Rozbalení ISO bez omezení práv

Problémy a zkušenosti s programy, softwarovými nástroji nebo balíčkovacími systémy pro jejich instalaci
Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Rozbalení ISO bez omezení práv

#1 Příspěvek od Ventero1 »

Nize popsane zkusenosti jsou sice z Xubuntu, v Mintu nevim, jestli je jiny lepsi spravce archivu, ale zadost o radu je platna univerzalne ...

Potrebuju rozbalit soubory z ISO, ale i jinych archivu, tak aby nemely vubec zadne omezeni pravy. Tedy tak, aby mel k nim pristup kdokoliv, kdekoliv. Nejlepsi by bylo docilit toho, ze ne ze na nej budou nejaka obecna neomezena prava, ale aby tam nic takoveho vubec nefigurovalo - proste zadna prava ani neprava.

Ve spravci archivu jsem takovou moznost nenasel - vubec mam pocit, ze se tam neda nastavit prakticky nic, ze umi jen zobrazit, rozbalit a zabalit. Tak jestli jsem spatne hledal, nebo je treba pouzit terminalu.

Take jsem se u spr. archivu setkal s tim, ze kdyz rozbalim cele iso najednou, tak tam pak nektere soubory chybi a kdyz rozbalim jen tu konkretni slozku, tak tam nechybi, ale vsechny soubory jsou pak uzamcene a nepristupne. Takze proste nelogicka vec a nespolehlivost.

Popripade to vyresit z druhe strany - u rozbalenych souboru proste vsechny zbavit jakychkoliv pozadavku na opravneni ...

Ale lepsi by byl nejaky terminalovy prikaz s parametry, ktery by spolehlive rozbalil vse s vyse uvedenym pozadavkem ...

Zdravim komunitu ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Uživatelský avatar
milhouse
Příspěvky: 272
Registrován: 03 úno 2015, 09:52

Re: Rozbalení ISO bez omezení práv

#2 Příspěvek od milhouse »

Pokud vím, práva nelze odebrat, vždy musí nějaká být.

Normálně rozbalit ISO do adresáře, pak kliknout pravým - záložka zabezpečení a všude zvolit "Čtení a zápis" a zaškrtnout "aplikovat i na podsložky".

Nebo:

Kód: Vybrat vše

sudo chmod -R 777 /cesta/iso/
"...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

Zamčeno