17.3 Mate - zrychlení díky ovl. NVIDIA 340.102

Diskuze o ostatních prac. prostředích (MATE, Xfce, ...)
Zamčeno
Zpráva
Autor
juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

17.3 Mate - zrychlení díky ovl. NVIDIA 340.102

#1 Příspěvek od juhele2014 »

Jak jsem někde avizoval, přešel jsem z 18ky zpět na LM 17.3 Mate, ne že by to neběhalo, ale furt s celkovou rychlostí to nebylo ouplně ono. S touto sestavou

Kód: Vybrat vše

Machine:   Mobo: Gigabyte model: P35-S3G v: x.x Bios: Award v: F5a date: 07/29/2008
CPU:       Dual core Intel Core2 Duo E7200 (-MCP-) cache: 3072 KB 
           clock speeds: max: 2534 MHz 1: 1600 MHz 2: 1600 MHz
Graphics:  Card: NVIDIA G94 [GeForce 9600 GT]
jsem spokojen, takže LM na ní sviští dobře, je to tzv. "herní mašina", svého času jsem na tom dohrál Far Cry 2, Metro 2033, COD, Crysis, atd. Ale - z původního LM 17.1 jsem postupně abgrejdoval, ne všechny aktualizace mám stažené. Score glmarku2 je na LM 17.1 nějakých 820 bodů, na původních ovladačích nouveau. Když jsem povýšil až na LM 17.3, linux běhal tak nějak +- stejně, až mě napadlo zkusit nové ovladače na grafiku. Ve správci ovladačů je k dispozici nvidia-340 , takže jsem jí instaloval a je to znát. Oživlo to. A pochopitelně, výkon v glmarku2 šel na nějakých 4021bodů, to je slušný. Zůstal jsem na jádru 3.13, nějak extra to zas nehrotím, vzhledem k tomu, že celý systém běhá na 16Gb flešce, nevím, jak moc by šel výkon s jiným jádrem nahoru. Používám Operu 12.16, a firefox 33 :)
závěr: Pokud máte slušnější nvidia grafiku, nové ovladače jsou k mání, bylo by chybou to alespoň nevyzkoušet ... :idea:

sadiop
Příspěvky: 1
Registrován: 09 kvě 2017, 15:33

Re: 17.3 Mate - zrychlení díky ovl. NVIDIA 340.102

#2 Příspěvek od sadiop »


vxmery
Příspěvky: 563
Registrován: 24 úno 2014, 13:39
Bydliště: Čeklís

Re: 17.3 Mate - zrychlení díky ovl. NVIDIA 340.102

#3 Příspěvek od vxmery »

Ma tak napadlo, že redhawk má v podpise pár odskúšaných zásad:

1. neviem = pýtam sa.
2. funguje to = nerýpem do toho
Zlaté pravidlo= všetko funguje = neupgradujte. Distribúciu ani kernel :D
Linux Mint 21.3 Cinnamon 64b
Dobrá nálada naserie toľko ľudí, že je dobré si ju zachovať

Livan
Příspěvky: 317
Registrován: 16 kvě 2014, 21:15

Re: 17.3 Mate - zrychlení díky ovl. NVIDIA 340.102

#4 Příspěvek od Livan »

Tieto pravidla sú pekné a možno aj niekedy správne, avšak, pokiaľ si to môžeš dovoliť, môžeš experimentovaním prísť na nejaké zlepšenia a celkovo ti to dáva rozširovanie obzorov. Prídeš na veci, na ktoré by si inak neprišiel. Však stačí pozrieť príspevok vyššie, kde sa upgrade grafického ovládača vyplatil. V mojom prípade som zistil, že pri povýšení kernelu z 3.X na 4.4 mi zrychlil štart na notebooku s SSD z 15 na 13 s a aj subjektívne sa odozvy zrychlily.

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: 17.3 Mate - zrychlení díky ovl. NVIDIA 340.102

#5 Příspěvek od juhele2014 »

Trochu doplním informace, jak to nyní provozuju, všechno je zase naopak, že ... :roll: Takže - někde jsem četl o programu, který mě ze systému provede tzv. "obraz disku". Jmenuje se to Pinguy Builder. Tak jsem to zkusil, četl jsem k tomu i diskuzi a tam bylo jakési varování. No, šel sem do toho prsama, a výsledek se dostavil - přišel jsem o pár programů a dat. Odnesl to google earth, ovl. Nvidia, právě ty 340ky, a ještě nějaká prkotina, teď si nevzpomenu co. Takže se moje USB fleška 16Gb trochu pročistila, ale kupodivu po dvou restartech to běhá docela svižně. Měl jsem už na ní málo volného místa, pod 1GB, a to se ukázalo jako kritické, systém byl línej ... Nyní po tý divočině to zas jede, do desktopu jsem doplnil 1TB disk a tam ukládám veškerý balast co nastahuju a různý jiný zálohy, abych měl na flešce co nejvíc místa. Nevím, jestli tam budu cpát jádro 4.x.x, nebo tu grafiku v.340. Ještě uvidím. Mám objednanou novou desku a RAM a CPU, takže za chvíli bude systém běhat zas na jiném hardweru. Co mě tak trochu kazí dobrý dojem z Mintu, je tearing, sice když přepnu na Compiz, tak to mizí, ale zas mě nejdou přepínat plochy, takže zkrátka - o zábavu je postaráno.

ps Ty tři rady jsou jistě praktický, ale to by s linuxem nebyla žádná sranda, kdyby se dodržovaly ... :)

Zamčeno