Lubuntu vs. Mint Xfce

Problémy s ostatními distribucemi Linuxu než je Linux Mint
Zamčeno
Zpráva
Autor
exxp
Příspěvky: 92
Registrován: 29 črc 2017, 20:49

Lubuntu vs. Mint Xfce

#1 Příspěvek od exxp »

Nemůžu se rozhodnout, který distro vybrat. Zatím se mně nejvíc zamlouvá Lubuntu nebo Mint Xfce ...
Jsou nějaké rozhodující argumenty proč vybrat jedno nebo druhý?

Pro mě (z pohledu BFU):

Lubuntu - asi "nejlehčí" distro z těch více rozšířených, "klasické" rozložení ovládacích prvků - dobře konfigurovatelný Openbox, "tlačítko" vypínač pěkně po ruce v dolním pravém rohu

Mint Xfce - vyhledávací pole, možná v základu lepší možnosti nastavení vyhlazování písma, lepší práce s rozložením ikon na ploše (v Lubuntu se mně rovnaly ikony doleva samy od sebe + změna velikosti ikon na ploše mění ikony i ve správci souborů)

exxp
Příspěvky: 92
Registrován: 29 črc 2017, 20:49

Re: Lubuntu vs. Mint Xfce

#2 Příspěvek od exxp »

To bude pouze 32bit a poslední je 2014

exxp
Příspěvky: 92
Registrován: 29 črc 2017, 20:49

Re: Lubuntu vs. Mint Xfce

#3 Příspěvek od exxp »

Aha už to vidím - to forum je řazený od nejstaršího

Ale asi bych vybral spíš něco "oficiálnějšího"

exxp
Příspěvky: 92
Registrován: 29 črc 2017, 20:49

Re: Lubuntu vs. Mint Xfce

#4 Příspěvek od exxp »

Tak jsem ještě jednou porovnával Xfce Mint a Lubuntu - a to Lubuntu má v tom Openboxu nějaký divný rovnání ikon na ploše ... + divný vyhlazování písma + při odhlašování nějak divně problikává monitor. Nic z těchto chyb Xfce Mint nemá, takže asi volím Mint ...

exxp
Příspěvky: 92
Registrován: 29 črc 2017, 20:49

Re: Lubuntu vs. Mint Xfce

#5 Příspěvek od exxp »

Ano, to je taky možnost (btw. možná bych ještě "přitvrdil" a zkusil rovnou čistý Openbox ...), jinak možná takhle vyzkouším i LXQt

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Lubuntu vs. Mint Xfce

#6 Příspěvek od Ventero1 »

Pokud neni vylozene slabostroj, tak volim xfce kvuli lepsi ergonomii a komformite. V LM rovnou moznost compizu a nekdy pomuze pri tearingu se silnejsim cpu ... To je pro me vetsinou volba pro xfce ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

exxp
Příspěvky: 92
Registrován: 29 črc 2017, 20:49

Re: Lubuntu vs. Mint Xfce

#7 Příspěvek od exxp »

U mě ten tearing zdá se odstranil ten Compton

Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1384
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: Lubuntu vs. Mint Xfce

#8 Příspěvek od alojz »

.ubuntu je lepsie prepracovane,pruznejsi,lepsia podpora,pouzivam ubuntu mate a neporovnatelne je inde ako mint...a k ubuntu dostanes vsetky aktualizacie,bez ciselnych a farebnych rozlisovani...toto je moj nazor...
AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

Zamčeno