Jaký přehrávač používáte?

Prohlížení, úprava a tvorba multimediálních souborů (hudba, video, obrázky, ...)
Zamčeno
Zpráva
Autor
Fargotronic
Příspěvky: 1
Registrován: 13 čer 2013, 19:05
Bydliště: Špindlerův Mlýn

Jaký přehrávač používáte?

#1 Příspěvek od Fargotronic »

Zdravím,

Před pár dny jsem se rozhodl odejít od toho pitomého Microsoftu a nahodit na svůj notebook operační systém založený na Linuxu. Zkusil jsem spousty distribucí (Ubuntu, Xubuntu, Kubuntu) až jsem nakonec zůstal u Linux Mint s prostředím Mate. Konečně mám něco, co dobře funguje, dobře vypadá a nebere to zbytečně tunu paměti. :-)

Ale poprvé jsem narazil na to, že v základní instalaci operačního systému jsou již dva přehrávače videa. Tak se vás chci zeptat jaký prohlížeč používáte vy?

Když jsem byl na Microsoft Windows, tak jsem VLC používal (za Windows Media Player bych střílel :D) ale zde je i Totem. Takže pokud je již integrovaný přehrávač fajn a dobrý, tak proč mít zbytečně ještě druhý přehrávač. :-)

Děkuji za vaše názory :)
„Potřebujeme podstatně nový způsob myšlení, jestliže má lidstvo přežít.“
Albert Einstein

Uživatelský avatar
KOLEGA
Příspěvky: 365
Registrován: 01 lis 2012, 16:04
Bydliště: Nedaleko Mladé Boleslavi

Re: Jaký přehrávač používáte?

#2 Příspěvek od KOLEGA »

No, na Totem prakticky nešáhnu ... :D
http://forums.linuxmint.com/viewtopic.php?f=29&p=729911
http://community.linuxmint.com/idea/view/3801
Nějaké vygooglené diskuse
---
Totem má nějaké pluginy do Firefoxu, ale nepoužívám ho, VLC je boží nástroj (i verze pro Android, která havaruje tak často, jak opilý fotbalista)
Zažraný linuxový liberál
---
HTC One V - 512 MB RAM, 1GHz - Android 4.0.3, HTC Sense
Cubie Board - 1GB RAM, 1GHz ARM, Linaro 13.04
Lenovo IdeaPad - 8GB RAM, i5, Linux Mint 13 Maya, Cinnamon 2.0.?

petr
Příspěvky: 42
Registrován: 02 lis 2012, 05:25

Re: Jaký přehrávač používáte?

#3 Příspěvek od petr »

Používám pro videa a MP3 SMplayer. Předností je podobně jako u VLC, že má Eqvalizer, to znamená, že lze nastavit zvuk podle přání, více, nebo méně basů a podobně.
Pro web a youtube je dobrá volba SMplayeru v menu Možnosti->Prohlížeč Youtube. Kromě toho, že lze stahovat video na pc (pravým tlačítkem volba Nahrát video), funguje Eqvalizer, takže tímto lze obejít nedostatek možnosti nastavení zabarvení zvuku v internetovém prohlížeči.
Protože lze také v tomto modulu SMplayeru i vyhledávat skladby a jsou bez reklam, nemá to chybu.

Uživatelský avatar
Pinhead
Příspěvky: 15
Registrován: 20 čer 2013, 12:54

Re: Jaký přehrávač používáte?

#4 Příspěvek od Pinhead »

No hlavně v SMplayeru jdou nastavit titulky u filmů do toho černýho pruhu dole. Lépe řečeno film jde posunout nahoru, čímž se zvětší ten černý pruh dole a titulky nelezou do filmu. U jinýho přehrávače který nevychází z Mplayeru jsem to nenašel....

Zamčeno