Úschovna vs. heslo na WIFI

WiFi, drátové sítě atd.
Zamčeno
Zpráva
Autor
Person
Příspěvky: 28
Registrován: 18 úno 2017, 15:21

Úschovna vs. heslo na WIFI

#1 Příspěvek od Person »

Ahoj, pokusil jsem si vypnout úschovnu KDE (irituje mě zadávání hesla po startu) a v tu chvíli chce WIFI vždy po startu heslo, takže jsem si vůbec nepomohl. Nějaká rada, jak nastavit WIFI, aby nechtěla neustále heslo i s vypnutou úschovnou? Díky.

kamowski

Re: Úschovna vs. heslo na WIFI

#2 Příspěvek od kamowski »

úschovna, klíčenka, login keyring, ..., stále dookola ..."irituje mě zadávání hesla po startu", nechci se přihlašovat, ....
hľadáte rôzne krivé uličky ako obísť ochranu systému, chcete dostať systém na roveň wxp, kedy užívateľ má práva správcu
:arrow: raz sa prihláste pri štarte systému a potom ho už nevypínajte, uspávajte a v správcovi napájania zakážte zamykanie pri uspaní
heslo budete zadávať opäť len pri administrátorských úkonoch
aj vlk sa naje, aj ovca ostane celá

Person
Příspěvky: 28
Registrován: 18 úno 2017, 15:21

Re: Úschovna vs. heslo na WIFI

#3 Příspěvek od Person »

Fungovat bez restartu mi tedy nepřijde jako moc dobrá rada... a pokud jsem jediný uživatel na PC, tak nevidím důvod, proč zadání hesla při každém startu nepotlačit

menom
Příspěvky: 2775
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: Úschovna vs. heslo na WIFI

#4 Příspěvek od menom »

.

Mozno pouzivas OS, ktory nesplnuje tvoje pozadavky.

Ja pouzivam sice "starsi system" ale robi to co chcem.
Teda ked nechcem zadavat heslo pro prihlaseni, tak nastavim automatice prihlaseni uzivatela.
Ked nechcem aby sa automaticky pripajal system cez wifi , tak zrusim automatiku.
A nepotrebujem k tomu Uschovnu hesel, Klicenku ani nic podobne.

Mozes mi napisat, ze asi zijem v minulosti a vyvoj nezastavis.

Ale potom toto je otazka na vyvojarov, preco mas pouzivat Uschovnu, Klicenku tak ako oni vymysleli, ze ma fungovat
prave v tom tebou aktualne pouzivanom OS.

.
.

RadekD
Příspěvky: 315
Registrován: 19 lis 2012, 19:28
Bydliště: Nedaleko Vyškova

Re: Úschovna vs. heslo na WIFI

#5 Příspěvek od RadekD »

Také nechápu, proč se někdo pořád brání použití hesla; když ho zadám po startu, už ho při normální práci nepotřebuji, s výjimkou aktualizací a instalací nových programů. Sám používám netradiční hesla, na první pohled těžko zapamatovatelná, ale po několika dnech mi nedělá problém si je zapamatovat (zpravidla generuji prográmkem "pwgen"). Do banky se bez hesla nedostaneš a divné ti to nepřipadá. Ale že musíš zadat heslo do systému, kterým do té banky přistupuješ je ti divné. To mi hlava nebere.
Acer Swift1, N4200 2.5 GHz max., 4GB RAM, 64+250GB SSD, Intel graphic, Debian 12 Cinnamon
Intel NUC, Celeron J3455, 4GB RAM, 256GB SSD, Debian 11 server, LAMP...
AS8940G, Intel i7 ..., LM19 xfce

Zamčeno