Rozbalení souboru - nesprávné heslo? Vyřešeno

Problémy a zkušenosti s programy, softwarovými nástroji nebo balíčkovacími systémy pro jejich instalaci
Zamčeno
Zpráva
Autor
Dzob
Příspěvky: 96
Registrován: 26 úno 2017, 19:28

Rozbalení souboru - nesprávné heslo?

#1 Příspěvek od Dzob »

Při rozbalování souboru vytvořeném ve Winrar 5.5 ve Windows mi v Mintu 18.2 hlásí správce archivů - 7zip, že mám nesprávné heslo. Při opětovné zkoušce ve winech je vše v pořádku. Heslo je v pořádku. Proč to tedy nejde otevřít i v Mintu, nebo je na to nějaký jiný program? Díky za rady.

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Rozbalení souboru - nesprávné heslo?

#2 Příspěvek od Ventero1 »

Zeptej se vědmy Neo ... :)

Ne, vážně - nemůže to být otázka vnímání malých a velkých písmen Win/Lin ?
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Dzob
Příspěvky: 96
Registrován: 26 úno 2017, 19:28

Re: Rozbalení souboru - nesprávné heslo?

#3 Příspěvek od Dzob »

Ne v tom to není, zkoušel jsem všechny možné kombinace s velkými i malými písmeny. Ve widlích se mi to normálně rozbalí. V linuxu Mint se mi objeví hláška, že mám špatné heslo. To vůbec nechápu. Kdyby byl archiv poškozený a objevilo se oznámení o poškození, tak bych to bral, ale špatné heslo? A navíc, proč to jde normálně rozbalit ve Winraru?

menom
Příspěvky: 2759
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: Rozbalení souboru - nesprávné heslo?

#4 Příspěvek od menom »

.

Mohol by si nainstalovat program unrar ak neni

.
.

vxmery
Příspěvky: 563
Registrován: 24 úno 2014, 13:39
Bydliště: Čeklís

Re: Rozbalení souboru - nesprávné heslo?

#5 Příspěvek od vxmery »

Zrejme WinRar necíti potrebu byť kompatibilný v Linuxe. Doinštaluj si do Win 7zip a skús to spakovať znova a potom otvoriť v Minte. Tým že je 7zip multiplatformný, predpokladám, že to bude fungovať.
Linux Mint 21.3 Cinnamon 64b
Dobrá nálada naserie toľko ľudí, že je dobré si ju zachovať

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Rozbalení souboru - nesprávné heslo?

#6 Příspěvek od Ventero1 »

Nechápu, že někdo používá winrar :roll:
Jedině 7zip - řekl bych, že je výkonnější a umí toho víc. A nemusíš to tlačit přes wine, kde se ještě výkon více zbrzdí ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

kamowski

Re: Rozbalení souboru - nesprávné heslo?

#7 Příspěvek od kamowski »

add rar:
ak sa pozrieš do synapticu, určite zistíš, že balíček unrar máš nainštalovaný, okrem neho si môžeš pridať aj p7zip-rar alebo rar (vyžaduje registráciu)
k balíčku unrar platí, čo som písal k 7zip tu: viewtopic.php?f=25&t=3351&p=21973&hilit=7zip#p21973

Dzob
Příspěvky: 96
Registrován: 26 úno 2017, 19:28

Re: Rozbalení souboru - nesprávné heslo?

#8 Příspěvek od Dzob »

Omlouvám se všem, problém je vyřešený. Byla to chyba na mé straně. Chyba byla v přenosu na flaschku, špatně nahrané soubory. Z devíti zabalených byly tři poškozené, tak mi to stále hlásilo, že mám špatné heslo. To mne zmátlo. Ve Widlích jsem měl originál stažené, proto mi to šlo rozbalit. V Mintu jsem rozbaloval z flaschky. 7Zip je v Mintu skutečně výborný, není třeba winrar. Pro mne je celkově Mint mnohem lepší než Windows, bezproblémový, vše zdarma a hlavně bezstarostný. Žádné viry, čištění, zanášení počítače balastem. Když se objeví nějaký problém, je to vždy jen má chyba. Všem, co se zabývají vývojem linuxu a jeho zlepšováním, vyslovuji svůj obdiv a veliké děkuji.

kamowski

Re: Rozbalení souboru - nesprávné heslo?

#9 Příspěvek od kamowski »

kto nič nerobí, nič nepokazí :)
je dobré, že sa problém vyriešil a hlavne, že si nám o tom napísal :)

Zamčeno