Zmena ovladania Pix

Dotazy na tvorbu, zpracování, editaci a prohlížení těchto souborů.
Zpráva
Autor
redhawk
Guru Mintu
Kontaktovat uživatele:

Re: Zmena ovladania Pix

#41 Příspěvek od redhawk » 19 pro 2017, 08:05

345kvetov píše:
18 pro 2017, 22:08

Firefox a doplnky - to je pribeh sam o sebe...... :lol: Preto som na zaciatku spominal, ze snad toto obdobie zmien casom prejde.

Rozumiem pristupu, ktory naznacujete, ale na Minte sa mi paci, okrem ineho prave to, ze je pouzitelny "z krabice". Len ho trosicku doladit a mal by fungovat. Postupne sa pokusam travit cas pouzivanim pocitaca, nie jeho "sfunkcnovanim" a experimentovanim. :)
bojim sa, ze ff sa zmeni este k horsiemu.

no plne pouzitelny s krabice je MX17 linux.
lahky, rychly, 90% problemov s wifi kartami ci ovladacmi nema. ma priamo klikacie instalatory na graficke karty, zatial ziadny problem s wifi sietami a podobne.
Smrt nikdy nelže

345kvetov

#42 Příspěvek od 345kvetov » 23 pro 2017, 07:18

Zelam pekne a pohodove sviatky vsetkym. :)

K roznym pristupom k systemu:
Pozeram sa na to z toho uhla, ze vsade sa v ramci diskusie o bezpecnosti spomenie "pouzivat len aplikacie s oficialnych repozitarov". No a potom, integracia u udrziavanie "defaultneho" softwaru v ramci distribucie by malo byt predpokladam spolahlivejsie a odolnejsie, ako u softu "pozbieraneho" kade-tade. Balik aplikacii vnimam ako podstatnu sucast distribucie, keby to tak nebolo, potom, by bolo idealne najst si "holy linux" (aj ked aspon na zaciatok s nejakym grafickym rozhranim...... ;) ) a nasledne si ho vyskladat s pouzitim softu "na mieru". Toto do buducna tiez nevylucujem, ale zatial urcite nie. :roll:
Funkcnost, spolahlivost, bezpecnost a v pripade Mintu urcite vzhlad. Taky uzivatelsky pohlad. :)

redhawk
Guru Mintu
Kontaktovat uživatele:

#43 Příspěvek od redhawk » 23 pro 2017, 12:23

345kvetov píše:
23 pro 2017, 07:18
1. Pozeram sa na to z toho uhla, ze vsade sa v ramci diskusie o bezpecnosti spomenie "pouzivat len aplikacie s oficialnych repozitarov". No a potom, integracia u udrziavanie "defaultneho" softwaru v ramci distribucie by malo byt predpokladam spolahlivejsie a odolnejsie, ako u softu "pozbieraneho" kade-tade.
2. Balik aplikacii vnimam ako podstatnu sucast distribucie,
3. keby to tak nebolo, potom, by bolo idealne najst si "holy linux" (aj ked aspon na zaciatok s nejakym grafickym rozhranim...... ;) ) a nasledne si ho vyskladat s pouzitim softu "na mieru". Toto do buducna tiez nevylucujem, ale zatial urcite nie. :roll:
4. Funkcnost, spolahlivost, bezpecnost a v pripade Mintu urcite vzhlad. Taky uzivatelsky pohlad. :)
1. Ono oficialny repozitar ma kazda distribucia. Mint pouziva, okrem "svojho", Ubuntu repozitar a zvlada aj overene PPA (Personal Package Archives) ktore su na launchpade, staci pridat do systemu.
Vo vacsine pripadov, a pri Minte to je platne 100%, su v distribucii pouzite stare verzie, a velmi casto aj neaktualizovane, programov.
Napriklad pre cerstvy LibreOffice 5.4.4 je moznost instalacie z oficialneho deb balika, zdrojoveho kodu (skompilovat si to) alebo s PPA. Pre bezneho pouzivatela je optimalne pouzit PPA, kde sa LO aj aktualizuje, cim dochadza k oprave chyb a udrziavaniu "cerstvosti".
Spolahlivost programov, ked sa stahuju z oficialnych miest, je oproti Windows vysoka. Vo Windows nie je kontrola balickov a iste stranky si instalatory "upravuju" a pridavaju si tam rozne reklamne linky hlavne na programy a ich stiahnutie (McAfeee, Chrome, rozne cleanery).
V Linuxe to mozne je, ale nie u tvorcu (LibreOffice.org), v repozitari (Debian, Mint, MX, Deepin, Kali ci Arch), alebo v PPA (ppa:libreoffice/ppa).
SU tam pravidelne kontrolovane balicky a hashe.
2. No plati co vyssie. da sa to porovnat na distrowatch.
Napriklad Linux MX17 ma bash 4.4 a Linux Mint 18.3 ma bash 4.3 (aktualna verzia je 4.4.12). Pri gcc kompileri je to este vyraznejsie (MX 6.3.0 proti mintu s 5.3.1) a podobne.samozrejme sa to neda aplikovat na kernel, kde kernel je testovany vzdy na danu distribuciu a jej vydanie (i ked napriklad MX linux pouziva stable a Mint ako pride :-) (MX 4.13 a Mint 4.10)
3. jednoduchsie je si najst vyhovujucu distribuciu, a tu si upravit na svoj obraz (pouzivam tak Deepin, Mint 17, Parrot a CyberHawk) s tym, ze vzdy mam upravene aj live verzie na 16GB kluci (stabilne Mint17.3, Clonezillu, Parrot, Caine 8 a Tails) pre nutnost zasahu aj na windows, ci pri probleme.
4. s prvymi tromi nie je problem. Pokial to nie je beta ci RC verzia, vacsinou splnaju tie 3 kriteria vsetky distribucie.
Vzhlad, no kazdy mame iny pohlad na vhodny vzhlad ;) mne vyhovuje dark tema s velkým menu a moznostou pouzivat vhodny compozitor (dost casty problem na Mint 18 s Intel CPU) a dock.
Obrázek
Vyhodou linuxu je plna moznost customizacie
Smrt nikdy nelže

345kvetov

#44 Příspěvek od 345kvetov » 01 led 2018, 18:09

V Minte su starsie verzie programov, to som uz stihol postrehnut. V zasade mi to nevadi, pokial to robi, co chcem, co zatial tak je. Len dufam, ze bezpecnostne zaplaty chodia aj na tieto starsie verzie.
Inak celkom ma zaujala ta moznost stahovat napr. LibreOffice (je moznost aj OpenOffice?) osobitne. Len neviem, ako sa "integruje" takto pribraty program do "vizualu" Mintu. Naozaj sa mi paci, ze nech otvorim .jpg, .pdf, ci .doc je to vzhladovo "stale to iste". Proste vsetky programy vyzeraju rovnako. :)
Ked na to pozeram, tak vzhlad je podla mna dost dolezity pre pripadny narast pouzivatelov. (To je aj, podla mna jeden z dovodov oblubenosti Mintu). Presnejsie asi dizajn, pretoze len tak "poplacat" ikony, farby a ramceky nie je celkom ono. Nedavno som videl niekde (asi zive.cz) porovnanie Win10 vz Ubuntu - ktory je krajsi? A tam je vidno, ze "default" Ubuntu, je v tomto smere trochu mimo. A pritom, keby sa tomu povenovali, urcite by to dokazali vyladit na "pekny" system. (Pricom netvrdim, ze Win10 je podla mna pekny system, z tohto uhla je moj Top Vista. Len asi prisla prilis skoro, ale urcite to bol najkrajsi Windows.) Na druhej strane, ako bolo povedane, kazdy ma svoju predstavu, ktoru si v Linuxe moze realizovat. :)

345kvetov

#45 Příspěvek od 345kvetov » 16 led 2018, 19:13

Nic nove k Pixu?

Ako by sa dalo ovplyvnit upravenie toho mapovania "kolieska mysi" na posuvanie "predosly - nasledujuci" do pripravovanej "Tary"? :roll:
Komu napisat, volat, alebo co by ste navrhovali? :)
Na par moznych miest som uz pisal - vid. predosle posty.

345kvetov

#46 Příspěvek od 345kvetov » 10 úno 2018, 07:04

Pre "redhawk":

Nechcem zapratavat forum jednym mojim problemom (subjektivnym), ale naozaj by som chcel zistit, ako by sa dalo zmenit ovladanie Pixu.
Asi mate nejake priame linky na vyvojarov, komu by sa dalo napisat, alebo co by si navrhoval?

redhawk
Guru Mintu
Kontaktovat uživatele:

#47 Příspěvek od redhawk » 10 úno 2018, 15:52

345kvetov píše:
10 úno 2018, 07:04
Pre "redhawk":

Nechcem zapratavat forum jednym mojim problemom (subjektivnym), ale naozaj by som chcel zistit, ako by sa dalo zmenit ovladanie Pixu.
Asi mate nejake priame linky na vyvojarov, komu by sa dalo napisat, alebo co by si navrhoval?
https://github.com/linuxmint/pix
patri to priamo Clemovi.
ale z mojej skusenosti, nijako to nepojde. maju vaznejsie problemy a na pix uz viaceri davali poziadavky.
Smrt nikdy nelže

345kvetov

#48 Příspěvek od 345kvetov » 11 úno 2018, 07:25

Ano, uz som tam nechal komentar, ale kto vie ci to vobec citaju. :?
Preto som myslel nieco adresnejsie.
Ved nejde o zmenu kodu na odpalovanie rakiet, nemal by to byt tech. problem dat tam prepinac/volbu na nastavenie toho ako sa ma spravat "koliesko". (Alebo aspon koment kde v nejakom config co zmenit a hotovo, nech si to ludia mozu nastavit doma)
Ale ked vnimas, ze je to sirsi problem, v com spociva? Co som cital, tak robia zmeny, ale otazne je, ci ide len o pekne pomenovane "platame co sa da, aby to islo", alebo naozaj cielene robia zmeny k lepsiemu, pretoze chcu a pocuvaju nazor od uzivatelov. :?:
Tara vyzera nadejne. Vychytanie chyb, stabilita, rychlejsia odozva na aktualizacie (vid. Firefox) a podobne, to znie dobre. Len ten Pix nestastny... :)

redhawk
Guru Mintu
Kontaktovat uživatele:

#49 Příspěvek od redhawk » 11 úno 2018, 14:50

345kvetov píše:
11 úno 2018, 07:25
Ano, uz som tam nechal komentar, ale kto vie ci to vobec citaju. :?
Preto som myslel nieco adresnejsie.
Ved nejde o zmenu kodu na odpalovanie rakiet, nemal by to byt tech. problem dat tam prepinac/volbu na nastavenie toho ako sa ma spravat "koliesko". (Alebo aspon koment kde v nejakom config co zmenit a hotovo, nech si to ludia mozu nastavit doma)
Ale ked vnimas, ze je to sirsi problem, v com spociva? Co som cital, tak robia zmeny, ale otazne je, ci ide len o pekne pomenovane "platame co sa da, aby to islo", alebo naozaj cielene robia zmeny k lepsiemu, pretoze chcu a pocuvaju nazor od uzivatelov. :?:
Tara vyzera nadejne. Vychytanie chyb, stabilita, rychlejsia odozva na aktualizacie (vid. Firefox) a podobne, to znie dobre. Len ten Pix nestastny... :)
adresnejsie potom priamo na vyvojarov https://github.com/linuxmint/pix/graphs/contributors

alebo online na

Kód: Vybrat vše

irc.spotchat.org kanal #linuxmint-dev
problem je ze vacsine to v pixe vyhovuje. a kopec ludi to zase nepouziva (myslim pix)
druha vec je ze dohovorit sa ohladom bugu je s developermi tazke, nie to este kvoli UI.

rychlejsia odozva :D ? kde?
pomaha len pridavanie ppa.
Smrt nikdy nelže

345kvetov

#50 Příspěvek od 345kvetov » 11 úno 2018, 16:36

Nepochopili sme sa. :shock:
Rychlejsia odozva bolo myslene, ze je planovana do buducna s tymi zmenami, ktore su avizovane. Firefox som uviedol ako priklad, ze takto to prave vyzerat nema....... :lol: Pohoda 8-)

Vdaka za dalsie tipy. :idea: Skusime uvidime.

Z CZ-SK uzemia tam asi ziadny vyvojari niesu, osobny pohovor by mozno zabral. :roll:

Odpovědět