Nejde tisk na HP LaserJet 1020 [vyřešeno] Vyřešeno

Problémy a zkušenosti s hardwarem, perifériemi a jejich ovladači
Zpráva
Autor
Adem
Příspěvky: 132
Registrován: 20 dub 2016, 13:21

Nejde tisk na HP LaserJet 1020 [vyřešeno]

#1 Příspěvek od Adem »

Nejde tisk na HP LaserJet 1020 připojené kabelem na port USB 2. Tiskárnu OS LinuxMint 17.3 MATE najde a nainstaluje si. Také to mohu provést ručně. Dokument k tisku se objeví v tiskové frontě a pak se jakoby "vytiskne", zmizí z fronty. Přitom žádná LED na tiskárně nebliká (přenos dat). Při otevření krytu toneru se nerozsvítí červená LED (odhaduji že tiskárna je GDI a na této signalizaci spolupracuje s OS).
Tisk na síťové tiskárny (jedna na LAN, druhá na PC W7) je OK.
Na stejném PC je (přes GRUB) druhý systém W7-32bit, pokud nabootuji do něj, je vše OK.
Co mám v LinuxMint opravit?
Naposledy upravil(a) Adem dne 29 čer 2017, 08:04, celkem upraveno 5 x.
LinuxMint 21.1 MATE 64b, i5-9600KF, RAM 32GB, SSD 240GB, nVidia GTX3050 8GB. - Kodi 20.1 Nexus

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Nejde tisk na HP LaserJet 1020

#2 Příspěvek od Ventero1 »

Stejný problém jsem zaznamenal i v Lubuntu a Xubuntu 14.04. Via průvodce jsem instaloval ovladače z nabídky a přesně totéž a žádný tisk. Též me tedy zajímá řešení.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Adem
Příspěvky: 132
Registrován: 20 dub 2016, 13:21

Re: Nejde tisk na HP LaserJet 1020

#3 Příspěvek od Adem »

Doplnění: USB kabel je ověřený a použil jsem i nový HP.
Tak jsem ještě pročetl odkaz https://www.linux-mint-czech.cz/redhack ... tlaciarne/
a ze Správce balíčků doinstaloval i HPLIP-GUI Toolbox (EDIT: a ovladač Printer-driver-hpijs). Ovladač i GUI NEjsou označené ve správci jako podporované.
EDIT:
Vyzkoušel jsem instalovat LJ 1020 přímo toolboxem... stažení z HP Authorized Server..., chyba. Nelze instalovat.
Vyzkoušel jsem v LM Ovládací centrum>Printers znovu obě varianty při instalaci LJ 1020, jako USB i jako HPLIP.
Otevřel jsem v Ovládacím centru HPLIP Toolbox a testovací stránku poslal k tisku z něj. Stále stejná situace, v pořádku se "vytisklo", tiskárna se ani nepohnula.
Ve zmíněném Tooboxu jsem zkusil Device>Diagnose Queue... (Install Required Plugin), dojdu ke stažení z HP Authorized Server..., chyba.
Ve zmíněném Tooboxu jsem zkusil Device>Diagnose HPLIP Driver... (v terminálu vypíše NEpodporu, Yes), běží výpis, ukončí se terminál, nevím jestli něco zapíše, neumím najít.
LinuxMint 21.1 MATE 64b, i5-9600KF, RAM 32GB, SSD 240GB, nVidia GTX3050 8GB. - Kodi 20.1 Nexus

Adem
Příspěvky: 132
Registrován: 20 dub 2016, 13:21

Re: Nejde tisk na HP LaserJet 1020

#4 Příspěvek od Adem »

Tak jsem napravil chybu, že jsem neinstaloval poslední verzi HPLIP 3.17.6 (měl jsem 3.15). Na stránkách
http://hplipopensource.com/hplip-web/in ... index.html
jsem pro jistotu prošel Wizarda a stahnul soubor hplip-3.17.6.run a spustil příkazem v terminálu
"sh hplip-3.17.6.run"
Odsouhlasil jsem Automaticky a ještě další volby. Souhlasil jsem s odinstalováním starší verze 3.15. (ale ve Správci balíčků uvidíme staré stále).
Vynutil si restart PC, přestože hovoří o restartu tiskárny.
Pro připojenou USB LaserJet 1020 jsem v Nastavení>Značka a model zvolil ovladač
"HP LaserJet 1020, hpcups 3.17.6, requires proprietary plugin"
Opět zkusil stáhnout plugin z HP Authorized Server a pro tuto verzi tentokrát úspěšně.
Zkusil jsem Tisk testovací stránky a ejhle, TISKNE!
LinuxMint 21.1 MATE 64b, i5-9600KF, RAM 32GB, SSD 240GB, nVidia GTX3050 8GB. - Kodi 20.1 Nexus

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Nejde tisk na HP LaserJet 1020 [VYŘEŠENO]

#5 Příspěvek od Ventero1 »

Odkaz na ten plugin a kam s tím pluginem? Díky.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Adem
Příspěvky: 132
Registrován: 20 dub 2016, 13:21

Re: Nejde tisk na HP LaserJet 1020 [VYŘEŠENO?]

#6 Příspěvek od Adem »

To provede automaticky volba výše uvedeného ovladače "HP LaserJet 1020, hpcups 3.17.6, requires proprietary plugin".
Zeptá se sám v dalším okně, odkud stáhnout (jestli ho máš v souboru nebo ze serveru "HP Authorized Server").
S předchozím ovladačem v. 3.15 stahování ze serveru vyhodilo chybu, verze 3.17.6 proběhlo stahování OK a nic dalšího se neřeší.

Jeden den to chodilo! Ikona v Systray ale po kliknutí mizela, musel jsem spustit z Menu (Start) hledat "HP" a tak otevřít HP Device Manager. Pak jsem volbou Settings>System Tray Icon visibility přepnul na Hide when inactive. Asi to nebude zrovna od toho, ale druhý den v manažeru už je tiskárna stále s chybou komunikace, přestože s ovladačem zřejmě nějak komunikuje. Znakem je to, že po otevření krytu toneru se rozsvítí červená LED, což před instalací ovladače 3.17.6 a pluginu nechodilo.

Kašlu na to! - Je to jedna z potíží, kvůli které nejsem s Linuxem spokojený. Ne že bych s Windows byl.
LinuxMint 21.1 MATE 64b, i5-9600KF, RAM 32GB, SSD 240GB, nVidia GTX3050 8GB. - Kodi 20.1 Nexus

Adem
Příspěvky: 132
Registrován: 20 dub 2016, 13:21

Re: Nejde tisk na HP LaserJet 1020 [VYŘEŠENO???]

#7 Příspěvek od Adem »

Doplnění o přiblblé funkčnosti GDI tiskárny HP LJ 1020 a jejích neschopných ovladačích v Linuxu.
Po neschopnosti rozchodit tiskárnu další den po krátkém úspěchu na LM jsem nabootoval do Windows a zjistli, že tiskárna se chová stejně jak na Linuxu.
Po třech restartech PC i tiskárny (nejdřív během restartu zapnuta, pak vypnuta) se konečně ve Windows rozhýbala.
Vyplývá mi z toho, že ovladač GDI tiskárny ji nepříjemně ovlivňuje (něco do ní nacpe). Špatně fungující ovladač v Linuxu ji dokáže znehybnit a ovladač ve Windows ji horko-těžko a ne napoprvé vrátí do funkčního stavu.
Vsadím se, že kdybych teď nabootoval LM, tak tiskárna do druhého startu Linuxu chodit bude a potom znovu znehybní.
Ale už to zkoušet nebudu.
LinuxMint 21.1 MATE 64b, i5-9600KF, RAM 32GB, SSD 240GB, nVidia GTX3050 8GB. - Kodi 20.1 Nexus

Adem
Příspěvky: 132
Registrován: 20 dub 2016, 13:21

Re: Nejde tisk na HP LaserJet 1020 [VYŘEŠENO???]

#8 Příspěvek od Adem »

FirmWare určitě kvůli tomu měnit nebudu. Nezadělám si na další problém i ve Windows.
LinuxMint 21.1 MATE 64b, i5-9600KF, RAM 32GB, SSD 240GB, nVidia GTX3050 8GB. - Kodi 20.1 Nexus

Adem
Příspěvky: 132
Registrován: 20 dub 2016, 13:21

Re: Nejde tisk na HP LaserJet 1020 [VYŘEŠENO???]

#9 Příspěvek od Adem »

Nu, zřejmě věta The firmware of the printer must be uploaded after turning it on. You can use... a tak dále je zavádějící.
LinuxMint 21.1 MATE 64b, i5-9600KF, RAM 32GB, SSD 240GB, nVidia GTX3050 8GB. - Kodi 20.1 Nexus

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Nejde tisk na HP LaserJet 1020 [VYŘEŠENO???]

#10 Příspěvek od Ventero1 »

Ty do toho teda Lombardo mlátíš - rychle a prudce - zcela věrna své přezdívce :)

Je prokázáno, že hladina testosteronu se u mužů značně snížila. A tak nevyhnutelně musel u mužů přijít i úbytek schopnosti lineárního myšlení potažmo logiky, které je s tímto hormonem spojené. Jako důkaz budiž, že jsme dopustili, aby na všech významných pozicích vše polohystericky ovlivňovaly ženy ať už přímo, polopřímo psychickým lobbingem či nepřímo, ale stejně nebezpečně tím, že na úřadech dělají prakticky už jen ženy, kterým přirozeně chybí nejen linearita, ale i pružnost myšlení a tak to tady podle toho vypadá a vše je totálně zkostnatělé a je tu jeden veliký bordel neboli nevěstinec - vykřičený stát, vykřičená EU (tam je hystery lobbing žen opravdu již maximálně expandovám, o čemž hovoří hysterické, nesmyslné a vše ochromující směrnice) a celá vykřičená západní civilizace ...

Zatímco Tvůj značně rozvinutý mužský princip je nezpochybnitelný už jen vzhledem k aktivitě a schopnostem, které jsi prokázala na tomto fóru. Věřím ale tomu, že jsi neobyčejná žena a děkuji ti za za tvé rady, tvou práci a snahu ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Zamčeno