TrekStor SurfTab twin 11.6 boot

Problémy s instalací nebo spouštěním systému Linux Mint
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Mikewolf
Příspěvky: 19
Registrován: 01 bře 2017, 19:16
Bydliště: Praha

Re: TrekStor SurfTab twin 11.6 boot

#11 Příspěvek od Mikewolf »

To mě také napadlo a podle návodu najet od Widlí, dát restartovat a u toho držet Shift. Ono to najede do recovery modu a v tom najít UEFI a dát vypnout SB. To mě ovšem hodí do biosu a tam to nikde není.

Teď zkouším vytvořit flashku s W10 a uvidím jestli jí spustí nebo ne.

EDIT: Tak ani s W10 to není schopno najet.

Ještě mě napadlo aktualizovat nebo nahradit bios, pokud ho nějak změnili. Je od American Megatrends, ale nevím jaká verze. Jejich program na diagnostiku nefunguje. :?
Intel Core i3 3.6Ghz, 8GB Ram, Intel HD4400, HDD 250GB + 1000GB, Mint 18.1 Cinnamon 64b

menom
Příspěvky: 2759
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: TrekStor SurfTab twin 11.6 boot

#12 Příspěvek od menom »

Mikewolf píše:a podle návodu najet od Widlí
Podla jakeho navodu postupujes ?

V niektorych UEFI/BIOS je nutne naprv nastavit heslo pre superuzivatela az potom sa spristupnia dalsie moznosti

pre nastavenie .....

Verzia Biosu je obvykle videt v tom Biose


.
.

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: TrekStor SurfTab twin 11.6 boot

#13 Příspěvek od Ventero1 »

redhawk píše:
Mikewolf píše:Dal jsem to na tu 8GB flasku přes ten Unetbootin a spustil to. Cca 1-2min černá obrazovka a pak začala najíždět diagnostika toho Memtestu. A stále jede.

Koukal jsem na to ISO memtestu a je tam složka EFI. Nemůže to mít také nějaký vliv?
Tracer píše:W10 je kolikabit? Mint, ktery bootujes je kolikabit?
W10 32 a Mint také 32.
na ten chery trail atom moze ist 64 bit linux.
To muze. Akorat u tech 2v1 apod. je vtipny, ze vetsinou neakceptuji 64bit zavadec a tak se musi laborovat s instalacnim mediem a doplnit tam 32bit efiloader
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: TrekStor SurfTab twin 11.6 boot

#14 Příspěvek od Ventero1 »

Adem píše:Memtest pojede stále dokola, musíš stopnout sám. Znamená to, že bootování z USB funguje. Takže jde o to, jestli správně bootuje fleška s Mintem. Vyzkoušej ji bootovat na jiném PC.
...že spuštění Memtestu trvalo tak dlouho je divné, jakoby se s bootovací fleškou ten HW zapotil.

Divne to je, ale bezne - vsechna takova zarizeni, ktera jsem mel v ruce hodne dlouho bootovalo veci z flashky ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: TrekStor SurfTab twin 11.6 boot

#15 Příspěvek od Ventero1 »

Mikewolf píše:Vytvořil jsem dvě flashky. Jednu tu 8GB a jednu klasickou 16GB. Nenajede to ani s jednou. I s vypnutým UEFI u flashe.

Na stolním PC je to plně funkční i s UEFI :lol:

V biosu v záložce save & exit je možnost spustit EFI Shell from filesystem device. :?: Je možné, že by to mohlo fungovat? Nějak se mi to nechce zkoušet :shock: :D :lol:

Tu SD kartu moc nepoužívám. Tak je snad ještě v pořádku.
Ano i to je cesta - s timhke nazvem jsem se nesetkal, ale nejspis je to ta moznost, kdy vlastne primo ukazes cestu ke chtenemu efiloaderu, ktery by mel najet v pripade vypnuteho securebootu. Chce to vsak trpelivost - chlapi z Ubufora hlasili aj 10 minut, nez boot najel s tim, ze po celou tu dobu stroj jako by nic nedelal.

Jak rikam divne, ale bezne ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Uživatelský avatar
Mikewolf
Příspěvky: 19
Registrován: 01 bře 2017, 19:16
Bydliště: Praha

Re: TrekStor SurfTab twin 11.6 boot

#16 Příspěvek od Mikewolf »

menom: Teď ten návod nemůžu najít. Zkusím ho najít večer doma.
To heslo zkusím.
S tou verzí biosu jsem se špatně vyjádřil. Omlouvám se. Ano, verze je vidět v biosu, ale já jsem myslel verzi typu biosu. Na AM mají třeba verze Aption V, Aptio 4, Amibios 8 atd.

Tracer: ono to právě nefungovalo ani s 32b verzí. :?

EDIT: Tak heslo nemá vliv. Bios je stále v admin modu a heslo je pouze na přístupu do něj.
Intel Core i3 3.6Ghz, 8GB Ram, Intel HD4400, HDD 250GB + 1000GB, Mint 18.1 Cinnamon 64b

Adem
Příspěvky: 132
Registrován: 20 dub 2016, 13:21

Re: TrekStor SurfTab twin 11.6 boot

#17 Příspěvek od Adem »

Ještě dotaz, kam zapojuješ tu bootovací USB? Na klávesnici jsou 2x USB2.0, na displeji/tabletu 1x USB3.0 (společně s HDMI jeden konektor?).
Je to vlastně Live distribuce co chceš bootovat, takže pak opravdu při bootování dochází ke zdržení, jak se hledají/natahují ovladače podle detekovaného HW.

*** Možná se LM nerozbíhá proto, že v jádru nemá ovladač pro nějaký HW. Zkus jinou distribuci. Tady je text o instalaci UBUNTU 15.10 64bit na Computestick CPU Atom X5: https://liliputing.com/2016/02/running- ... stems.html
Aktuální verze je 16.04
LinuxMint 21.1 MATE 64b, i5-9600KF, RAM 32GB, SSD 240GB, nVidia GTX3050 8GB. - Kodi 20.1 Nexus

Uživatelský avatar
Mikewolf
Příspěvky: 19
Registrován: 01 bře 2017, 19:16
Bydliště: Praha

Re: TrekStor SurfTab twin 11.6 boot

#18 Příspěvek od Mikewolf »

Vyzkoušeno jak ve 2.0, tak v 3.0 v samotném tabletu. Nn HDMI je zvlášť, stejně jako microusb na nabíjení. Zkoušel jsem i Ubuntu 16.04 32b a nic. U toho píši rovnou, že verze 64b nefunguje s Atomem Zxxx. Jediná věc co naběhla, tak byl ten Memtest. Ani Widle nenaběhly. :?

EDIT: Tak pomocí Fn+F7 lze vyvolat bootovací obrazovku a vybrat zdroj. Výsledek je stejný.
Intel Core i3 3.6Ghz, 8GB Ram, Intel HD4400, HDD 250GB + 1000GB, Mint 18.1 Cinnamon 64b

Uživatelský avatar
Mikewolf
Příspěvky: 19
Registrován: 01 bře 2017, 19:16
Bydliště: Praha

Re: TrekStor SurfTab twin 11.6 boot

#19 Příspěvek od Mikewolf »

HA pokrok. Mint spuštěn :D Musel jsem vytvořit na flasce EFI/boot a do toho vložit bootia32.efi a pak ještě ze složky boot k tomu přehodit soubory grub a loopback.

Ale jiný problém, obrazovka je vzhůru nohama a netuším kde to nastavit. Nehledě na to, že se to ovládá absolutně blbě :lol:
Intel Core i3 3.6Ghz, 8GB Ram, Intel HD4400, HDD 250GB + 1000GB, Mint 18.1 Cinnamon 64b

Adem
Příspěvky: 132
Registrován: 20 dub 2016, 13:21

Re: TrekStor SurfTab twin 11.6 boot

#20 Příspěvek od Adem »

Ovládací centrum >Zobrazení >Otočení
LinuxMint 21.1 MATE 64b, i5-9600KF, RAM 32GB, SSD 240GB, nVidia GTX3050 8GB. - Kodi 20.1 Nexus

Zamčeno