chromium browser ppa

Problémy a zkušenosti s programy, softwarovými nástroji nebo balíčkovacími systémy pro jejich instalaci
Zamčeno
Zpráva
Autor
jsf
Příspěvky: 16
Registrován: 05 čer 2014, 12:38

chromium browser ppa

#1 Příspěvek od jsf »

Ahoj,

včera jsem přešel na 18.3, vše ok, ale ze software sources zmizel ppa pro chromium browser, který se tam předtím přidal sám při instalaci. Hledal jsem, ale našel jen "ppa:chromium-daily/stable", který je ale starý a uvádí, že je mrtvý.

Nevíte prosím někdo?

Díky
Josef

jsf
Příspěvky: 16
Registrován: 05 čer 2014, 12:38

Re: chromium browser ppa

#2 Příspěvek od jsf »

je.
znamená to, že se bude aktualizovat?
měl jsem za to, že se předtím bez vložených ppa neaktualizoval (podobně jako libreoffice?)?
nebo mint zahrnul chromium mezi 'podporované' a nic už není třeba?
a jen tak pro formu, dá se to ppa zjistit?
(úplně se nevyznám, tak možná plácám, pardon.)

jsf
Příspěvky: 16
Registrován: 05 čer 2014, 12:38

Re: chromium browser ppa

#3 Příspěvek od jsf »

aha, děkuju za vysvětlení
znamená to, že buď
a) to mám nechat tak a pozorovat, jestli k aspoň nějaké aktualizaci časem dojde, nebo
b) mám přidat adresu "https://launchpad.net/ubuntu/+source/chromium-browser" do Additional repositories?

jsf
Příspěvky: 16
Registrován: 05 čer 2014, 12:38

Re: chromium browser ppa

#4 Příspěvek od jsf »

díky za kód, chromium mám nainstalované včetně jazyků a kodeků už z dřívějška, šlo mně jen o ty aktualizace.
nepotřebuju mít nejnovější buildy, jen jsem nechtěl, aby mně zůstala viset půl roku jedna verze se souvisejícími bugy.
díval jsem se na to canonical repo a tam píšou, že to jsou problémové balíčky, tak to asi zkusím nechat tak.
ale když už se v tom teda hrabeme, zmiňuješ ppa ubuntu / debianu - ty teda zní jak?
díky moc za všechny odpovědi

migrena6
Příspěvky: 134
Registrován: 16 led 2014, 21:27
Bydliště: Topľčany

Re: chromium browser ppa

#5 Příspěvek od migrena6 »

Ja používam Mint 18.2 Xfce a ako hlavný prehliadač mám práve Chromium a som nadmieru spokojný. Nemám pridaný repozitár zvlášť pre Chromium a aktualizácie sú aj tak nad očakávanie časté. Napríklad teraz mi správca aktualizácií hovorí:
stará verzia:

Kód: Vybrat vše

62.0.3202.89-0ubuntu0.16.04.1315
nová verzia:

Kód: Vybrat vše

62.0.3202.94-0ubuntu0.16.04.1317
Mám taký pocit, že sa aktualizuje aj dva krát za týždeň.
Linux Mint 20.2 Xfce, Lenovo IdeaPad l340-17irh Gaming, Intel Core i5-9300HF, NVIDIA TU117M [GeForce GTX 1650 Mobile / Max-Q], 16GB RAM

Zamčeno