitě a nezformátoval vše, pokud bude nějaky napad budu rad jinak to v sobotu zformatuju vše a uvidim

janjasmin
Příspěvky: 23
Registrován: 20 kvě 2016, 21:12

Re: Dolphin

#4 Příspěvek od janjasmin »

nabootoval jsem z instalačního CD a v Home smazal všechny skryté soubory mimo firefoxu
Výsledek: Dolphin chodí jak má a chybu dělá až jeho Nastavení

Uvedená chyba vznikne když chci zvětšit písmo u složek a souboru a změním tam systemové písmo na vlastní, to je ještě v pořádku ale jak písmo zvětším nebo i zmenším tak je u všeho pět hvězdiček a do té doby modré hvězdičky se změní na žluté

Myslím že už žádné staré nastavení nemá odkud načíst tak to asi to bude nějaká chyba v Dolphinu, snad to časem nějakou aktualizací zmizí
Pro mě to je blbý protože to výchozí písmo je hodně malé

janjasmin
Příspěvky: 23
Registrován: 20 kvě 2016, 21:12

Re: Dolphin

#5 Příspěvek od janjasmin »

Už jen doplním
Zkusil jsem i Kubuntu 16.04 a je to to samé takže možná opravdu chyba Dolpinu,jen je mi divný že jsem nenašel že by to někdo řešil
Psát nikam nemohu, moje angličtina je trochu mizerná
Vrátil jsem se zatím na 17.3 ,trochu mi chybí samba ale hlavně se mi na 18 nepodařilo nainstalovat Money Manager ex a v něm mám už mnoho let záznamy o penězích,zkusím založit tema jestli by někdo nevěděl
Díky za rady

Zamčeno