Linux Mint 18.3 64

Obecné dotazy nebo názory k distribuci Linux Mint
Umístěním dotazu do vhodně zvoleného fóra níže urychlíte jeho řešení.
Zpráva
Autor
vodny
Příspěvky: 5
Registrován: 07 pro 2017, 10:22

Re: Linux Mint 18.3 64

#11 Příspěvek od vodny »

2. Předtím jsem zkoušel Live z flešky, vše fungovalo, tak jsem instaloval. Ovladače jsem neinstaloval, když mi Linux nenaběhne. Ty co jsou ve W10 s tím asi nemají nic společného, nebo? Je možné instalovat ovladače přes Live?

Ad. 1. Proč je to nejhorší kombinace?

vodny
Příspěvky: 5
Registrován: 07 pro 2017, 10:22

Re: Linux Mint 18.3 64

#12 Příspěvek od vodny »

redhawk píše: 07 pro 2017, 10:39
vodny píše: 07 pro 2017, 10:30 1. a volbě Linux Mint 18.3 64 Cinnamon
2. může být kvůli problémům s ovladači grafiky Nvidia, tak jsem zkoušel spustit s příkazem "nomodeset", abych si je mohl doinstalovat, ale systém pořád zamrzá. Viz. přiložený screen.

Díky za rady
Obrázek
1. najhorsia kombinacia
2.a boli uz ovladace nainstalovane?
ake? noveau alebo n vidia geforce
1. Proč je to nejhorší kombinace?

2. Předtím jsem zkoušel Live z flešky, vše fungovalo, tak jsem instaloval. Ovladače jsem neinstaloval, když mi Linux nenaběhne. Ty co jsou ve W10 s tím asi nemají nic společného, nebo? Je možné instalovat ovladače přes Live?

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Linux Mint 18.3 64

#13 Příspěvek od Ventero1 »

1. Protoze Ubuntu 16.04, z ktereho Mint 18 vychazi ma dost nedoresenych potizi a Cinnamon u nej ma taky dost potizi. A bohuzel vyvojari obou systemu se v doladovani zameruji spise na bagatelni veci, nezli na ty opravdu podstatne ...

... takze Mate nebo Xfce je mene problematicke ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

menom
Příspěvky: 2757
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: Linux Mint 18.3 64

#14 Příspěvek od menom »

vodny píše: 07 pro 2017, 10:30 Ahoj,
zkouším Linux prvně, nainstaloval jsem jej vedle W10 a po spuštění a volbě Linux Mint 18.3 64 Cinnamon systém po krátkém načítání zamrzne. Údajně to může být kvůli problémům s ovladači grafiky Nvidia, tak jsem zkoušel spustit s příkazem "nomodeset", abych si je mohl doinstalovat, ale systém pořád zamrzá.
Otazka je kam si zapisal nomodeset, postupoval si podla nejakeho navodu ?

Mohol by si v GRUBe vyhladat nieco ako Recovery mode a spustit ci to nabehne,
ak nebude fungovat, tak spustit v Recovery mode Root shell a aktualizovat ( s pripojenym kablom ethernet)

Kód: Vybrat vše

apt update

Kód: Vybrat vše

apt upgrade

Kód: Vybrat vše

reboot
.
.

vodny
Příspěvky: 5
Registrován: 07 pro 2017, 10:22

Re: Linux Mint 18.3 64

#15 Příspěvek od vodny »

menom píše: 09 pro 2017, 01:34
vodny píše: 07 pro 2017, 10:30 Ahoj,
zkouším Linux prvně, nainstaloval jsem jej vedle W10 a po spuštění a volbě Linux Mint 18.3 64 Cinnamon systém po krátkém načítání zamrzne. Údajně to může být kvůli problémům s ovladači grafiky Nvidia, tak jsem zkoušel spustit s příkazem "nomodeset", abych si je mohl doinstalovat, ale systém pořád zamrzá.
Otazka je kam si zapisal nomodeset, postupoval si podla nejakeho navodu ?

Mohol by si v GRUBe vyhladat nieco ako Recovery mode a spustit ci to nabehne,
ak nebude fungovat, tak spustit v Recovery mode Root shell a aktualizovat ( s pripojenym kablom ethernet)

Kód: Vybrat vše

apt update

Kód: Vybrat vše

apt upgrade

Kód: Vybrat vše

reboot
.
"Nomodeset" jsem lupnul místo "quiet splash" podle návodu.

Jinak boot v recovery režimu nepomohl ani po root shell aktualizaci.

Jak se provádí odinstalace Linuxu, když nechce naběhnout? Prostě smažu partition z W10?

Ještě mě napadlo, jestli nemůže být problém v tom, že mám dvě grafiky GeForce 970 zapnuté ve SLI režimu. Jak si s tímhle Linux obecně umít poradit?

menom
Příspěvky: 2757
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: Linux Mint 18.3 64

#16 Příspěvek od menom »

.

Je dost mozne, ze nouveau ovladac ma s 2 grafikami problem

Na tvojom mieste by som kukol na Release notes k distru co instalujes
Su tam este dalsie moznosti co vyskusat

https://linuxmint.com/rel_sylvia_cinnamon.php

.
.

vodny
Příspěvky: 5
Registrován: 07 pro 2017, 10:22

Re: Linux Mint 18.3 64

#17 Příspěvek od vodny »

Tak jsem udělal asi kardinální chybu. Potřeboval jsem se zbavit nainstalovaného Mintu vedle W10 a protože jsem netušil, jak se to dělá normálně, vymazal jsem diskový oddíl s linuxem a teď mi to nechce do W10 nabootovat, skončí to u "grub rescue". Poradíte jak nabootnout do Windows?

hasaaak
Příspěvky: 2
Registrován: 05 pro 2017, 23:13

Re: Linux Mint 18.3 64

#18 Příspěvek od hasaaak »

hasaaak píše: 05 pro 2017, 23:19 Zdarec,
vcera jsem provedl upgrade z Linux Mint 18 64bit Cinamon na verzi 18.3. OS se jevi jako sviznejsi. Objevil jsem vsak dneska jeden nedostatek. Byl jsem zvykly, ze OS po me vyzadoval heslo v pripade probuzeni pocitace, po uzamceni obrazovky nebo po nabehnuti screensaveru. Naprosto mi to vyhovovalo. Po upgradu to prestalo fungovat. I kdyz mam funkci zamknuti heslem aktivni, proste zahybu mysi a objevi se plocha bez pozadavku na heslo.
Ma nekdo stejny problem a pripadne jeho reseni?
Diky za info, hasaaak
Asi vim, kde bude zakopany pes. Uplne puvodne jsem totiz nacisto instaloval kdysi LinuxMint 17.3. Mel jsem ale nejake problemy s grafickou kartou, tak jsem upgradoval na vezi 18. Problemy s grafikou prestaly. Nyni jsem upgradoval z 18 na 18.3 a vyskytlo se toto. Zkousel jsem totiz na jiny disk cistou instalaci 18.3 a tam problem se zamknutim obrazovky neni. Pravdepodobne tam tedy zustal nejaky svincik z predchozich verzi a temi upgrady se to zblblo.
Je nejaka moznost udelat reinstal prostredi nebo nejlepe celeho systemu a to tak, abych neprisel o vsechna data a nastaveni systemu? Jen proste, at se srovnaji veskere knihovny a systemove souboury na jednu uroven. Vypada to totiz, ze mi tam bezi nektere casti OS jeste z te 17.3.

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Linux Mint 18.3 64

#19 Příspěvek od juhele2014 »

:arrow: hasaaak
Moje zkušenost je taková, že je často lepší úplně smazat celý disk, zformátovat, a provést komplet čistou instalaci. Záložky např. z firefoxe nejsou problém, to se jednoduše nahraje. Akorát Krusader je potřeba znova nastavit, nepátral jsem po tom, kde má config soubor. Časově je čistá instalace rychlejší, než různé zkoumání (a oprava) systému, když do toho tolik nevidíme ... Ovšem jak říká kolega, a já se s ním ztotožňuji - VŠECHNO JDE OD DESÍTI K PĚTI A PO ČASE SE CELÝ CYKLUS ZNOVU OPAKUJE ... :mrgreen: :mrgreen:

Uživatelský avatar
zdeans
Příspěvky: 91
Registrován: 03 dub 2016, 16:50

Re: Linux Mint 18.3 64

#20 Příspěvek od zdeans »

Mě připadne LM 18.3 tak nějak stejnej jak 17.3. Aspoň mám novější verze některých programů, ale jinak mě ty dvě verze případnou hodně podobný. Nevíte někdo, jak je na tom nový Ubuntu 17.10? Kdysi sem Ubuntu používal (dokud tam nedali Unity), tak by mě zajímalo porovnání mezi LM 18.3 a Ubuntu 17.10. (mám pocit, že Unity už není, a je zpátky GNOME).
Asus M5A99FX Pro r2.0 AMD Vishera FX-6300 (přetakt. 4.4GHz).
Ram: 16GB DDR3 1866Mhz
nVidia GeForce GTX 960 2GB
HDD: Samsung SP2504C 250GB, WD Caviar Blue 500GB, WD Blue - 2TB
Linux Mint - Cinnamon 20 Ulyana 64-bit

Zamčeno